Şimdi Ara

İ7 İŞLEMCİ VE ANAKART TAVSİYESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar elimdeki sistemi update etmek istiyorum.kullandığım sistem

q9400 işlemci
    ga-ep45 ds3l anakart
    hı-level 1066 8gb kit ram
    60 gb sata3 ssd 750 ve 500 gb hdd
    zotac gtx460 2gb ekran kartı (elimde 2 tane var sli desteği olmadığı için anakartın biri boşta yeni anakart alınca sli düşünüyorum)
    kasa zen 520 kasa
    aoc f22 ekran
    ocz vandetta 2 işlemci fanı

elimde boşta bir kaç parça daha var 2 adet e7500 işlemci 2*2 4 gb ddr800 kingston ram
    takaslık ilanımda yazdığım parçaları gerekirse satıp yaklaşık 900 tl civarında bir bütçem olacak.(satmayı beklemeden de o miktarda alım yapabilirim)

yardımcı olmanızı istediğim konu şu i7 işlemci ve anakart hakkında fazla bilgim yok.bana i7 işlemci sata ve usb 3 desteği olan sli destekli anakart ve ram tavsiyelerinizi bekliyorum.2. el forumda birkaç parça buldum. mümkünse tavsiyede bulunurken 2. el üzerine yoğunlaşmak istiyorum.

http://forum.donanimhaber.com/m_83981039/f_//tm.htm#83981039

http://forum.donanimhaber.com/m_83458969/tm.htm

örnek olarak iki konu şimdiden tavsiyeler için teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpaha -- 16 Kasım 2013; 19:43:58 >

• alpaha A kullanıcısına yanıt
    hocam ben q6600 den 4770k ya geçtim inanın hiç bir performans farkı yok günlük kullanım ve oyunlarda sadece rome 2 de 10 fps daha kazandım güzel bi soğutucu ile oc yi çekin olmadı ikince el bide x48 anakart bulursunuz ekran kartlarınızıda slı yaparak kullanırsınız zaten gtx460 lara i7 işlemci falan almak pek akıl karı değil tabi oyun bilgisayarı için geçerli söylediklerim
  • asıl derdim işlemci değil sata3 ve usb3.0 a geçmek sistemim şu anda bile yeterli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chosniel_TR

hocam ben q6600 den 4770k ya geçtim inanın hiç bir performans farkı yok günlük kullanım ve oyunlarda sadece rome 2 de 10 fps daha kazandım güzel bi soğutucu ile oc yi çekin olmadı ikince el bide x48 anakart bulursunuz ekran kartlarınızıda slı yaparak kullanırsınız zaten gtx460 lara i7 işlemci falan almak pek akıl karı değil tabi oyun bilgisayarı için geçerli söylediklerim

Yanlışlıkla i3'e geçmiş olabilirsiniz.Ben phenom 965'ten 4770k'ya geçtim gündüz ile gece gibi fark oldu bilgisayarda.
  • Six Feet Under. kullanıcısına yanıt
    o kadar cahilim ki ikisi arasındaki farkı bilmiyorum neyse işlemci anakart değişikliğinin ssd performansı dışında o ekran kartlarıyla sana pek bi faydası olmaz sokağa atma paranı illaha yenilemek istiyorum diyorsan git ekran kartını güncelle derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chosniel_TR

o kadar cahilim ki ikisi arasındaki farkı bilmiyorum neyse işlemci anakart değişikliğinin ssd performansı dışında o ekran kartlarıyla sana pek bi faydası olmaz sokağa atma paranı illaha yenilemek istiyorum diyorsan git ekran kartını güncelle derim

5 senelik işlemciden 4770k'ya geçmek faydası olmuyor.Tamam kardeş ben hayal görüyormuşum sağol uyardığın için
  • kardeşim ekran kartı benim için problem değil gerekirse arkadaşımda gtx580 amp var yanına bi tane daha alır sli yapar karşılarım yada gtx 7 serisi bi ekran kartı alırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpaha -- 17 Kasım 2013; 22:44:34 >
  • alpaha A kullanıcısına yanıt
    gtx7xx serisine geçersen i7 aldığına pişman olmazsın onun dışında gerçekten hiç bulaşma eline geçen tek şey bilgisayarın daha hızlı açılıp kapanması ve hesap makinesinin 0,00000001 saniye daha hızlı işlem yapması olur oyun bilgisayarında işlemci ekran kartını doyuruyorsa değiştirmeye gerek yoktur
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.