Şimdi Ara

inşaat teknikerliği-teknolojisi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar abiler ablalar. acaba aranızda 2 yıllık olan bu bölümü bitirip dgs ile mühendis ya da mimarlığa geçen var mı? yoksa bana anlatılanlar efsane mi? kafam çok karışık. mesela bu 2 yıllık okulu okursam burs alcam peki ardından mühendisliği kazanırsam burs alabilicek miyim?
    diyelim ki dgsde iyi puan alıp bi inşaat mühendisliğine girdim. okula kaçıncı sınıftan başlıycam?
    yardımcı olursanız çok minnettar kalırım.

• 1.sınftan başlatırlar herhalde.2 yıllıkta okuduğun 2 sene sayılmıyor birçok üniversitede.
  • dgs olayı üniversiteye göre değişiyor. İAÜ'de 2 yılda tamamlayabiliyorsun ama bazı devlet üniversitelerinde transkprite bakıyorlar, onların yönetmeliğindeki derslerden almamşsan önce onları tamamlıyorsun.
    Ancak dgs için sürekli çalışman lazım. DGS sınavını kazanmak çok kolay bir şey değil. Sürekli pratik yapman lazım ve diploma puanını yüksek tutman lazm.

Dgsyi kazanırsan bursun devam ediyor
  • peki ilk senemde kazanamadım diyelim dgsyi. 2. senemde kazandım hocam bursum devam ediyor mu yoksa yeniden mi başvurmam gerekiyor?
  • Ne bursundan bahsediyorsun sen? Burs diye birşey az bir azınlığa çıkar.Geri kalanı borçalanarak alınan kredi.Okul bitince krediyi ödetirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: midnightwind

peki ilk senemde kazanamadım diyelim dgsyi. 2. senemde kazandım hocam bursum devam ediyor mu yoksa yeniden mi başvurmam gerekiyor?

dilekçe yazman yeterli oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: midnightwind

merhaba arkadaşlar abiler ablalar. acaba aranızda 2 yıllık olan bu bölümü bitirip dgs ile mühendis ya da mimarlığa geçen var mı? yoksa bana anlatılanlar efsane mi? kafam çok karışık. mesela bu 2 yıllık okulu okursam burs alcam peki ardından mühendisliği kazanırsam burs alabilicek miyim?
    diyelim ki dgsde iyi puan alıp bi inşaat mühendisliğine girdim. okula kaçıncı sınıftan başlıycam?
    yardımcı olursanız çok minnettar kalırım.

Hocam dgs acayip zor giren arkadaşlarımdan biliyorum. Normal üni sınavından gir daha iyi diyolar . Dgsyi geçemedinmi tekniker olcaksın oda artık teknikerler eskiden teknikerdi şimdi hicbi wasfı yok meslek lisesine giden 2 yıl geçiş yapan tekniker oluyor . Herkez tekniker artık bu tekniker bolluğunda çok müthiş paralar beklemr bence çalış 4 yıllık bi yere gir kesinlikle. Bende insaat mezunuyum 2 yıllık teknikeliğe geçiş yapmadım kesinlikle tavsiye etmiyolar karar senin genede kendine güveniyosan dgsde gir ama bence mucize....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dgs sırf mantık üzerine yoğunlaşmış bir sınav. Okula ilk başladığın da sınava hazırlanmaya başlar isen yüksek puan alma şansın artar fakat aynı oranda üni notlarında yüksek olmali cunki okul puanı etkiliyor.
    Kontenjan kilistli başvuruyu yüksek.
    Oldu ki kazandın okulun ve hocaların dgs ile gelen öğrenciye tutumu önemli. Çok ters davranan hocaların varlığı konuşuluyor. Senin de mühendislik eğilimin önemli çok daha fazla çalışmalısın eksiklerin çok olabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • trakyAli-1986 kullanıcısına yanıt
    kesinlikle katılıyorum. bu gün düşündüm aynı şeyi. eğer yerleşirsem mutlaka gittiğim yerde mat 1 ve türkçe çalışmaya başlıycam. dgs sorularını inceledim. problem benim işim. zaten ygsde de problemlerle puan aldım işlemlere kalsa ayvayı yemiştim. bu 2 sene içinde sürekli mat eğitim videosu izleyip çalışmayı düşünüyorum. sadece bana 1 kişi lazım bunu başarabilen 1 kişi kendime olan güvenimi toparlayabilmem için.
  • dgs çalışma kitapları alın çünkü sorular normal oss gibi değil çok garip. Şekilli mantığa dayalı acayip birşey.
    Deli gibi ders çalışanlar sınavda hüsrana uğradı çünkü aşırı mantık sorusu var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • midnightwind kullanıcısına yanıt
    bende inşaat düşünüyorum bu sene iki yıllıktan geçiş emin ol kendine güvenirsen yaparsın.
  • az önce uyandım hocam okudum ama anlayamadım sen 2 yıllıgı yazmayı mı düşünüyorsun yoksa bitti de mühendisliğe mi geçmeyi dşünüyorsun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.