Şimdi Ara

ilk kez lens kullanıyorum.gözümde batma yapması normal mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
49
Cevap
0
Favori
12.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mehmet Bey*

quote:

Orijinalden alıntı: kadir_tr2

lensi ters takmış olabilirsin

lensin ters olup olmadığını nasil anlayacağım?

lensi temizledikten sonra ışığa tut üzerinde lazerle yazılmış bir yazı varsa takarken o yazının sana göre düz görünecek şekilde tak.
    anlatamamış olabilirim ama en kötü deneme yanılma yöntemiyle bulursun düzünü lensin
  • Yav ugrasmayin su lensle 6 ay kullandim gozum mikrop kapti arpacik cikip duruyo bugun ameliyat oldum onun yuzunden takin mis gibi gozlugunuzu iste
  • quote:

Orijinalden alıntı: Own Goal

Yav ugrasmayin su lensle 6 ay kullandim gozum mikrop kapti arpacik cikip duruyo bugun ameliyat oldum onun yuzunden takin mis gibi gozlugunuzu iste

3 yıldır kullanıyorum bir kere bile şikayet etmedim. ayrıca bazen gözümde unuttuğum ve 3-4 ay çıkarmadığım oluyor
  • quote:

quote:

quote:

lensi temizledikten sonra ışığa tut üzerinde lazerle yazılmış bir yazı varsa takarken o yazının sana göre düz görünecek şekilde tak.
    anlatamamış olabilirim ama en kötü deneme yanılma yöntemiyle bulursun düzünü lensin

lensin dışbükey tarafında düz bir şekilde okunacak şekilde"D" harfi vardı.ona göre taktım.sağolun.

Peki yere düşen lensi lens solüsyonuna koyup kullansam olur mu?

• quote:

quote:

quote:

quote:

lensin dışbükey tarafında düz bir şekilde okunacak şekilde"D" harfi vardı.ona göre taktım.sağolun.

Peki yere düşen lensi lens solüsyonuna koyup kullansam olur mu?

Olur. Takarken 5 defa düşürdüğüm oldu. Anında losyonla yıkayıp takıyorum. Sorun olmuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: inwwisible

quote:

Orijinalden alıntı: Honanım Daber

quote:

Orijinalden alıntı: UçanTekmeAtanFare

@Mehmet Bey*

Ben de lens düşünüyorum, tavsiye eder misiniz?

Ben o değilim ama kesinlikle. Ayrıca batma geçer yarım saate. Gözlükten sonra tüplü Tv'den full HD led tv ye geçmiş gibi olacaksın

bende düşünüyorum ama gözlük bana yakışıyo be hocam

Banada herkez öyle diyordu gözlüksüz hâli daha çok beğendiler
    @UçanTekmeAtanFare
    Göz muayenesi ne gittiğinde lens denetiyorlar sana. Ben mesela bir gün gittim göznumarama baktırıp lens sipariş ettim(aynıyerde),1 hafta sonra orda lensi denedim. Yarım saat boyunca ilk takmaya uğraştımben diğim 20 sende 30 kez lensi düşürdüm. Ama en sonunda taktım. 1. Yi takdıktan sonra 2. Daha kolay oldu. Ama o rahatlık bambaşka

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: inwwisible

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: UçanTekmeAtanFare

@Mehmet Bey*

Ben de lens düşünüyorum, tavsiye eder misiniz?

Ben o değilim ama kesinlikle. Ayrıca batma geçer yarım saate. Gözlükten sonra tüplü Tv'den full HD led tv ye geçmiş gibi olacaksın

bende düşünüyorum ama gözlük bana yakışıyo be hocam

Banada herkez öyle diyordu gözlüksüz hâli daha çok beğendiler
    @UçanTekmeAtanFare
    Göz muayenesi ne gittiğinde lens denetiyorlar sana. Ben mesela bir gün gittim göznumarama baktırıp lens sipariş ettim(aynıyerde),1 hafta sonra orda lensi denedim. Yarım saat boyunca ilk takmaya uğraştımben diğim 20 sende 30 kez lensi düşürdüm. Ama en sonunda taktım. 1. Yi takdıktan sonra 2. Daha kolay oldu. Ama o rahatlık bambaşka

