Şimdi Ara

iPhone 4 Adaçayına düştü!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
0
Favori
915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

telefonum bardağın 1/3'ü dolu adaçayı bardağına tepetaklak düştü! Telefon 5 dk kadar hopörloründen ses azaltma tuşuna kadar ( tepetaklak olduğu için 3-4 cm diyebiliriz) sıvının içinde kaldı. Tabi yolda olduğum ve internet erişimim de olmadığı için pirince koyma vb koruma işlemlerini yapamadım. Hemen bir tamirciye götürdüm. İki gündür tamir için fiyat vermedi. Hala uğraşıyoruz dediler. En son bugün yılbaşından sonraya kalacak filan dediler. Yahu dedim aşağı yukarı masraf ne olacak söyleyin ona göre karar verecem dedim. Yine olmayacağını, o zaman fiyat verebileceklerini söylediler. Ben de telefonu geri aldım.

Telefonun son durumu şöyle: Şarja taktım; dibinde bitik kırmızı pil göstergesi çıktı. Bir süre sonra apple logosu belirdi. Ve sürekli reboot yapıyor. Yani kapanıp açılıyor.
    Biraz internet araştırması yaptım. Bir yerde, sıvı teması sonucu aynı sorunu yaşayan biri pili değiştirip yenisini takınca düzeldiğini söylüyor. Kuvvetle muhtemel pil ölmüştür diyor. Acaba bunu nasıl anlarım? iPhone 4s 'lerin pilleri farklıymış. Aynı olsaydı eşimin telefonunun pilini söküp deneyecektim. Hayır, eğer pilden değilse gidip boşu boşuna yeni bir pil almayım.

Yardım ve tavsiye lütfen!!!!!

• Bu kış grip olmaz artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: ephesus_1

Arkadaşlar,

telefonum bardağın 1/3'ü dolu adaçayı bardağına tepetaklak düştü! Telefon 5 dk kadar hopörloründen ses azaltma tuşuna kadar ( tepetaklak olduğu için 3-4 cm diyebiliriz) sıvının içinde kaldı. Tabi yolda olduğum ve internet erişimim de olmadığı için pirince koyma vb koruma işlemlerini yapamadım. Hemen bir tamirciye götürdüm. İki gündür tamir için fiyat vermedi. Hala uğraşıyoruz dediler. En son bugün yılbaşından sonraya kalacak filan dediler. Yahu dedim aşağı yukarı masraf ne olacak söyleyin ona göre karar verecem dedim. Yine olmayacağını, o zaman fiyat verebileceklerini söylediler. Ben de telefonu geri aldım.

Telefonun son durumu şöyle: Şarja taktım; dibinde bitik kırmızı pil göstergesi çıktı. Bir süre sonra apple logosu belirdi. Ve sürekli reboot yapıyor. Yani kapanıp açılıyor.
    Biraz internet araştırması yaptım. Bir yerde, sıvı teması sonucu aynı sorunu yaşayan biri pili değiştirip yenisini takınca düzeldiğini söylüyor. Kuvvetle muhtemel pil ölmüştür diyor. Acaba bunu nasıl anlarım? iPhone 4s 'lerin pilleri farklıymış. Aynı olsaydı eşimin telefonunun pilini söküp deneyecektim. Hayır, eğer pilden değilse gidip boşu boşuna yeni bir pil almayım.

Yardım ve tavsiye lütfen!!!!!

Problem anakartda, eger pilde olsa idi cihaziniz hic acilmazdi dediginiz gibi reboot yapiyorsa veya ekran aciliyorsa anakarta güç iletiliyor demektir. Güvenilir olmayan yerlere cihazinizi teslim etmeyin.

