Şimdi Ara

i7 7700K + GTX 1080 Sistem Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhaba arkadaşlar, yeni bir bilgisayar topluyorum aşağıdaki resimde alacağım parçalar mevcut. Elimde KASA ile birlikte 250GB samsung SSD ve 2TB harddiskim var. Sizden ricam fikirlerinizi esirgemeyin, çünkü birkere alacağım yıllarca kullanacağım onun için iyi birşey almak istiyorum, seçimlerim iyimi kötü mü farklı tavsiyeniz varmı yorumları bekliyorum, son olarak hangi rami seçmeliyim? şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tombalaci_46 -- 17 Mart 2017; 21:31:28 >

• Resim yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yabgufurkan

Resim yok.

Tekrardan ekledim bakar mısınız?
  • Anakartın Ram için desteklediği belleklere bakarak alacaksanız 4lü olarak aynı kit alın.
  • quote:

Anakartın Ram için desteklediği belleklere bakarak alacaksanız 4lü olarak aynı kit alın.

Alacağım ram 16GB zaten 32gb düşünmüyorum, paketlerden birini alacağım VENGEANCE mi DOMİNATOR mi? Ona karar veremedim bir türlü.
  • quote:

https://www.asus.com/tr/Motherboards/ROG-STRIX-Z270E-GAMING/HelpDesk_QVL/

Teşekkürler inceliyorum burayı, onun haricinde diğer donanımlarda uyumsuzluk yapacak yada değiştirmemi tavsiye edeceğiniz birşey var mı?
  • Net Bütçe nedir tam olarak ? Elinizdeki parçalar nelerdir? Tam olarak bir yazın kasayı falan. Sistemi ne için kullanacaksınız? Oyun, oyun oynar iken sürekli video kayıt alma, video decode, render,3d max vb. programlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 17 Mart 2017; 21:46:42 >
  • Satıcı amazon olsunda dikkat edin sonra uğraşmayın. Onun haricinde güzel sistem, hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: techniquest35

Net Bütçe nedir tam olarak ? Elinizdeki parçalar nelerdir? Tam olarak bir yazın kasayı falan. Sistemi ne için kullanacaksınız? Oyun, oyun oynar iken sürekli video kayıt alma, video decode, render,3d max vb. programlar?

Bütçe ortalama 10.000TL. Elimde olan SSD Samsung 750 EVO 250GB, KASA Silverstone Raven, HDD 2TB 7200RPM Seagate, CPU Soğutucu Akasa Venom Pico. Bilgisayar programcısıyım, programlama ve oyun için kullanacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tombalaci_46 -- 17 Mart 2017; 22:3:23 >
  • quote:

Satıcı amazon olsunda dikkat edin sonra uğraşmayın. Onun haricinde güzel sistem, hayırlı olsun.

Amazondan şimdiye kadar yaklaşık 15.000TL civarında alışveriş yaptım, elektrnik cihazlar laptop vs sorun yaşamadım umarım yine yaşamam teşekkürler.
  • tombalaci_46 T kullanıcısına yanıt
    Kasa mini itx mi? Eldeki soğutucu düzgün bir overlock için yetersiz kalır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: techniquest35

Kasa mini itx mi? Eldeki soğutucu düzgün bir overlock için yetersiz kalır.

Hayır itx değil atx, buyrun bu kasa LİNK. Soğutucu olarak o halde ne almalıyım?

hocam sessiz olsun istiyorsan noctua nh-u14s(64usd), nh-d15(85usd) gibi soğutucuları tercih edebilirsin. özellikle nh-d15 aio sıvı soğutuculardan pek geri kalmaz. ancak görsel için sıvı soğutma alcam diyorsan corsair h100i v2(110usd) ya da özellikle nzxt x52(150usd) kraken tarzı bir soğutucu alabilirsin.

fiyatlar amazon.com fiyatları olduğundan kargo ve vergi hariçtir.
  • Neden ryzen değil? Yıllarca kullanmak istediğini söylemişsin Ryzen ileriye dönük olarak daha mantıklı değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercnyvs

Neden ryzen değil? Yıllarca kullanmak istediğini söylemişsin Ryzen ileriye dönük olarak daha mantıklı değil mi?

Hocam daha önce AMD'den ağzım yandığı için yaklaşmıyorum yanına hiç.
    Şahsen yanlış yaptığını düşünüyorum hocam. Geçmişte nasıl bir sıkıntı yaşamıştın ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercnyvs

Şahsen yanlış yaptığını düşünüyorum hocam. Geçmişte nasıl bir sıkıntı yaşamıştın ki?

256bit 4GB AMD Ekran kartı ile açamadığım oyunu 128bit 2gb nvidia kart ile açabiliyorum. Yarı yarıya değerler ancak NVIDIA daha güçlü. Ayrıca işlemci olarakta aşırı ısınma problemi var.
  • R7 1700 gibi bir performans abidesi varken 7700K'ya para verilmez bence
    Oooow senin donanım bilgin bu kadarsa tebrik ederim
    Kolay gelsin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.