Şimdi Ara

İPhone 5'in En Büyük 5 sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
2
Favori
9.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cep telefonu kullanıcılarının sikayetvar.com’a gönderdiği şikayetlere göre, birçok iPhone kullanıcısı şarj, wifi, ölü piksel sorunu yaşarken ekran kırılması, kapak çizilmesi ve dış yüzey soyulma problemi yaşayanlar da var.

Pazara çıkar çıkmaz stokları dahi tükenen IPhone, kimi şikayetleri de beraberinde getirdi. Şikayetler gün geçtikçe artarken şikayetlerin hangi konularda yoğunlaştığını kullanıcılarından öğrendik. İşte sikayetvar.com’a gelen şikayetlerden bazıları:

“Wifi Sorunları Var!”

“iPhone 5 aldıktan sonra hayal kırıklığı yaşadım. Aldığım günden beri şebeke sorunları wifi sorunları devam ediyor. Gerçekten iPhone 5 alacaklara tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki kesinlikle telefonu iyi araştırdıktan sonra satın alın.”

“Ekranı Kırık”

“Bir gsm bayisinden iPhone 5 aldım. Geldiğinde fark etmemişim fakat 1 hafta sonra telefonun ekranının içeriden kırık olduğunu gördüm. Yetkili bu sorunun genel olarak yaşandığını ve değişim yapıldığını ilettiler. Ben de çalıştığım için ulaştırabildiğim en kısa sürede telefonu ilettim. Ertesi gün bana kullanıcı hatası diye döndüler ve 600 TL’den fazla bir fatura çıkardılar. Diğer cihazları aynı sorundan değiştirmelerine rağmen benimkini değiştirmemeleridir.”

“Şarj Sorunu Var”

“Bir hafta önce iPhone 5 aldım almaz olaydım. Şarj cihazı elimde kaldı. Kasa en ufak değirmende çiziliyor. En sinir bozucu olanda şarjı iPhone 4 s cihazımdan daha az gidiyor. Bir de pil ömrü uzatılmıştı. Daha kötü olmuş. Ekranı uzattılar ama programlar 4 boyutunda çektiğin fotolarda.”

“Ölü Piksel Var”

“2 hafta önce almış olduğum iPhone 5 telefonumda ölü piksel var ve aldığım işletme bunu garantiye göndermeleri gerektiğini 1ay bekleyeceğimi ve kabul edilirse değişeceğini söylüyor. Ben bunu beklerken ise kullanmam için garanti şartlarında olan muadil telefonu vermiyor! Bundan sonra alacağım herhangi bir elektronik üründe alım sözleşmesi yapacağım.”

“Cihazda Soyulma Oldu”

“Gsm bayisinden iPhone 5 aldım. Taahhütlü 24 ay ürünü açtığımda yanında soyulmalar olduğunu gördüm. Bayiyi aradım söyledim ve akşamda yanlarına gittim gösterdim bana haklı olduğumu kutudan bu şekilde çıktığını söylediler ve aynı şekilde bir telefon daha gösterdiler.
    Sorunun çok geç çözüleceğini ellerinde ürün olmadığını söylediler. En az 30 gün dediler telefonu alalı 5 gün oldu yalnız bana daha kimse dönüş yapmadı. Gerekli yasal mercilere başvurum yapılmıştır”

• Benim anlamadığım bir olay var.Bir ürüne 2400 para veriyoruz.Koşuşturuyoruz orda yok burda var diye araştırıyoruz.Madem öyle.Az paramı var alırken açtırın kutuyu her yerini kontrol edin.Tamam çizilme sorunu var.Ama önlem almıyoruzki.Ben sıfır telefon alıcam ekranı kırık olduğunu bir hafta sonra anlıycam.Nasıl bir işse.Alıcak olanlara tavsiye cihazı açtırın her yerini kontrol edin.Hatta cihazı almadan önce Bodyguardz veya Wrapsol sipariş edin.Eve gidince güzelce uygulayın.Sonra önü arkası çiziliyor diye düşünmeyin.
  • yazdıklarının hiç birine 2 aylık iphone 5 kullanıcısı olarak katılmıyorum. Birtek boya konusunda biraz hassas
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atatürk_1881

Benim anlamadığım bir olay var.Bir ürüne 2400 para veriyoruz.Koşuşturuyoruz orda yok burda var diye araştırıyoruz.Madem öyle.Az paramı var alırken açtırın kutuyu her yerini kontrol edin.Tamam çizilme sorunu var.Ama önlem almıyoruzki.Ben sıfır telefon alıcam ekranı kırık olduğunu bir hafta sonra anlıycam.Nasıl bir işse.Alıcak olanlara tavsiye cihazı açtırın her yerini kontrol edin.Hatta cihazı almadan önce Bodyguardz veya Wrapsol sipariş edin.Eve gidince güzelce uygulayın.Sonra önü arkası çiziliyor diye düşünmeyin.
    sen telefonunu kalıpsız, ekran koruyucusuz, özensiz kullanırsan her telefon öyle olur, yani bir de telefonu nasıl büküyolar anlamıyorum abi nasıl bi güç var istediğin kadar dandik olsun telefon bükülür mü durup dururken? Yani bi zahmet arka cebinize koyup üstüne oturmayın

