Şimdi Ara

İcap Nöbeti Ve İş Sözleşmesi Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Eşim Adına yazıyorum;

Özel sektörde çalışmaktayım şuan doğum iznindeyim yaklaşık bu işyerinde 3 yıldır çalısıyorum, Çalıştıgım bölümde müdür ve amirim ile anlaşamıyoruz, doğum iznine çıktıktan sonra geri dönüşüm ile ilgili kendilerine ulaştığımda kadronun dolu olduğunu belki farklı bir pozisyonda başlatılabileceğimi belirtti.

Ayrıca bu şirkette 3 yılı aşkın bir süredir çalısıyorum çalışma şeklimizde icap nöbeti var, herhangi bir ödeme alınmıyor, hafta da bir gün akşam 8 sabah 8, ve 1,5 ayda bir cuma akşam 8 pazartesi sabah 8'e kadar icap nöbeti tutuluyor, İşe başlarken imzaladığım sözleşmemi incelediğimde icap ile alakalı net bir ibare bulamadım, Fakat farklı bölüm de çalışma konusu ile alakalı uzun bir madde var fakat o sayfada ne parafım var nede imzam.

Sorularım şunlar;

1- Başka bir pozisyon da çalıştırıla bilirmiyim ? Kabul etmeme durumum varmı ? Çünkü ben Uzman pozisyonun dayım çalıştığım yer hastane oldugundan en fazla hasta kabul olabilirim buda benim pozisyonumu daha aşağıya çeker ve sektör olarak çok alakasız bir pozisyon olur ben Bilgi teknolojileri bölümünde çalışmaktayım.

2- Sözleşmenin altında imzam var fakat bir sayfada imzam yok, bu durum da o sayfadaki hüküm ler kabul görecek mi ?

3- İcap nöbetlerinin ödemesini alabilirmiyim ? çünkü bu nöbetler sadece mesai sonrası akşam olmuyor gece dahi çalışmaktaydım.

Siz değerli arkadaşlarımın bilgileri ile bizi aydınlatmanızı rica ediyorum hepinize şimdiden teşekkürler.

• selamlar yokmu fikri olan ?
  • CEvaplar

1.- İş sözleşmenizde görev tanımınız açıkca belirtiliyor ise başka birime grevlendirilmeniz halinde istifa edip tazminat alabilirsiniz.

2.- iş sözleşmesininde sayfaların imzalı veya imzasız olması özel durumlar harici pek bağlamaz. İş sözleşmesinde ne yazarsa yazsın iş kanununa aykırı bir durum geçersizdir.

3.- İcap nöbeti sözleşmede yazsa bile fazla mesai kapsamında olacağından ödemelerinizi alabilirsiniz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.