Şimdi Ara

iPad Air 2 vs IPad Air

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
2
Favori
1.188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iPad airimi satarak iPad Air 2 aldım. Ancak ekran konusunda yapılan Değişiklikler pek hoşuma gitmedi. Neden derseniz, iPad aire göre parlaklık seviyesinde baya bir düşüş var ki bu durumu okuduğum yabancı kaynaklarda da gördüm. Diğer taraftan iPad Air 2 ekranı gamut seviyesinde yapılan iyileştirme nedeniyle iPad aire göre daha sarımtırak görünmekte. Konuyla ilgili karşılaştırma yapabilecek arkadaşların Yorumlarını alabilirmiyiz?

• Sat air 1 al
  • Hayırlı olsun

Cidden daha fazla detaya girmeyin keyfinize bakın
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4w3e

Hayırlı olsun

Cidden daha fazla detaya girmeyin keyfinize bakın
    takma kafya
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilko

takma kafya

Alıntıları Göster
    anti-reflective coating yüzünden ekran daha mavimsi diye okudum ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dark-knight

anti-reflective coating yüzünden ekran daha mavimsi diye okudum ben.

Alıntıları Göster
    2 gb ram ve 3 çekirdekli A8X diye bir şey var air 2'de.
  • Arkadaş bir tane bile yardımcı olabilecek yorum yazan mı olmaz hele ikinci mesajı atan arkadaş hangi kafayı yaşıyor bilemedim. Beğenmeyen satsın nasıl bir kafa aklım almıyor, fanboylukta bir yere kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ellesharr

Arkadaş bir tane bile yardımcı olabilecek yorum yazan mı olmaz hele ikinci mesajı atan arkadaş hangi kafayı yaşıyor bilemedim. Beğenmeyen satsın nasıl bir kafa aklım almıyor, fanboylukta bir yere kadar
    jailbreak yapılabiliyor mu air'a bilmiyorum ama f.lux diye bir tweak var geçen yükleyip denedim benim işime yaramadı tam senin ihtiyacını karşılayacak birşey. Ekran rengini ayarlıyabiliyorsun isteğine göre parlaklık konusuna da takılma derim ben hep kısık kullanıyorum iphone ve ipad'imi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maximilitan

iPad airimi satarak iPad Air 2 aldım. Ancak ekran konusunda yapılan Değişiklikler pek hoşuma gitmedi. Neden derseniz, iPad aire göre parlaklık seviyesinde baya bir düşüş var ki bu durumu okuduğum yabancı kaynaklarda da gördüm. Diğer taraftan iPad Air 2 ekranı gamut seviyesinde yapılan iyileştirme nedeniyle iPad aire göre daha sarımtırak görünmekte. Konuyla ilgili karşılaştırma yapabilecek arkadaşların Yorumlarını alabilirmiyiz?

Donanım,donanım hastalığına kapılarak yersiz yere belkide upgrade etmişsiniz, en büyük hatanız araştırmamanız. Ama bizi bilgilendirmiş oldunuz teşekürler. Kağıt üstünde göremeyeceğimz farkları duydum.
  • Airde yapamadığın ne vardıda air 2 alma ihtiyacı duydun merak ettim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KalemKolik

Airde yapamadığın ne vardıda air 2 alma ihtiyacı duydun merak ettim?
    Keşke air'inizi değiştirmeseydiniz. Şu an için çok önemli bir fark yaratmaz elinizdeki cihaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Poka Yoke

Keşke air'inizi değiştirmeseydiniz. Şu an için çok önemli bir fark yaratmaz elinizdeki cihaz.

Alıntıları Göster
    Yorum yapanların hiçbirinin daha eline Air 2 cihaz alabildiğini bile düşünmüyorum. Yanlış kullanıcı kitlesinden yardım bekliyorsunuz.

Bilginize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OsbourneReynolds

Yorum yapanların hiçbirinin daha eline Air 2 cihaz alabildiğini bile düşünmüyorum. Yanlış kullanıcı kitlesinden yardım bekliyorsunuz.

Bilginize.

