Şimdi Ara

İngiltere'den iPhone 6 Plus

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
3.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

iPhone 6 Plus 16 Gb fiyatı İngiltere Apple Store 'da 619 Euro görünüyor. Bu fiyata ABD de olduğu gibi eklenen bir vergi var mı yoksa drekt vergili fiyatı mı? Bir de tax free den faydalanabilirmiyiz İngiltere'den alırsak?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bildiğim kadarıyla avrupadan tax free almak amerikadan daha kolay. Alırken vergi iade faturası düzenletip hava alanından bir kısmını geri alabiliyorsunuz. Garantisi türkiyede geçerli. Ama kur farkı sebebiyle avantajlı olur mu bilemiyorum?

120 tl kayıt ücreti de unutmayın. Daha uyguna gelir ama çok da değeceğini düşünmüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReJim

Bildiğim kadarıyla avrupadan tax free almak amerikadan daha kolay. Alırken vergi iade faturası düzenletip hava alanından bir kısmını geri alabiliyorsunuz. Garantisi türkiyede geçerli. Ama kur farkı sebebiyle avantajlı olur mu bilemiyorum?

120 tl kayıt ücreti de unutmayın. Daha uyguna gelir ama çok da değeceğini düşünmüyorum.

Teşekkürler cevap için hocam. Eğer ekstra bir vergi eklenmeyecekse bu şekilde herşey dahil 1900 liraya mal oluyor. Türkiye fiyatının 2650 TL olduğunu, üstelik 1 yıllık uluslararası garantinin TR de geçtiğini düşündüğümüzde 750 TL az bir tutar değil. Şansı olan arkadaşlar için mantıklı bir seçim bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • eeznoraa E kullanıcısına yanıt
    Tavsiyem hesabınızı iyi yapın.

Apple store türkiye de şu an nakit fiyatı 2543 Tl

Herkes bilmiyor ama avantajix %2 iadesi alabiliyorsunuz. 50 Tl civarı da oradan gelir. 2500 Tl gibi bir rakama 16 GB iphone 6 plus alınır.

Vergi işini iyi öğrenin bence. Eğer vergi de eklenecekse aradaki fark değmez. Tabiki kendi fikrim bu yönde. İyi değerlendirin.
  • 619 Euro degil 619 sterlin (pound)

Ben vergi iadeleri ile birlikte iPhone 6 16gb icin hesap yapmistim, bu telefon icin pasaport kayit harc ve masraflari dahil TR ile arasinda 520 TL fark oluyor.
    http://forum.donanimhaber.com/m_68873497/f_//tm.htm#68873497

Ingiltere
    539 sterlin x 3,55 = 1913 TL - 224 tl iade + 140 masraf = 1830 TL 1 yıl garantili cihaz.
    Almanya
    699 euro x 2,85 = 1992 TL - 217 tl iade + 140 masraf = 1915 TL 1 yıl garantili cihaz.
    ABD
    649+vergi=700 dolar x 2,2 = 1540 TL + 140 masraf = 1680 TL Tr'de garantisiz cihaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onur__

619 Euro degil 619 sterlin (pound)

Ben vergi iadeleri ile birlikte iPhone 6 16gb icin hesap yapmistim, bu telefon icin pasaport kayit harc ve masraflari dahil TR ile arasinda 520 TL fark oluyor.
    http://forum.donanimhaber.com/m_68873497/f_//tm.htm#68873497

Ingiltere
    539 sterlin x 3,55 = 1913 TL - 224 tl iade + 140 masraf = 1830 TL 1 yıl garantili cihaz.
    Almanya
    699 euro x 2,85 = 1992 TL - 217 tl iade + 140 masraf = 1915 TL 1 yıl garantili cihaz.
    ABD
    649+vergi=700 dolar x 2,2 = 1540 TL + 140 masraf = 1680 TL Tr'de garantisiz cihaz.

Para birimi olayını gözden kaçırmışım hocam, bilgi için sağolun. Bu durumda tekrar değerlendirmek lazım. Gerçi 520 lira az bir fark değil. Ama biraz bekleyip zincir mağazaların indirimleri, kart kampanyaları vs. ile alanlar 400 lira fazlaya TR'den alabilir. Burada 400 TL'ye bir yıl fazladan garanti olayı kişinin yorumuna kalacak bir şey.

• 1 yıl daha fazla garanti var türkiyede bunu ekleyin
  • slayshot kullanıcısına yanıt
    Bir üstteki mesajımda belirtmiştim hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: eeznoraa

Bir üstteki mesajımda belirtmiştim hocam.

dalgınım
  • ıngıltereden ıphone 6 alıcam 540 pound olarak gozukuyor , vergıyı nereden dusucez ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: powersky

ıngıltereden ıphone 6 alıcam 540 pound olarak gozukuyor , vergıyı nereden dusucez ?

http://forum.donanimhaber.com/m_49326459/tm.htm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.