• quote:

Orijinalden alıntı: iDenis

sen telefonunu kalıpsız, ekran koruyucusuz, özensiz kullanırsan her telefon öyle olur, yani bir de telefonu nasıl büküyolar anlamıyorum abi nasıl bi güç var istediğin kadar dandik olsun telefon bükülür mü durup dururken? Yani bi zahmet arka cebinize koyup üstüne oturmayın

Alıntıları Göster
    Ekranı kırık diyen zaten çakal faydalanmaya çalışıyor bir insan 1 haftada ekranın kırık olduğunu farketmez mi? Hani fazla kullanılmayan bir şey olsa neysede ekran yani sürekli kullanıyorsun. Adam kırmış sonra nasıl geçirsem derdinde kırık diyor.

Soyulma ise siyah iPhoneların hepsinde özensiz ve dikkatsiz kullanım sonucu meydana gelen bir şey. En ufak bir şeyde o kenarların soyulduğu biliniyor. Benim 5. nesil siyah iPod Touch'ımın da şarj girişinin ve kulaklık girişinin olduğu yerde hafif soyulma oldu.

Şarj sorunu bende de var. Hatta çok hızlı doluyor aynı kablo ve adaptörle iPod Touch'a oranla daha hızlı doluyor.

Ölü piksel olarak değişim için tam sayısını bilmiyorum ama bellirli bir sayının üstü direk değişimdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vatov

Ekranı kırık diyen zaten çakal faydalanmaya çalışıyor bir insan 1 haftada ekranın kırık olduğunu farketmez mi? Hani fazla kullanılmayan bir şey olsa neysede ekran yani sürekli kullanıyorsun. Adam kırmış sonra nasıl geçirsem derdinde kırık diyor.

Soyulma ise siyah iPhoneların hepsinde özensiz ve dikkatsiz kullanım sonucu meydana gelen bir şey. En ufak bir şeyde o kenarların soyulduğu biliniyor. Benim 5. nesil siyah iPod Touch'ımın da şarj girişinin ve kulaklık girişinin olduğu yerde hafif soyulma oldu.

Şarj sorunu bende de var. Hatta çok hızlı doluyor aynı kablo ve adaptörle iPod Touch'a oranla daha hızlı doluyor.

Ölü piksel olarak değişim için tam sayısını bilmiyorum ama bellirli bir sayının üstü direk değişimdi.

Alıntıları Göster
    bumper kullanırsın boya çizilme ile alakalı tüm sorunların ortadan kalkar böylece

• bende bir aydit iphone5 kullanicisiyim ve alirken kontrol bile etmedim Allahim a sukur hic bir problem cikmadi sorunsuz kullaniyorum
  • Konuyu açan arkadas yasal yollara basvurmussun bizde takip edelim başvuru numaralarını paylasirmisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: serif61

bende bir aydit iphone5 kullanicisiyim ve alirken kontrol bile etmedim Allahim a sukur hic bir problem cikmadi sorunsuz kullaniyorum
    Şikayetvar.com sitesi daha önce kendi facebook sayfasında ilk mesajı yayınlamıştı.

Bu arada 24 Nisan 2011 Resmî Gazete Sayı : 27914 yayınlanan yeni kanuna göre. 30 değil, 20 iş günü içerisinde sorunsuz şekilde size ürünü iade etmek zorundalar. Edemezler ise para iadesi yapacaklardır.

Unutmadan yazayım, sorun 10 gün içerisinde giderilemiyor ise muadili bir ürünü size temin etmek zorundalar.

Haklarımızı bilip ona göre hareket etmekte fayda var.
    http://www.memurlar.net/haber/194250/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyazBüyü -- 10 Ocak 2013; 20:01:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BeyazBüyü

Şikayetvar.com sitesi daha önce kendi facebook sayfasında ilk mesajı yayınlamıştı.

Bu arada 24 Nisan 2011 Resmî Gazete Sayı : 27914 yayınlanan yeni kanuna göre. 30 değil, 20 iş günü içerisinde sorunsuz şekilde size ürünü iade etmek zorundalar. Edemezler ise para iadesi yapacaklardır.

Unutmadan yazayım, sorun 10 gün içerisinde giderilemiyor ise muadili bir ürünü size temin etmek zorundalar.

