Şimdi Ara

ilk araç önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadalar merhaba. Acemiyim, ehliyeti alalı 5 sene oldu o gün bugündür araç kullanmadım. Şimdi elime 600 civarı nakit geçti. Trafik ve araçlar konusunda neredeyse sıfır sayılabilirim. Bana tavsiye verebilir misiniz? Ben Polo 1.2 TDİ ile Fiesta 1.1 arasında kaldım. İlk önce Dizel motor ile benzinli motor arasında çok fark var mı? Dizel aracın torku yüksek olduğu için kolay kolay stop etmiyor diye biliyordum. Atmosferik araçlar biraz daha kolay stop eder diye biliyorum. İkisi arasında çok fark var mı? Bana yarımcı olursanız çok sevinirim. acemiliği atmak için her türlü öneriye açığım. Şimdiden teşekkür ederim.

• Ben Japon kore grubu ile başlardım. Kavramayi sesten anlıyorsan bence benzinli al sessiz çalıştığı daha iyi hissedersin. Dizeller ise laf var icraat yok hesabı. Traktör gibi ses çıkarırlar ama gitmezler.
  • SHIHAD kullanıcısına yanıt

Cevabınjz için teşekkür ederim. İlla şu olacak diye bir beklentim yok zaten öyle büyük bir bütçemde yok. Öncelikle amacım acemilikten kurtulmak. Japon grubuna baktım çok pahallı. Auris ve jazz baktım 700 bin lira veriyoruz ve arka camlar manuel. Dediğiniz gibi i20 olabilir.

• Fiesta'nın iç mekanı küçük gelmeyecekse güzel bir araçtır. Jazz ve Yaris arıza çıkarma potansiyeli daha düşük araçlar ancak fiyatları pahalı demişsiniz. İ20 geniş bir iç mekan sunuyor onu da listenize alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SHIHAD

Ben Japon kore grubu ile başlardım. Kavramayi sesten anlıyorsan bence benzinli al sessiz çalıştığı daha iyi hissedersin. Dizeller ise laf var icraat yok hesabı. Traktör gibi ses çıkarırlar ama gitmezler.

Hangi dizel gitmiyormuş dayı söle bakam

• berkay_53 kullanıcısına yanıt

Hocam bunun yeri burası değil. Rica ederim konu dışına çıkmayalım. Mesela bana göre 110 km çok yüksek bir hızken size göre çok yavaş bir hız olabilir. Bana tavsiyeniz varsa dinlemeye hazırım. Ben dizel _ benzin karşılaştırmasını kolaylık açısından yazdım hangisinde araç kullanmak daha kolay ki yolun ortasında araç stop ettirmeyelim. Amaç acemiliği hızlı ve en az sorunla atlatmak. Bir arabadan beklentim A noktasından B noktasıda sorunsuz götürmesi. Teşekkürler

• Opel Corsa D kasa 1.3CDTI (2007-2014)

Öğrenmek için en ideal araba, öne ek yanlarda da airbag var, park etmesi kolay , vitesleri kemikli yani geçtiğini çok iyi anlarsınız, 500 e temiz düzgünü bulunur, üste kalan parayla da sınırsız imm olan kasko yaptırırsınız..
  • berkay_53 kullanıcısına yanıt

1.3 mj 1.5 dci hayvan gibi bagirirlardi ama o kadar yurumezlerdi özellikle şehir içinde. Gazdan ayağını çektiğin an güçten düşerlerdi

Ek olarak Crdi motorlu herhangi bir Kia veya Hyundai olabilir. Dizel olmasına rağmen sessiz araçlardır ve güçlülerdir

• Hocam arızası olmayan bir araçla başlaman iyi olur. Marka model bütçeye zevklere göre değişir. 1.25 Fiesta 2017 model öneririm. Fiesta hem yol tutuş konusunda iyidir hemde sedan bir araca göre küçük olduğundan daha rahat park ve dar sokaklarda dönüş imkani sağlar. Manuel vites ile başlayarak aracın hareketlerini hissetmen yararina olur.
  • pcko1 kullanıcısına yanıt

honda civic veya ford focus bak. hem piyasa arabası. hemde gidişi duruşu gayet güzel. satmaya kalksan satılır talibi çoktur. hem parça ve ustasıda çoktur zahmet çekmezsin.

• khanstern kullanıcısına yanıt

Evet Corsa modelini takip ediyordum fakat facebook grubuna baktığımda çok arıza veriyor ve yorumlara baktığımda kullanıcıları şikayetçi. Bir çok kişi her ay bir şekilde sanayiye gittiğini belirtiyor.

• mdindas kullanıcısına yanıt

Hocam bu iki model C sınıfı. Maddi olarak beni aşıyorlar. Çok kazalı modeller yada düşük yıllı araçlar belki olur bu fiyata. Teşekkür ederim

• CesurKavimlerinEfendisi kullanıcısına yanıt

Şimdi baktım inceledim hocam ama temiz modeller 700 civarı maalesef. Beni aşıyor. Şimdi detaylı baktım 650-700bin liraya 2015 model arka camları manuel bir araç. Tamam bütçem çok az ama bilemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcko1 -- 18 Ocak 2024; 23:11:4 >
  • Çoluk çocuk yoksa i20 varsa egea benzinli derim Türkiye üretim kronik sorunları pek yok. Japon kore ya da fiat bu pahalılıkta üzmez ayrıca cilo da bir seçenek. Lpg de takılırsa ya da varsa çok iyi olur. Arka camlara takılma otomatik olsa ne olur olmasa ne olur sen önde oturacan arkada oturan düşünsün.
  • pcko1 kullanıcısına yanıt

Benim ilk aracım 2014 fiesta 1.25 trend paketti. mavi kadranları yazıları halen aklımda çok hoş bir araçtı :). ortalama 6-7 litrelerde yakardı. Bir eksiği belki sadece bana anormal gelmiş olabilir bu durum ama fren hassasiyeti çok kötüydü bir türlü alışamamıştım. Onun dışında şehir içi şehir dışı sürüşü güzel keyifli bir araçtı. Tavsiye ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.