Şimdi Ara

Apple iPhone 16 / iPhone 16 Plus [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
173
Cevap
27
Favori
8.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Önemli uyarı: Apple iPhone 16 ve iPhone 16 Plus konusunda cihazlar harici konuşan ve kötüleyenler, trollük yapanlar, konu harici; reklam, atışma, sataşma ya da kavga çıkaranlara konu içerisinde itibar etmeyiniz ve Şikayet Et butonunu kullanınız. Tarafsız ve keyifli bir konu olması adına, bu konu başlığı altında yapılan tüm yorumlar kullanıcılar ya da cihazı almayı düşünenler için olup bu yönde hassasiyet göstermeniz önemle rica olunur.

Bu konu en güncel bilgiler den oluşturulmuştur, tanıtım/lansman tarihi Eylül ayına kadar da güncellenmeye devam edecektir.

İPhone 16 / İphone 16 Plus

İPhone 16

- Ekran Boyutu: 6.1 inç

- Ekran Teknolojisi: Super Retina XDR OLED

- Ekran Çözünürlüğü: 1179 x 2556 piksel

- Yenileme Hızı: 60 HZ

- İşlemci: Apple A18

- RAM: 8 GB

- Depolama Seçenekleri: 128 GB, 256 GB, 512 GB

- Arka Kamera: 48 MP + 12 MP

- Ön Kamera: 12 MP

- Batarya Kapasitesi: 3.561 mAh

- Yazılım: iOS 18

- Ağırlık: 173 gram

İphone 16 Plus

- Ekran Boyutu: 6.7 inç

- Ekran Teknolojisi: Super Retina XDR OLED

- Ekran Çözünürlüğü: 1290 x 2796 piksel

- Yenileme Hızı: 60 HZ

- İşlemci: Apple A18

- RAM: 8 GB

- Depolama Seçenekleri: 128 GB, 256 GB, 512 GB

- Arka Kamera: 48 MP + 12 MP

- Ön Kamera: 12 MP

- Batarya Kapasitesi: 4.006 mAh

- Yazılım: iOS 18

- Ağırlık: 203 gram

2 cihazda da işlemci kısmına gelecek olursak;

Apple'ın yeni A18 Bionic işlemcisi ile donatılmıştır. Bu işlemci, TSMC'nin ikinci nesil 3nm üretim süreci olan N3E teknolojisi ile üretilmiştir. A18 Bionic, önceki nesillere göre daha yüksek performans ve enerji verimliliği sunar.

A18 Bionic işlemcisi, gelişmiş yapay zeka yetenekleri ve daha iyi kamera performansı gibi özellikler sunar. Ayrıca, bu işlemci sayesinde cihazlar daha hızlı ve akıcı bir kullanıcı deneyimi sağlar

Kısacası 2 cihazda da işlemciler aynı olacak, Pro serisinde A18 Pro işlemcisi yer alıyor.

Yukarda da bahsettiğim gibi, Eylül ayına kadar yeni bilgiler ve görseller ile konu güncellenmeye devam edecektir.

İPhone 16 Pro / İPhone 16 Pro Max Ana Konusu için tıklayınız.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• alacak olana hayırlı olsun
  • 2024 60 hz
  • SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt

A18 işlemci ve 60 hz ekran! Ferrari motorlu şahin gibi birşey olacak yine

• Apple’ın Pro ekranla fark olsun diye 60HZ ekranla çıkartması çok sıktı. Bu ikiye ayırmayı bırakıp Pro’yu kaldırıp eski sistemleri Proları düz seri olarak çıkarıp büyük ve küçük ekran çıkarsınlar bu saçmalıkları son bulsun.
  • Olası yeni renk seçenekleri;

• Niye 11-12 model kamera tasarımına dönüldü ki? 13 modelinde diyagonal olarak düzenlenmiş lensleri tanıtırken baya methetmişlerdi. 🤣🤣
  • Apple iPhone 16 / iPhone 16 Plus [ANA KONU]

• REDSTONE kullanıcısına yanıt

Umarım iphone 15 lerdeki gibi olur renkler bu şekilde hoşuma gitmedi. Özellikle yeşil sarı pembe renk tonları 15 de çok güzel.

• Telefon renklerine neden bu kadar takılıyorsunuz ki? Zaten zırh gibi kılıf takıp telefonun ne renk olduğunu belli etmiyoruz. Ben Siyah renk aldım ama rengini daha gören olmadı , aldığımdan beri kılıflı.

Kılıfsız kullanacak kadar zengin bir ülke değiliz.

• tidus kullanıcısına yanıt

Aynı renk yapmaz o rengi istiyosan gidip 15 serisinden alacaksın

• 60 hz zuhahahahaha

Ulan apple

@tidus

Hani vardır ya ''zevkler ve renkler tartışılmaz'' diye bi' klişe, buna istinaden son derece kişisel konulardır deyip geçiyorum. :)

Lakin yukarıda;

Alıntı

metni:
    Telefon renklerine neden bu kadar takılıyorsunuz ki? ile başlayıp Kılıfsız kullanacak kadar zengin bir ülke değiliz. diye biten

tipik bir ''yazmak için yazmak'' minvalinde paylaşım da yapılmış.

Şu basmakalıp, herkesin aynı kefeye koyulduğu, buram buram OKB vb. içeren mesajlardan da bi' türlü kurtulamadık desek yeridir. Kılıf nedir ekran koruyucu nedir bilmeyen sayısız SK varken, bu kadar iddialı cümlelere gerek var mı ki?

• REDSTONE kullanıcısına yanıt

Valla ben daha önce iphone 15 pro kullanıyordum sonra satarak katlanabilir telefona geçtim.

Fakat ekranında arıza çıkınca teknik servise gönderdim ve süreç 20 gün alacağı için tekrar bir telefon almam gerekti. Tercihimi iphone 15 den yana kullandım. Şu an için gayet memnunum yeni seriler çıkınca aradaki farkı ödeyerek üst modele geçerim büyük ihtimalle. Pro mu alırım normal mi yoksa mevcut ile mi devam ederim bakacağız.

Telefonumda herhangi bir kılıf yok proyu da kılıfsız kullanıyordum tavsiye ederim:)

Hepimizin istegi kilifsiz kullanmak bu telefonlari ama oyle veya boyle o telefon bi sekilde mutlaka dusuyor. Bu riski almaya deger mi herkesin kendi bilecegi iş tabii ki.
  • Her artı bu cihaza 60hz koyan Apple bir tokat
  • iPhone 16’nın ana kamera sensörü hakkında bilgi var mı? asıl değişikliklerin 17 serisinde olması muhtemelken 16 Pro max’e o kadar gömmek istemiyorum bu sene de düz 16 ile devam edebilirim 60 hz umrumda değil Pro fetişim yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6B25A9704 -- 21 Ağustos 2024; 22:25:47 >
  • 16 serisini merakla bekliyorum. Büyük ihtimal 3 yıl sonra tekrar ios a geri döneceğim. Umarım 60hz yerine 90hz sürprizi yapar apple
  • quote:

Orijinalden alıntı: LacWer

16 serisini merakla bekliyorum. Büyük ihtimal 3 yıl sonra tekrar ios a geri döneceğim. Umarım 60hz yerine 90hz sürprizi yapar apple
    60 hz olacak. Sızıntılar bu yönde ve muhtelemen de doğru olacaktır.
  • O beklenen soruyu soruyorum.

İphone 16 modeli çıktığı zaman diğer modellere zam gelir mi yoksa indirim olur mu :)

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.