• Bir telefoncu tanıdığın varsa ona götür o baksın icini açıp bakar gerekli şeyi söyler tamir ederken yanında durabilirsen dur ne olur ne olmaz bu arada ada çayına düşen ilk iphone senin ki galiba valla tebrik ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekdellal

Bu kış grip olmaz artık

Paket yap evde guleriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasan0338

quote:

Bu kış grip olmaz artık

Paket yap evde guleriz

ben güldüm. güzeldi
  • quote:

Bu kış grip olmaz artık

[sm=s20.gif

Gülmeden edemedim
  • quote:

Bu kış grip olmaz artık

Güzeldi:D
  • Nasıl 5 dk boyunca kaldı. Hemen alsaydın
  • quote:

Orijinalden alıntı: XanthiN

Nasıl 5 dk boyunca kaldı. Hemen alsaydın
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi INSURG3NT -- 1 Ocak 2014; 2:04:30 >
  • XanthiN kullanıcısına yanıt
    Hocam o zaman demlenmez koku yapardı.Şaka bir yaana bir alkolle temizleyip pirince yatırın yoksa pahalıya patlar hatta patlayamayabilir bile.
  • quote:

Bu kış grip olmaz artık

Komik degil
  • Adaçayına düşüp 5 dakika içinde kalması da enteresan tabi, naptınız 5 dk boyunca Iphone u çay kaşığı ile karıştırdınız mı
  • Keşke hiç açmasaydınız telefonu. Eczaneden alkol alıp telefonun içini açıp foşır foşur yıkayın. Kalıntıların yok olması önemli. Daha sonra 2 gün pirince yatırıp tekrar açın telefonu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Honanım Daber

Keşke hiç açmasaydınız telefonu. Eczaneden alkol alıp telefonun içini açıp foşır foşur yıkayın. Kalıntıların yok olması önemli. Daha sonra 2 gün pirince yatırıp tekrar açın telefonu
    Bir an önce işlem yapılması gerekiyor. Aynı şekilde bardağa düşen bir telefon geldi tamire. Hazır şuan. Ama baya bi ufak tefek dirençler çürümüştü 2 günde
  • Geçmiş olsun umarım hasta olmaz .
  • ephesus_1 E kullanıcısına yanıt
    Espiri kabiliyeti yüksek olan arkadaşlar, gülme komşuna gelir başına! Umarım sizinkiler süt, salep, kahve, vb... içeceklerin tadına bakmak istemez!

Ciddi olan arkadaşlara da çok teşekkür ederim.

İki tamirci uğraştı ancak yapamadı. Birkaç gün kalması lazım dediler. Ancak 250-300 masraf çıkarır diyorlar. E bu durumda 3 ay bekleyip Hong Kong'dan 1250 TL iphone 5s almayı tercih ederim tabi ama o zamana kadar iphone'suz durmak zor olacak gibi... :(

Burdan konuyu okuyup da ekonomik yollu bir tamirat yapacak arkadaş var mıdır?
  • ekdellal kullanıcısına yanıt
  • ephesus_1 E kullanıcısına yanıt
    Muhaaaa!!!!

Adaçayı iyi geldi arkadaşlar. Gripten kurtuldu telefon! :)

Bugün, "ulen bir kere daha şarja takayım şu aleti" dedim.

Aha! açıldı. Önce yukarıda "No Sim" çıktı. Ancak arama yapabiliyor ve aranabiliyordum. Bir süre sonra operatör ismi filan da geldi.
    Hem masraftan kurtuldum hem de telefonsuzluktan. Yahu ne zor şeymiş telefonsuzluk! Hayır şu an seyahatteyim. Evde yedek telefonum vardı ama neye yarar.
    Çok sevindim ya!

Başına aynı şey geleceklere:
    Kardeşim bekleyin kendi kendine oluyor:))))))))))))))

İlgilenenlere tekrar teşekkür ederim.

Herkese iyi seneler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ephesus_1

Muhaaaa!!!!

Adaçayı iyi geldi arkadaşlar. Gripten kurtuldu telefon! :)

Bugün, "ulen bir kere daha şarja takayım şu aleti" dedim.

Aha! açıldı. Önce yukarıda "No Sim" çıktı. Ancak arama yapabiliyor ve aranabiliyordum. Bir süre sonra operatör ismi filan da geldi.
    Hem masraftan kurtuldum hem de telefonsuzluktan. Yahu ne zor şeymiş telefonsuzluk! Hayır şu an seyahatteyim. Evde yedek telefonum vardı ama neye yarar.
    Çok sevindim ya!

Başına aynı şey geleceklere:
    Kardeşim bekleyin kendi kendine oluyor:))))))))))))))

İlgilenenlere tekrar teşekkür ederim.

Herkese iyi seneler.

Adacayi her seyin her derdine deva. Bak virutik vakadan kurtarmis.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.