Şimdi Ara

İphone 5 batarya

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yaşadığım problem burada galiba batarya ölü oldu artık gibime geliyor başka çaresi yoktur. İphone 5 cihaz'a batarya almak istiyorum orjinal olucak sağlam bir batarya nasıl yapabilirim ne kadardır nereden yapabilirim not :istanbula gidebilirim.
    21 HATASI

• Apple yedek parça üretimi yapmıyor ondan olayı orjinal sıfır almanız mümkün değil. Ancak perte çıkmış cihaz varsa onun orjinal bataryasını alarak orjinal kullanmış olursunuz. Piyasada 10 tl den başlayıp 80 tl e kadar batarya satışı yapan var. Tanıdık telefoncu arkadaşın filan varsa 50 60 tl ye kaliteli bir batarya alıp mevcut bataryanı değiştirebilirsin. Eğer bataryan çok kötü durumdaysa çok işini görür, yani orjinal değil kötüdür deme, iyi iş görüyor onlarda.

NOT : Orjinal değişim Apple storede mümkün, fakat fiyatı yanlış değilsem 150 200 arası birşeydi. Durumun müsaitse en iyisi Apple store de değiştirmen olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avtheree -- 12 Şubat 2015; 22:01:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: avtheree

Apple yedek parça üretimi yapmıyor ondan olayı orjinal sıfır almanız mümkün değil. Ancak perte çıkmış cihaz varsa onun orjinal bataryasını alarak orjinal kullanmış olursunuz. Piyasada 10 tl den başlayıp 80 tl e kadar batarya satışı yapan var. Tanıdık telefoncu arkadaşın filan varsa 50 60 tl ye kaliteli bir batarya alıp mevcut bataryanı değiştirebilirsin. Eğer bataryan çok kötü durumdaysa çok işini görür, yani orjinal değil kötüdür deme, iyi iş görüyor onlarda.

NOT : Orjinal değişim Apple storede mümkün, fakat fiyatı yanlış değilsem 150 200 arası birşeydi. Durumun müsaitse en iyisi Apple store de değiştirmen olur.

Hocam bataryamın nasıl durumda olduğunu bilmiyorum konumda verdiğim link doğrultusunda en son pil geldi aklım acaba pilden dolayımı açılmadı diye.Tanıdık telefonculardan 50 60 70 e alsam bir batarya sizce nasıl olur kaç ay gider veya ne kadar süre? birde apple store'a götürsem akasya avmye cihazı versem direkt değiştirme imkanım varmı randevusuz veya başka bir türsüz ?

• Ben telefoncudan 50 tl ye değiştirmiştim , orjinalinden daha iyi geldi bana ama nede olsa çakma bataryaydı ve 2 ayda kapasitesi 1300 e düştü.İlk aldıgında iyi gelicek fakat kapasitesi çok çabuk düşüyor.Orjinal taktırmaya gerek yok bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Night_Noise

Ben telefoncudan 50 tl ye değiştirmiştim , orjinalinden daha iyi geldi bana ama nede olsa çakma bataryaydı ve 2 ayda kapasitesi 1300 e düştü.İlk aldıgında iyi gelicek fakat kapasitesi çok çabuk düşüyor.Orjinal taktırmaya gerek yok bence.

Çok çabuksa düşüyorsa orjinal almak daha mantıklı değilmi hocam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 61HighVoltage61

quote:

Ben telefoncudan 50 tl ye değiştirmiştim , orjinalinden daha iyi geldi bana ama nede olsa çakma bataryaydı ve 2 ayda kapasitesi 1300 e düştü.İlk aldıgında iyi gelicek fakat kapasitesi çok çabuk düşüyor.Orjinal taktırmaya gerek yok bence.

Zaten orjinalinin kapasiteside 1440 mah tı hocam.Ben bili taktırdıgımda 240 küsür kez şarj oldugunu gördüm ki bu halde 1380 mah yazıyodu ben ilk aldıgımda.Yani pile göre değişiyior hocam , orjinaline 200 tl vericeğinize senede 1 kere çakma pil alırsınız ve 2 sene toplamda 100 tl vermiş olursunuz.Bence böylesi daha iyi olurdu.Tabi iphone 5 in 2 sene daha ömrü olursa.ios 8 ile telefonun içine ettiler zaten ben satmıştım telefonumu ama yinede kullandıgım en iyi telefondu diyebilirim.ios 6 yken mükemmeldi zaten piyasada üstüne telefon yoktu fakat nezamanki ios 7 ve 8 çıktı iphone'ların android'den bir farkı kalmadı ve android ler iphone'lara göre daha pratik ve avantajlı.

Bunu sıkı bi apple fanatiği olarak söyliyorum yanlış anlaşılmasın android fanı filan değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Night_Noise -- 12 Şubat 2015; 22:52:54 >

• Hocam gg siparis ettim toplam 33 tl tuttu 3 ay oldu sıkıntısız kullanıyorum tavsiye ederim bi girip bakmanı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 61HighVoltage61

quote:

Zaten kapasiteside 1440 mah tı hocam.Ben bili taktırdıgımda 240 küsür kez şarj oldugunu gördüm ki bu halde 1380 mah yazıyodu ben ilk aldıgımda.Yani pile göre değişiyior hocam , orjinaline 200 tl vericeğinize senede 1 kere çakma pil alırsınız ve 2 sene toplamda 100 tl vermiş olursunuz.Bence böylesi daha iyi olurdu.Tabi iphone 5 in 2 sene daha ömrü olursa.ios 8 ile telefonun içine ettiler zaten ben satmıştım telefonumu ama yinede kullandıgım en iyi telefondu diyebilirim.ios 6 yken mükemmeldi zaten piyasada üstüne telefon yoktu fakat nezamanki ios 7 ve 8 çıktı iphone'ların android'den bir farkı kalmadı ve android ler iphone'lara göre daha pratik ve avantajlı.

Bunu sıkı bi apple fanatiği olarak söyliyorum yanlış anlaşılmasın android fanı filan değilim.

Haklısınız hocam benim ilk cihazım bu aslında apple fanatiğimdir ama nedense beni yarı yolda bıraktı ama halada severim alırım.ios 7 özellikle batırdı nerede o ios 6 diyorum bazen.
    Hocam Orjinal almayı düşünüyorum ben nolur nolmaz diye.Telefoncularada bir sorayım 60 70 liraya güzel bulursam belki yan sanayi alırım

• quote:

Orijinalden alıntı: boss___

Hocam gg siparis ettim toplam 33 tl tuttu 3 ay oldu sıkıntısız kullanıyorum tavsiye ederim bi girip bakmanı

hocam biraz açarmısınız konuyu tam anlamadım ?
  • 61HighVoltage61 kullanıcısına yanıt
    Hocan gitti gidiyordaki bi saticidan batarya aldim suan memnunum belki isiniz gorulur diye yazdim elinizde bu tarz islere yatkinsa kendiniz degistirip sikintisiz kullanirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boss___ -- 13 Şubat 2015; 12:49:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: boss___

Hocan gitti gidiyordaki bi saticidan batarya aldim suan memnunum belki isiniz gorulur diye yazdim elinizde bu tarz islere yatkinsa kendiniz degistirip sikintisiz kullanirsiniz

Hocam tavsiye için teşekkürler ama telefonu açarak daha fazla batırabilirim :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.