Şimdi Ara

İPhone 5'in En Büyük 5 sorunu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
2
Favori
9.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BU SORUNLARİN HİCBİRİ İKİ AYDİR KULLANİYORUM BENDE YOK... AYRİCA NE SORUNLU TELEFONMUS DUYENLERE DİYORUMKİ ALMAYİN KARDESİM.. SİLAH ZORUYLAMİ ALDİRİYORLAR ALMAYİN COK BASİT GİDİN BASKA TELEFON ALİN ALİPTA PİSMAN OLDUM DEMEK COK SACMA ARASTİRMADAN TELEFONMU ALİNİR

USTELİK EKRAN İCERDEN KİRİKMİS SORUNU NASİL EN BUYUK 5 SORUN OLUYOR KARDESİM İLK DEFA BURDA DUYDUM OLU PİXEL SORUNU İ5 OZEL DEGİL TUM İPHONELERDE VAR OLAN BİSEY ATMAYİN BU KONUDA BUYUK İHTİMAL ANDROİDCİ ACMİSTİR

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iPhone 5 in en büyük sorunu bu konuyu acan insanlar gibi insanların elinde heba olmasından başka bişey değil...

• Ayrıca, İphone 5 in çok kolay çizildiğine yönelik elesştiride bulunup,bunun sorun olduğunu iddiasına istinaden,

Az önce bir konuda paylaştığım videoda ,3.jenerasyon iPhone da kullanmış biri olarak ,aklıma geldi ve farkına vardım.

3.jenerasyon iphoneların kasaları dikkat etmez iseniz, iPhone 5 in kasasına nazaran daha kolay çiziliyordu.

Yanılıyorsam,3.jenerasyon iPhone kullananlar beni düzeltsin.

Dikkat etmez isen,

Ha ,3G jenerasyonun kasasındaki gibi kılcal çizikler oluşmuş,ha iPhone 5 in boyası sürtünüp çizilmiş.Benim için aynı şey.
    Aynı şekilde,4. Jenerasyonda da arkası bile cam kaplı olan iPhone 4 ler için arkası ,önü çizilmesin diye gösterdiğin özeni İphone 5 e gösterirsen ,ne çizilir,ne yamulur.
    Adamlara bunu anlatamıyorsun.

Kutudan çizik çıkıyormuş,git değiştir çizik çıkıyorsa.

Bir aydır kullanmasam,yazılanları okuyan İphone 5 in kasası durupduruken avucunda ,çiziliyor ,siyah iphone 5 ler ise elinin terinden etkilenip kabarıp boyası kalkıyor sanır.

Tabi bazılarının amacı üzüm yemek değil,bağcıyı dövmek olduğu için ,Anlattıklarını anlamak istemiyorlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu şikayet ve sorunları okuduktan sonra ''Aceba ben başka bir telefon mu kullanıyorum'' diye şüpheye düştüm.
    Belki benim şansımdan dır bilmiyorum ama telefonumun ne ekranı kırık ne ölü piksel var ne kanarlarında çizik var ne tepe tuşunda bir problem var. Alırken çok araştırdım özellikle s3 ile kıyasladım ama iphone da karar kıldım ve öokta memnunum.
    Bence eleştirilecek tek şey var oda Türkiyede bu tür elektronik cihazları alırken başka ülkelere göre neden çok fazla para ödüyoruz!!!
    Saygılarımla....
  • bende hiçbiri yok bu sorunların telefonun maşallahı var. biraz da şans işi bu gibi sorunlarla karşılaşıp karşılaşmama.
  • normalde gidersiniz telefon alırsınız kutusunu açıp bakarsınız ekranı problemli çıkar, kulaklık soketi bozuk çıkar, speakerı yanık çıkar götürür değiştirirsiniz, monitörlerinizi, tvlerinizi açarsınız ölü pixel testi yaparsınız yoksa alır varsa iade edersiniz, ama başlık açmazsınız ben sony lcd aldım ölü piksel çıktı diye, iphone olunca her türlü sorun başlık sebebi, garantisi yok mu cihazınızın, değiştirmiyor mu apple? onu söyleyin bana..
  • yorumlar kafa karıştırıcı,almalı mı almamalı mı kararsız kalıyo insan
  • quote:

Orijinalden alıntı: onlyArda

yorumlar kafa karıştırıcı,almalı mı almamalı mı kararsız kalıyo insan

Aynen katılıyorum. Bu kadar siyah, beyaz yorum olur mu ya hiç mi gri yok ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: canbrk

quote:

haklısın,kullanmayanlar hep kötü yorumlardan bahsediyo,kullananların bi kısmı alakası yok,bi kısmı sorun yaşıyorum diyor.

kendim elime aldım inceledim çok iyi bi cihaza benziyor fakat en fazla 2-3dk mağazada inceleyebildim.2-3dk incelemeyle bir şey anlaşılmaz işin doğrusu

i5 ile htc 8x arasında kalmış durumdayım
  • Bu iphone u elestirenlerin %99u iphone kullanmiyo %70i eline bile almamis %50si de kedi-ciger iliskisi kuruyo.

