Şimdi Ara

İphone 14 Pro MAX Yurt Dışı Imei Kaydı Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
3.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Geçtiğimiz hafta, Amerika'dan İphone 14 Pro Max getirttim. Kendim yurt dışına çıkmadım böyle bir planımda yok şimdilik...

Yurt Dışına gidip gelen kuzenim var, Hattımı onun üzerine devredip (Turkcell) onun pasaportu üzerinden kayıt yaptırmayı planlıyordum. Ancak bu durumda 3 yıl boyunca telefonun benim numaram harici kullanılmayacağını biliyoruz.

Bugün bir arkadaşın bir yöntemle Yurt Dışı cihazlara kayıt yaptığını öğrendim. Görüştüğüm üzere, 6 bin lira karşılığında imei kaydımı kendisi yapıyor, ve E-devlet üzerinde - " Yolcu Beraberi Kaydedilen Cihaz " olarak tanımlanıyor. Ve dediğine bu eski usul " Yolcu Beraberi Kaydedilen Cihaz " yöntemiyle dilediğim zaman her hangi bir hattı takıp çalıştırabilirmişim.

Kayıt işlemi sonrası E-devlet sorgulaması ve farklı simler takarak testlerini yaptığımda ödeme yapabileceğimi belirtiyor. Böyle bir şey duyan eden var mıdır ? Bu işlem güvenilir midir ?

• Yapay Zekanın Yanıtı

iPhone 14 Pro Max Yurt Dışı IMEI Kaydı

iPhone 14 Pro Max cihazınızı yurt dışından satın aldıysanız, IMEI kaydı yaptırmanız gerekmektedir. IMEI kaydı, cihazınızın Türkiye'de kullanılabilmesi için zorunludur.

iPhone 14 Pro Max IMEI Kaydı Nasıl Yapılır?

iPhone 14 Pro Max IMEI kaydı şu adımlarla yapılabilir:

1. Tahmini Değer Tespiti: https://www.turkiye.gov.tr/gtb-gtip-tespit adresinden cihazınızın tahmini değerini tespit edin.
    2. GSM Bayisine Başvuru: IMEI kaydı için bir GSM bayisine başvurun.
    3. Gerekli Belgeler: Kimlik kartı, pasaport veya ikametgah belgesi ve IMEI numarası (ayarlar > genel > hakkında) gibi gerekli belgeleri ibraz edin.
    4. Tahmini Değer Ödemesi: Tahmini değeri GSM bayisine ödeme yapın.

iPhone 14 Pro Max IMEI Atma

"IMEI atma" terimi, cihazın IMEI numarasının silinmesi işlemini ifade eder. Ancak, IMEI numarasını silmek yasa dışıdır ve cihazınızın çalışmasına zarar verebilir. Bu nedenle, IMEI atma işlemini gerçekleştirmemelisiniz.

Sık Sorulan Sorular

• iPhone IMEI atılır mı? Hayır, IMEI atmak yasa dışıdır ve cihazınıza zarar verebilir.
    • iPhone 14 Pro IMEI kayıt gerekli mi? Evet, yurt dışından satın alınan iPhone 14 Pro cihazlar için IMEI kaydı yaptırmak zorunludur.

Önemli Notlar:

• IMEI kaydı ücretli bir işlemdir.
    • Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra cihazınız Türkiye'de kullanılabilir hale gelecektir.
    • Kayıt işlemi sırasında cihazınızın IMEI numarası kontrol edileceğinden, IMEI numarası değiştirilmiş cihazlar kayıt işlemini geçemeyebilir.
    Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Bu kayıt işinde şöyle bir durum var, cihazlarda malum 2 sim var. Bazıları 2 fiziksel, bazıları 1 fiziksel 1 e-sim. Arkadaş da muhtemelen kendi kayıt yaptırırken, 2 fiziksel sim gibi kayıt yapıyor, senin cihaz ve kendine ait diğer cihazın 1'er IMEI'ni kaydediyor. Sanki böyle geldi bana.

Ben olsam yapmam.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.