Şimdi Ara

INSIGNIA MI,PASSAT MI? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
1
Favori
12.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: öğretmen07

quote:

Orijinalden alıntı: osmanbardak

passat hacim olarak insigniadan daha iyi durumda olsa bile insignia daha heybetli ve sportif bir görünüme sahip.
    trendline passat pişmanlıktır.(donanım olarak)

insignianın artısı estetiği

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alinti: ögretmen07

quote:

Orijinalden alinti: osmanbardak

passat hacim olarak insigniadan daha iyi durumda olsa bile insignia daha heybetli ve sportif bir görünüme sahip.
    trendline passat pismanliktir.(donanim olarak)

insignianin artisi estetigi

Vectra B'den sonra opelin en iyi tasarımı bence. Bu tasarımda vectra gibi eskimeyecek yıllar sonra.

• Bu iki araçtan ziyade Peugeot 508 ile Skoda SuperB arasında kalırdım sanırım.En azından bu iki araçtan daha donanımlı olacağı kesin...
  • Bir aksilik olmazsa cumartesi günü iki modeli incelemeye gideceğim bakalım bakalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İkisıde aynı araç olsa donanımlı olanı al derdım tabıkı.ama biri benzınlı bırıde dizel.tamam dızel olanı boş hatta passata yakışmayacak kadar boş ama benzınlıdende çok ekonomık.benzınlı sorun değil denıyorsa yenı Passat tsi 125 veya 150 act tavsiye ederim.tabı en az comfortline

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 10emre

İkisıde aynı araç olsa donanımlı olanı al derdım tabıkı.ama biri benzınlı bırıde dizel.tamam dızel olanı boş hatta passata yakışmayacak kadar boş ama benzınlıdende çok ekonomık.benzınlı sorun değil denıyorsa yenı Passat tsi 125 veya 150 act tavsiye ederim.tabı en az comfortline

Yakıt çok sorun değil benim içinin

• Passsatın önünde 1.sırada Mercedes 2. Sırada BMW 3. Sırada Audi vardır.diğer Butun markalar vw gerısınde kalır.opelde tabıkı öyle.buna göre karar Verín.vw dersenız.yardımcı olmak için daha Ayrıntılı bılgı verebılırım.

• Bir anti vwci ve insignia aşığı olarak passat diyorum. Ama bu düşüncem sadece highline için geçerli. Aşağısı resmen çöp olmuş. Ama yeni kasa insigniada donanım seviyeleri arasındaki farklar iyice detaya inmiş. Iyi anlamayan biri ilk bakışta edition ile cosmo arasındaki farkı anlamaz. Ben tasarım yönünden insignia diyorum.

• Trendline Manuel Passat alın. En doğru ve uygun fiyatlı Passat, bu sayede Doğuş'a en az parayı kazandırmış olursunuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Golf derim.

• 1.4 motor'a göre INSIGNIA kasa olarak ağır.yanılmıyorsam 1600 kg civarı

ve yakıt fazla yakar, makul olan 1.6 passat..

ha bu'ara'da vectra'cıyım..
  • quote:

Herkese iyi akşamlar.arabamı değiştirmeye karar verdim.aklımdan geçen araçlar sunlar:
    Insignia NB 1.4 140 HP Edition EP MT6 LPG Edition Elegance 81.307 lira

Yeni Passat 1.6 TDI BMT 120 PS Trendline 87.200 lira

siz olsaydınız hangisini tercih ederdiniz ve neden?

daha iki gün önce opelden fiyat aldım,

1.6 otomatik cosmo + sunroof 2014 model araca 85.000 fiyat verdiler sizin aldığınız fiyatla kıyaslayınca arada baya fark var gibi geldi bana.

siz fiyatı nerden aldınız.

yerinizde olsam 4.000 tl daha verip cosmo 1.6 otomatik alırdım. ben aracı test ettim hoşuma gitti açıkçası, vites geçişleri falan gayet iyiydi.

yeni passat hiç binmedim ama ben de 2010 model b6 kasa passat kullanıyorum.