• Almayın iphone 5 sakın.Herkeste olmasın.3 ay oldu maşallah 0 çizik 0 sorun.Ozaki 0.3 mm şeffaf kılıfla kullanıyorum.Kararsız arkadaşlar Note 2 alın 2 gb ram var,Herşeyi yapıyor

• Bir ay önce telefonu alırken kapalı kutudan sol yandaki metal kısım çizik çıktı hemen değiştirdim telefonu. Çalışan böyle bir sorunla hiç karşılaşmadıklarını söyledi. Ancak iPhone5 alacaklar yangından mal kaçırır gibi aldıkları için farketmemiş olabilirler belki dedi.
    Hatta telefon almak için başka şehirden gelene bile denk gelmiştim.
  • Arkadaşlar önceki telefonum iphone 4 idi.. iphone 5 de söyle bir problemim var, facebook videoları yatay tam ekran oynatamıyorum.. Bu problemi nasıl çözerim. İphone 4 de böyle bir problem yoktu..
  • quote:

quote:

quote:

haklısın,kullanmayanlar hep kötü yorumlardan bahsediyo,kullananların bi kısmı alakası yok,bi kısmı sorun yaşıyorum diyor.

kendim elime aldım inceledim çok iyi bi cihaza benziyor fakat en fazla 2-3dk mağazada inceleyebildim.2-3dk incelemeyle bir şey anlaşılmaz işin doğrusu

İphone farkı kullandığı programların kalitesi ve çeşitliliği ile ortaya koyuyor.. Emin olun.. Android programları o kadar kaliteli değil..

• bende ilk mesajdaki hiçbi sorun olmadı

belki wi-fi biraz daha iyi çekebilirdi ama bana yetiyo

yanlız çektiğimiz fotoğraflar ekrana tam yayılmıyo eski ekran boyutunda kalıyo o hoş olmamış
    bide bu yeni kulaklığın orta tuşuna çif tıklamada zorlanıyorum. basımı eskisine gore daha kolay olsada her 4 çift basışımın 1 inde tek basmışım gibi şarkıyı durduruyo azcık sert basmak lazım sanki
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhanciliz

quote:

quote:

quote:

İphone farkı kullandığı programların kalitesi ve çeşitliliği ile ortaya koyuyor.. Emin olun.. Android programları o kadar kaliteli değil..

dediğinize hak veriyorum s3 ü ben bana kalırsa iphone 4s ile bile kıyaslamam ki millet i5 ile kıyaslıyor

kuzenimde s3 vardı elime alıp kurcalamaya başladım oyun falan oynadım programlardan geçerken kasıyodu.note2 kullandım o da bi süre sonra yetersiz ve ara yüzleri bence kalitesiz.bende android kullanan biri olarak rahatlıkla söyleyebilirm ki android ios'un yanında daha basit duruyo

s3'ün tasarımı bile çok basit ve yetersiz...her an kırılmaya müsait.bana hiç mantıklı gelmiyo s3 kullanmak

s3'ü bu kadar abartı derecede övenler (i5 ile kıyaslayanlar) bana kalırsa s3 den önce özelliksiz bi telefon kullanmışlardır yada daha önce hiç iphone kullanmamışlardır

ara yüzde ios ile windows kıyaslanmalı o yüzden bende i5 ile htc 8x arasındayım

• quote:

Orijinalden alıntı: MaSSive

quote:

Orijinalden alıntı: murat_1980

şarjının 4s e gore az gıttıgı dogru benımde en çok pişmanlık yaşadıgım konu bu.ve ayrıca cekılen resımler galerıden acılınca yarım ekran cıkıyor bunlar gerçekten 2 mılyarlık bır telefon ıcın buyuk hatalar.

Telefonu Portrait ,Dikey şekilde tutup çekilen fotoların,galeriden açınca ekranı doldurmamasının neresi hata?

Telefonu Vertical ,yatay pozisyonda tutup çektiklerinde de ,galeriden açınca yarım ekranmı görünüyor fotolar?