Alıntıları Göster
    iPad AİR daha güzel 2 beş para etmez

not:tabletim yok
  • başka air 2 ile kıyaslama imkanı bulursanız kontrol edin bence. sizi rahatsız edecek derecede fark olmaması lazım. yorumlar maviye çalıyor şeklinde, sarıya çalma farklı marka ekran veya üretim hatası olabilir. mini retinalarda da sarı renk şikayeti vardı yanlış okumadıysam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eng.

başka air 2 ile kıyaslama imkanı bulursanız kontrol edin bence. sizi rahatsız edecek derecede fark olmaması lazım. yorumlar maviye çalıyor şeklinde, sarıya çalma farklı marka ekran veya üretim hatası olabilir. mini retinalarda da sarı renk şikayeti vardı yanlış okumadıysam
    youtube dan iphonedo incelemelerine bakabilirsiniz sizin sorundan bahsediyor...
  • Air, mini2 ve air2 kullanmış biri olarak sizin bu takıldıgınız olayların hiçbirini yaşamadım hatta farketmedim bile. Air2de sarımtrak bir ekran yok hocam. En azından bendeki
    Cihazda renkler net şekilde beyaz. Parlaklık konusunda karşılaştırmalı test yapmak hiç aklıma gelmedi ama en parlak ayarda air2 herhangi bir fark yada eksiklik yaratmadı. Yansımayı önleyen katman belki bir nebze bu durumu etkilemiştir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaB0

Air, mini2 ve air2 kullanmış biri olarak sizin bu takıldıgınız olayların hiçbirini yaşamadım hatta farketmedim bile. Air2de sarımtrak bir ekran yok hocam. En azından bendeki
    Cihazda renkler net şekilde beyaz. Parlaklık konusunda karşılaştırmalı test yapmak hiç aklıma gelmedi ama en parlak ayarda air2 herhangi bir fark yada eksiklik yaratmadı. Yansımayı önleyen katman belki bir nebze bu durumu etkilemiştir..
    arkadaşlar merak ettiğim bir konu var. Mute tuşunu air 2 de niçin kaldırıldı ve air 2 yazılımsal olarak bi farklılık mı var nasıl sessiz alınma imkanı sunulmuş bilgisi olan paylaşırsa sevinirim..
  • iPad'i birinci nesilden iPad Air'a kadar kullandım. En son iPad Air'ı da sattım ve tabletten çıktım. Bence ekran kalitesi ve dokunmatik hissiyatı açısından zirve noktası 4. nesil iPad idi. Hala efsanedir. iPad Air'dan itibaren hem renk vs. problemler hem de ekrandaki ucuz plastik hissi iPad'i bitirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huysuz İhtiyar

iPad'i birinci nesilden iPad Air'a kadar kullandım. En son iPad Air'ı da sattım ve tabletten çıktım. Bence ekran kalitesi ve dokunmatik hissiyatı açısından zirve noktası 4. nesil iPad idi. Hala efsanedir. iPad Air'dan itibaren hem renk vs. problemler hem de ekrandaki ucuz plastik hissi iPad'i bitirdi.

Air 2 deneyim etmenizi öneririm. Gerek ekran renk doygunluğu gerek çerçeve cam kalitesi Air e göre bariz üstün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Celeste

quote:

Orijinalden alıntı: Huysuz İhtiyar

iPad'i birinci nesilden iPad Air'a kadar kullandım. En son iPad Air'ı da sattım ve tabletten çıktım. Bence ekran kalitesi ve dokunmatik hissiyatı açısından zirve noktası 4. nesil iPad idi. Hala efsanedir. iPad Air'dan itibaren hem renk vs. problemler hem de ekrandaki ucuz plastik hissi iPad'i bitirdi.

Air 2 deneyim etmenizi öneririm. Gerek ekran renk doygunluğu gerek çerçeve cam kalitesi Air e göre bariz üstün.

Alıntıları Göster
    İpad için değişim talep etmiştim, yeni ürün geldi. Herhangi bir soruna rastlamadım çok şükür.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.