Şimdi Ara

inca tv kartım var kurdum ama ses cıkmıyo ama goruntu VAR SORUNU NASIL COZEBİLİRİM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • inca tv kartım var kurdum ama ses cıkmıyo ama goruntu VAR SORUNU NASIL COZEBİLİRİM

• arkadaşım tv kartının bi çıkışından ana kartın bigirişine ara kablo takman gerekiyor ama nerden nereye diye sorma bilmiyorum....
  • arkadaşım tv kartını akrasında iki adet jak girişi vardır bunlardan birisi ses girisi için diğeri ise ses çıkışı içindir (yanılmıyorsam mavi renkli jak girişi) tv kartılla verilmesi gereken iki tarafı stero erkek jaklı bir kablo olması gerekir bu kabloyu bir ucunu tv kartının ses çıkışına diğer ucunu ise anakartında bulunan ses girişine takman gerekmektedir.(yeşil giriş)

bu arada renkler farklılık gösterebilir. eğer bağlantıyı düzgün şekilde yapıpta hala ses gelmiysa mönitörün sağ alt köşesindeki hoparlör kısmına tıklayarak(denetim masasıdan da olabilir) ses denetimi ayalarını kurcalaman gerekebilir bunları dikkate alarak bi denemelerde bulun

hedi kolay gelsin arkadaşım
  • Bilgisayardan tv yi aç.Deneme yanılma yoluyla arkadaki kabloları dene.Ses çıktığında sorun bitmiştir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.