Şimdi Ara

Iphone 4s Itunes Carrier Settings Update yaptı.3g artık bağlanmıyor (Avea)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben başıma geleceği tahmin ettiğim için itunes de çıkar carrier settings update' i yapmamıştım (check for update dediğimde çıkıyordu) Her neyse dün itunes in kendini update etmeye çalışırken baktım onuda update yapmış.

Şimdi avea için bu ayarları nasıl doğru şekilde yapabilirim.3g ağı açsamda vpn ayarları yüzünden bağlanmıyor.Avea kullanan ios 5.01 sürümdeki arkadaşlar sanırım yardımcı olabilir.

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

• Bende de dün update edilsin mi diye sordu güncelle dedim 3g veya normal sorunsuz bağlanıyorum. 3g calısmadıgı kanısına nereden vardınız belki bulunduğunuz bölgede 3g yoktur.

ios 5.1 Avea kullanıyorum.
  • evde ve iş yerinde sorunsuz bir şekilde 3g ile internete bağlanabiliyordum,bu olaydan sonra hücresel veriyi açtığımda alt kısımda vpn bağlı değil diyor.3g ibareside çıkmıyor dolayısıyla ve bağlanmıyor.Yaşadığım sorun bu şekilde.
    Dediğiniz gibi olsa 3g olmayan yerde bu sefer E harfi çıkıp edge ile bağlanması gerekirdi.

Ayrıca 3534 e (avea 3g sorgulama) cihazı sorgulattığımda cihazınız 3g desteklememektedir diyor (iphone 4s ??? )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdemilker -- 16 Aralık 2011; 14:10:01 >
  • bugün restore yaparak 5.0.1 yeni sürümünü yükledim ancak telefonu tekrar kullanmaya başladığımda hücresel veri ağı butonu açık olmasına rağmen hücresel veri ağı etkinleştirilmedi yazıyor :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdemilker

evde ve iş yerinde sorunsuz bir şekilde 3g ile internete bağlanabiliyordum,bu olaydan sonra hücresel veriyi açtığımda alt kısımda vpn bağlı değil diyor.3g ibareside çıkmıyor dolayısıyla ve bağlanmıyor.Yaşadığım sorun bu şekilde.
    Dediğiniz gibi olsa 3g olmayan yerde bu sefer E harfi çıkıp edge ile bağlanması gerekirdi.

Ayrıca 3534 e (avea 3g sorgulama) cihazı sorgulattığımda cihazınız 3g desteklememektedir diyor (iphone 4s ??? )

Ayarlar > Genel > Ağ 'dan VPN açık mı bir kontrol edebilir misiniz ? Eğer açıksa kapatıp tekrar deneyiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bbuğdaycı

bugün restore yaparak 5.0.1 yeni sürümünü yükledim ancak telefonu tekrar kullanmaya başladığımda hücresel veri ağı butonu açık olmasına rağmen hücresel veri ağı etkinleştirilmedi yazıyor :(

Sim kartınızı çıkarıp telefonu kapatıp açın. Sonra sim kartı takıp tekrar deneyin bakalım çözülecek mi bu tarz bir çözümü vardı yanlış hatırlamıyorsam.
  • Valla ne yaptıysam olmadı. Kişisel Erişim Noktası'nda devamlı yanında dönen o yuvarlak şey çıkıyor. Anlamadım gitti sim kart'ım mikro değil zamanında kırılan simlerden di bugüne kadar böyle bir sıkıntı yoktu bugün ortaya çıktı.
  • telefonu uçak modunu açıp kapatmak benim sorunumu çözdü , sizde deneyin...
  • Benim iphone yurt dışından gelme dünden beri bir sıkıntı yoktu bugün karşıma çıktı bu sıkıntı :( kartım da mikro değil acaba ondan mı oldu diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bbuğdaycı

Benim iphone yurt dışından gelme dünden beri bir sıkıntı yoktu bugün karşıma çıktı bu sıkıntı :( kartım da mikro değil acaba ondan mı oldu diyorum.

Sanmıyorum benimde mikro değil bir ara böyle bir sorun vardı sonra gitti sim kart cıkarıp taktım birşeyler yaptım gitti biraz netten araştır sonuç alırsın muhtemelen.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.