Alıntıları Göster
    4 yıldır lens kullanıyorum ters takarsam sadece batma oluyo çıkar ters çevir tak bi batma geçicek mi

• 1 gün benim de öyle sürdü , şimdi gözüm de olduğunu anlayamıyorum bile
  • quote:

quote:

Yav ugrasmayin su lensle 6 ay kullandim gozum mikrop kapti arpacik cikip duruyo bugun ameliyat oldum onun yuzunden takin mis gibi gozlugunuzu iste

3 yıldır kullanıyorum bir kere bile şikayet etmedim. ayrıca bazen gözümde unuttuğum ve 3-4 ay çıkarmadığım oluyor

bu gece gözümde bayağı kuruluk hissettim.lens solüsyonu damlattım gözüme.şimdi biraz geçti.acaba gün içinde yine kuruluk olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meticulous

quote:

quote:

bu gece gözümde bayağı kuruluk hissettim.lens solüsyonu damlattım gözüme.şimdi biraz geçti.acaba gün içinde yine kuruluk olur mu?

Alıntıları Göster
    Lens de dertli iş, ne yapicağiz bilmiyorum. gözlükten 1 ayda bunaldim lens e geçmek geliyor aklima da böyle ise uğraşamayim gözlükle devam.

• quote:

Orijinalden alıntı: S

quote:

Lazer riskli iş

Kim dedi hocam lazer riskli diye?

1.75 astigmatim var ve eger ameliyat olursam bir daha ameliyat olma sansim olmayacak. Ailede katarakt olanlar da var. Hadi diyelim yaslandim katarakt cikti napcam?
  • kafayı yedim beyler.sağ göze 2 dk da taktım.sol göze takmak için 25 dk uğraştım,olmadı.bende lense sövdüm ve taktım gözlükleri.bi daha da lens almam.olan 200 tl ye oldu.
  • bizim arkadaşında bu sorunu vardı cocuk su an tek gözlü.
  • quote:

quote:

Lazer riskli iş

Evet lazer riskli iş
  • quote:

kafayı yedim beyler.sağ göze 2 dk da taktım.sol göze takmak için 25 dk uğraştım,olmadı.bende lense sövdüm ve taktım gözlükleri.bi daha da lens almam.olan 200 tl ye oldu.

Ill sefer oyle oluyor alisinca 30 sn surmez 2 sine takmam
  • ilk mesajdaki edit i okuyun lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: wilfred

quote:

quote:

Lazer riskli iş

1.75 astigmatim var ve eger ameliyat olursam bir daha ameliyat olma sansim olmayacak. Ailede katarakt olanlar da var. Hadi diyelim yaslandim katarakt cikti napcam?

Astigmat varsa bilemeyeceğim, bir daha ameliyat olamıyorsun galiba tekrarlarsa.
  • quote:

bugüne kadar hiç lens kullanmadım.purevision 2 hd lens aldım.gözüme toz kaçmış gibi hissediyorum.biraz batma yapıyor.

Zamanla geçer mi bu durum.yoksa hep böyle mi olacak?

Birde gözüme lens solüsyonu döksem sorun olur mu?

Edit:beyler şu an gözlük kullanıyorum ama gözümde kuruluk hissediyorum.eczaneden göz damlası mı alsam?bi yardım edin.

Göz kurulugu icin bi damla veriyor doktorum bana reçete ile satılıyor bildigim kadarıyla. Yeşil bi kutusu var. O cok guzel rahatlatıyor ve istedigin zaman kullanabiliyorsun. Doktorunla konus. 4yildir lens kullanıyorum
  • Solusyonu gozune damlatma goz kapaklatinda alerji yapabilir tecrubryle sabit. Cok kuru hissediyosan eczanede gozyasi damlasi var ondan al
  • quote:

quote:

Dedigin seyi ben de yapiyodum da riskli is iste sende cikmaz bende cikar baskasinda cikar lens iyi bi sey olsa alex lens takar zaten
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.