Şimdi Ara

İmza Kampanyası: Deniz Otobüslerinde Bisiklet Ücretsiz Olmalı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmesi'ne,

Bisiklet dünyadaki tek sürdürülebilir ulaşım aracıdır, aynı zamanda insan ve çevre sağlığı için son derece faydalıdır. Şehirlerdeki ses ve hava kirliliğini azaltır, trafiği olumlu yönde etkiler ve küresel ısınmayla mücadelede etkilidir. Aynı zamanda ülkenin petrol bağımlılığını azaltarak ekonomiye katkıda bulunur.

Bisikletin yaygınlaşabilmesi için, bisikletin var olan ulaşım sistemine entegre edilmesi gerekmektedir. İDO'nun sürdürülebilir ulaşımı desteklemesini ve Deniz otobüslerinde bisiklete alınan 3 TL'lik ücretin artık alınmamasını talep ve rica ediyoruz. Deniz otobüslerinde aynı kilo ve boyda bavullara ücret alınmazken, çevre ve insan dostu bisiklet için ücret talep edilmesi İDO'nun "doğa ve insan dostu" söylemiyle ters düşmektedir.

Biz Pedal Sesi Bisiklet Topluluğu olarak, 8 Temmuz 2010 tarihinden itibaren deniz otobüslerinde bisiklete ekstra ücret alınmaması için bir imza, basın ve iletişim kampanyası başlatıyoruz. Dilekçemiz ve toplanan imzalar tarafınızla birlikte Ulaştırma ve İskan Bakanlığı'na da iletilecektir.

Bilgilerinize arz ederiz.

Temiz çevrede yaşamak isteyen tüm bisiklet sevenler adına

Pedal Sesi Bisiklet Topluluğu

http://www.pedalsesi.com/idoya/

haydi dh 1 dknızı bile almaz şimdiye kadar 1264 kişi olmuş.

• Arkadaşlarla adalara gittik.Bisikletleri kiraladık 10 tl ye.Kızlar yoruldu diye 1 saat sonra geri verdik :)
  • Haziran Ortasi adaya gittik, ilk defa gitmistim :D Bisiklet Kiralsan Saati 3-4 Lira Gunluk Kiralasan 8 Lira. Git ordan kirala, onu tasimaya verdginin emege yazik :D
  • Formda boş yer bırakmayın diye uyarı verdi, o zaman tüm alanlara * eklersin oranın doldurulması gerektiğini anlarız, ne biçim mantık ya...

Bu arada oy kullandım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuray

Haziran Ortasi adaya gittik, ilk defa gitmistim :D Bisiklet Kiralsan Saati 3-4 Lira Gunluk Kiralasan 8 Lira. Git ordan kirala, onu tasimaya verdginin emege yazik :D

Herkesin bisiklet zevki ayrı. Belki insanlar kendi rahat edecekleri bisikletlerle gitmek istiyorlar.
  • ondan da mı para alıyo muhallebici
  • bazı yolcu vapurlarında ücretsiz, bazılarında paralı bisiklet taşıma
  • ido çok salak bir firma
  • Konuyu destekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: alwer

quote:

Orijinalden alıntı: Kuray

Haziran Ortasi adaya gittik, ilk defa gitmistim :D Bisiklet Kiralsan Saati 3-4 Lira Gunluk Kiralasan 8 Lira. Git ordan kirala, onu tasimaya verdginin emege yazik :D

Herkesin bisiklet zevki ayrı. Belki insanlar kendi rahat edecekleri bisikletlerle gitmek istiyorlar.

aslında arkadaşın dediği mantıklı. adada bisiklet seçimi de mevcut..bazı yerlerde çok kaliteli bisikletler var bir kere kiraladık gayet memnun kaldım şahsen..kron marka bisiklet vardı bildiğim kadarıyla sağlam bi marka kron. diğerlerini tam hatırlayamadım ama iyiydi baya.

tabi nolursa olsun bisikletten ücret alınması çok saçma bi uygulama orası ayrı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.