Şimdi Ara

IMAC ALMAYI DUSUNUYORUM LUTFEN YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir kaç senedir tasarım ile ilgilenen phtoshop ve adobe programlarını web ortamı için kullanan eşim için imac almayı düşünüyorum. Windows bilgisi zaten çok üst duzey olmadıgı ıcın zannedıyorum alısabılır. Fakat kafama takılan grafik uygulamaları ıcın asagıdakı imac modelı ısımızı gorurmu.

http://www.istanbulbilisim.com.tr/iMac_MB323--4GB-2.4-Ghz-APPLE-DUNYASI,6158.html
    İŞLEMCİ: Intel Core 2 Duo 1066 Mhz. 2.4 Ghz. 6 MB Cache İşlemci
    RAM: 4 GB DDR2 RAM 800 Mhz (Max.4 GB)
    HDD: 250 GB SATA (7200 Rpm)
    OPTİK SÜRÜCÜ: DVD-RW Double Layer
    EKRAN KARTI: ATI MOBILITY™ RADEON® HD 2400 XT 128 MB Ekran Kartı
    EKRAN INC: 20 INCH WXGA (1680x1050) Widescreen Actıvie Matrix Display

Birde malum programların win için ilaçları rahatça bulunabiliyor peki bunları mac ortamında bulunabiliyormu ve bilimum piyasadaki sık kullanılan bır cok progamın bu ısletım sıstemı ıcın de bır versıyonu oluyormu. Kısaca avantajımız ve dezavantajımız ne olur.. Bilgisi tecrübesi olan arakdaslar yardım ederse cok mamnun kalır tesekkur ederım..

• Evet var...

Sandığınızın tam aksine Mac OS X işletim sistemi sadece Türkiye'de yaygın olmayan bir işletim sistemi (ki kullanıcıları günden güne çoğalıyor artık) ama dünya sadece Türkiye'den ibaret değil ve Win. için bildiğiniz çoğu programın aynısının, benzerinin ya da daha gelişmişinin Mac OS X versiyonu mevcuttur. Bir sorun yaşamazsınız google kullanmayı biliyorsanız...

Ayrıca o linkini verdiğiniz sitedeki satılan Maclerin Türkiye'de garantisi yok sadece kendileri garantisi veriyor (ne kadar resmi siz düşünün artık) onun için Türkiye'den alacaksanız Bilkom'dan alın, onlar 2 senelik yasal resmi teknik hizmeti veriyorlar. Aynı şekilde yurt dışından daha uygun fiyata da alsanız faturası var ise size 1 sene garanti hizmeti sunuyorlar...

Mac alırsanız pişman olmazsınız... Tek pişman olacağınız şey, bunca sene neden daha önce bu platforma geçmemiş olduğunuzu anlamanız olacaktır...

• cok tesekkur edıyorum:) peki baksettıgım bu program ilaçları konusundada sıkıntı yaşamayız değilmi :) malum her biri için lisans nereye kadar..
  • forumda bunları konuşmak biliyorsunki yasak.
    ama mikhail cevap vermiş google kullanmayı biliyorsan sorun yok diye...
  • bilmiyordum cunku cok fazla konusulduguna sahıt oldum ama sayenızde ogrendık
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.