Dikey tutup,çektiğin fotoları ,galeriden tıklayıp açtığın zaman ,bir zahmet telefonu yatay pozisyona al tam ekran olsun.

arkadaşım ıphone 5 kullanıyorsan yatay dıkey nasıl çekersen çek galerıye gır alttan ussten 1 parmak kalınlıgında kesıyor fotoyu.. tekrar bak ıstersen
    dedıgın olay 4-4s te dedıgın gıbı dondurunce tam ekran oluyor ama 5 te oyle bırşey yok yatayda baksan dıkeyde baksan yarım ekran cıkıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: FJieQuen.RAA

quote:

Orijinalden alıntı: MaSSive

quote:

Orijinalden alıntı: FJieQuen.RAA

benim gordk lerimin hepsi cizikti cok cok dikkat edenlerin cizilmemistir ama telefon bu,surekli aktif kullanilan bisey bukdar hassas olmasi kucuk bi sorun degil.ayrica cizilme her telefonda olmuyor,kontrollu deney seklinde dusunulurse 2haftalik i5te anahtar la cizmis gbi derin cizikler hc normal gelmiyo bana.bi yillik i4lerde cizikler gorunmuyor bile.ayrica bu cizik ler i5beyazin kenarlarndada var sadce siyahda dgl

Bendeki çiziksiz 2 taneye ,18 tane daha çizik siz iphone 5 ekleyip videosunu çekip buraya koysam bile ikna olmayacağına göre ,burada taraflı olan ,ön yargılı olan sensin.

İlk mesajında , gördüğüm bütün i5 lerin hepsi çizik içinde yazıp, beni neye dayanarak taraflı olmakla itham etme hakkını kendinde görüyorsun.

Gördüğün 10 tane iPhone 5 e mi?

Ben sana kanıtlarım diyorum,bu seferde ,benim gördüklerim çizikti yazıyorsun bana.

Bendekiler çok çok iyi kullanılmışsa ,senin gördüklerinde çok çok hor kullanılmıştır diye düşünürüm bende.

En nihayetinde telefon diye bahsettiğin telefon ,Nokia nın 50 liralık ,100 liralık telefonu değil.

Tabiki çok iyi dikkatli kullanacağım,

4 -4s ,Note ,one x ,s3,Nexus aklına gelen hepsini kullandım,öyle senin gibi sağdan soldan görerek ,alıp bakarak değil,hepsininde parasını ödeyip satın alarak kullandım.

Dikkat etmez isen ,kılıf kullanmaz isen ,bal gibide hepsi ,çiziliyorda ,kırılıyorda .yazılanları dikkatli okursan,iPhone 5 in kasa yönünden kolay çizilmeye müsait olduğunu,bu yönün iPhone 5 için eksi bir yön olduğunu belirtmişim.

Üniversiteye hazırlık safhasında ,kafanı gitte başka yerde dağıt.Gelip te burada kullanmadığın ,kullanmayacağın cihazlar hakkında yorum yapma.

ben gordugum ortalama 10cihaza dayanarak bi genelleme yaptim.10cihaz gorup hepsnde derin cizik leri goruyorsam genelleme yapmam gayet normal.celistigim hic bisey yok.orda kibarlik olsun diye yalanci cikarmayayim seni diye seninkiler iyi kullanilmistir dedim birazda.ayrica surda konuyu tarafciliga dokup neyaptgimi arastirmissin bide alamayacagn tel. Muhabeti yapiyosun.akil yasda degldir emin ol:) ayrica uni terk ve 88 dogumluyum cok merak ettn diye soyleyeyim dedim

bana kalirsa 10 ip5 i anca teknoloji magazalarinda girursun sen oda kapali kutularinda

• quote:

Orijinalden alıntı: Beavis®

WiFi sorunu yaşayanlar kablosuz ağlarını şifre ayarlarını WEP olarak düzelterek yapsınlar. Diğer bahsedilen sorunları da yaşamıyorum.

hocam harbi tşk...

ne kadar yer okudum, bu yazmıyordu.. bu sayede çözdüm problemi...

ben 4 kullanıyorum... alet yeni sürüm ile wifi tanıma özelliğini yitiriyor.. sen eve geliyorsun , bağlanmıştır sanıyorsun.. epey bi sonra bakıyorsun ki onca işlemi 3g den yiyerek yapmışsın.. alet 40 yıldır bağlandığı wifi ya bağlanmamış her seferinde yeniden şifre istiyor..

WEP ye geçince sorun çözüldü....
  • quote:

Orijinalden alıntı: xf

wifi konusunda bende sorun yaşıyorum hala ...

modem şifrelemenizi WEP e geçirin.. otomatik bağlantı sorunları çözülüyor...
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.