• Donanım önemli değil, o bir yere kadar, son kasalardan konuşuyorsak işçilik olsun, malzeme olsun, boyutlar ferahlık olsun yeni passat insignia'dan ciddi anlamda daha iyi bir araç. Bunu belirteyim. Fakat tercihinizde çok önemli bir hata var bana sorarsanız d sınıfı araç almayı düşünüyorsunuz ve manuel bakıyorsunuz. Artık manuelin devri bitti 2015 yılındayız, üstelik bunlar iri d sınıfı araçlar, trafikte vs hiç çekilmezler. Üstelik dsg'nin yanında manuel vw'ler son derece tatsız o verdikleri konforun yarısını bile veremeyen araçlar. Gerçek d sınıfı konforu istiyorsanız otomatik almanız lazım ki o konforlu araçlar ip gibi aksın. Ne alırsanız alın bence manuel alırsanız büüyk hata yapmış olursunuz.

Yukarıda yazmışlar superb dize+dsg diye, kısa ya da orta vadede aracınızı satma derdiniz olmayacaksa bence çok mantıklı. Hatta gidin ikinci el temiz seat exeo alın daha da mantıklı. Daha az paraya son derece kaliteli araç almış olursunuz.

• kara_eylül kullanıcısına yanıt
    Arkadaşın söylediği Insignia fabrika çıkışlı lpg versiyonu olan.Araca tam uyumlu.Cosmo donanım gerçekten bir başka duruyor.Ama 1.6 170 Hp olan motor Lpg uyumlu değil.Eğer normal kullanılacaksa benzinle baş edileceğini düşünmüyorum.Motor hacminin Passat 1.4 ten büyük,kasasının biraz ağır olmasından dolayı ne yazık ki Tsi gibi yakmıyor.Şehir içi kullanımda çift haneli yakıt tüketimlerini rahatlıkla görebilirsiniz.

• İnsignia yı soy iki tane passat giydirir o derece tok bir araba.
  • insigniayı 75 bin civarına alırsınız ve fabrikasyon lpg li donanımlı bir aracınız olur korkmadan binersiniz.Passatın arka kol dayaması bile yok, trendline yüz karası...
  • quote:

quote:

İkisıde aynı araç olsa donanımlı olanı al derdım tabıkı.ama biri benzınlı bırıde dizel.tamam dızel olanı boş hatta passata yakışmayacak kadar boş ama benzınlıdende çok ekonomık.benzınlı sorun değil denıyorsa yenı Passat tsi 125 veya 150 act tavsiye ederim.tabı en az comfortline

Hocam öğretmenler iyi kazanıyorlar demek ki

• Ben passat diyorum ama gerekirse 1.4 tsi alın manuel alın ama comfortline donanımdan asagısını almayın diyorum.
    Trendline da arka kol dayama yağmur far sensörleri kararan ayna otm. Katlanır ayna cruise control elektronik klima gibi donaımların eksikliği ilk zamanda önemsiz eksiklikler gibi görünse de gerçekten kullanışlı özellikler bunlar.

• passat ı oldum olası sevmem. insigniayı da sevmem. opeli hiç sevmem.

modeoyu falan bekleyin bana kalırsa.

passat alacaksanız da en azından comfortline almaya bakın. o haliyle insignia dan daha iyi olacaktır.

her şeyi geçtim passat zaten yepyeni bi araç.

insigna ise neredeyse 8-10 yıl öncesinin teknolojisiyle üretilmiş bi araç.

bu karşılaştırmada, boş da olsa passat kötünün iyisi gibi duruyor.
  • quote:

Herkese iyi akşamlar.arabamı değiştirmeye karar verdim.aklımdan geçen araçlar sunlar:
    Insignia NB 1.4 140 HP Edition EP MT6 LPG Edition Elegance 81.307 lira

Yeni Passat 1.6 TDI BMT 120 PS Trendline 87.200 lira

siz olsaydınız hangisini tercih ederdiniz ve neden?

bunlar arasında tercihim kesinlik passat olurdu..

2.el değeri tartışmasız şekilde açık ara

diğer herşey için opel olabilir.

forumda örnekleri var mesela

Muharrem kardeşim insignia yı satıp vag gurubu bir araca geçti mesela

bu arada Muharrem e budan selamlar sunalım gözükmüyor bu aralar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nirvana333

quote:

quote:

Hocam öğretmenler iyi kazanıyorlar demek ki

eh işte!

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.