Haklarımızı bilip ona göre hareket etmekte fayda var.
    http://www.memurlar.net/haber/194250/

Alıntıları Göster
    WiFi sorunu yaşayanlar kablosuz ağlarını şifre ayarlarını WEP olarak düzelterek yapsınlar. Diğer bahsedilen sorunları da yaşamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beavis. -- 10 Ocak 2013; 20:21:41 >

• 1- Şikayetvar.com muhatap bir site zaten değildir :) ona buna aracılık yapacam diye kanunen bile hakkı olmadan firmalardan yanıt yazmak için para talep ediyorlar
    2- Yazılanların tamamı özenle seçilmiş sallama şeyler :)
  • Konuyu açan arkadaşa soruyorum,

Şikayetvar com u baz alarak,

Bu en büyük 5 sorun diye sıraladığın,sorunların ,

Çizilmeye karşı hassas olan kasasının dışında yazdığın sorunları yaşayan iphone 5 sahipleri,

Şuana kadar ,Türkiye de İphone 5 satın alanların kaçta kaçını oluşturuyorda,

Sen böyle bir sitedeki şikayetlere bakıp ,genelleme yapabiliyorsun?

Dünya genelinde şuana kadar satılan İphone 5 lerde ,kaçta kaçında bu sorunları kullanıcıları yaşamış biliyormusun?

Yok,

Aynı şikayetvar com sitesinde ,her marka ve model ile ilgili şikayet vardır.

Her firmanın ,satış adedi ile orantılı olarak,bu tür şikayetler alması beklenen bir durumdur.

Çoğu firma bu tür istenmeyen durumlar için,piyasaya sürdüğü ürün adedine göre yüzde olarak bir oran belirler.

Satış adedine göre bu oran belirlenen oranların altındaysa,

Bu o firmanın üretim bandı için başarı sayılır.

Ayrıca,

Kasa çizilmeye karşı çok hassas ,

Bu bir sorun değildir.O ürünün eksi ve zayıf yönüdür.Bana göre.

Zira kutudan ne çizikli çıktı ,nede bir ay dır çizildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaSSive -- 10 Ocak 2013; 20:41:42 >

• Telefonu kılıfla kullanın demis arkadas neden kılıf kullaniyım 2 yıldır iphone 4 kullanıyorum hicbir sorun yasamadım beyaz iphone 5 aldım kenarında siyah bir cizik cıkti osekilde satıcam siyah iphone 5 32 gb aldım boyasında herhangi bir sıkıntı yasamadım ekranında piksel hatası cıktı 16 gb 700 dolara 32 gb 800 dolara aldim iraktan siyah olanini turkiyeye dahi getirmiycem burda ipadle degistiricem ve iphon 4 kullanmaya devam edicem taki 5s cıkana kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur_anka

Telefonu kılıfla kullanın demis arkadas neden kılıf kullaniyım 2 yıldır iphone 4 kullanıyorum hicbir sorun yasamadım beyaz iphone 5 aldım kenarında siyah bir cizik cıkti osekilde satıcam siyah iphone 5 32 gb aldım boyasında herhangi bir sıkıntı yasamadım ekranında piksel hatası cıktı 16 gb 700 dolara 32 gb 800 dolara aldim iraktan siyah olanini turkiyeye dahi getirmiycem burda ipadle degistiricem ve iphon 4 kullanmaya devam edicem taki 5s cıkana kadar
    şarjının 4s e gore az gıttıgı dogru benımde en çok pişmanlık yaşadıgım konu bu.ve ayrıca cekılen resımler galerıden acılınca yarım ekran cıkıyor bunlar gerçekten 2 mılyarlık bır telefon ıcın buyuk hatalar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat_1980

şarjının 4s e gore az gıttıgı dogru benımde en çok pişmanlık yaşadıgım konu bu.ve ayrıca cekılen resımler galerıden acılınca yarım ekran cıkıyor bunlar gerçekten 2 mılyarlık bır telefon ıcın buyuk hatalar.

Telefonu Portrait ,Dikey şekilde tutup çekilen fotoların,galeriden açınca ekranı doldurmamasının neresi hata?

Telefonu Vertical ,yatay pozisyonda tutup çektiklerinde de ,galeriden açınca yarım ekranmı görünüyor fotolar?

Dikey tutup,çektiğin fotoları ,galeriden tıklayıp açtığın zaman ,bir zahmet telefonu yatay pozisyona al tam ekran olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaSSive -- 10 Ocak 2013; 21:01:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaSSive

quote:

Orijinalden alıntı: murat_1980

Telefonu Portrait ,Dikey şekilde tutup çekilen fotoların,galeriden açınca ekranı doldurmamasının neresi hata?

Telefonu Vertical ,yatay pozisyonda tutup çektiklerinde de ,galeriden açınca yarım ekranmı görünüyor fotolar?

Dikey tutup,çektiğin fotoları ,galeriden tıklayıp açtığın zaman ,bir zahmet telefonu yatay pozisyona al tam ekran olsun.

Alıntıları Göster
    bahsettiğiniz sorunların hepsi her cihazda olabilecek sorunlar, aksine iphone 5'e özel olan sorunlardan hiç bahsedilmemiş saçma sapan kopyala yapıştır başlığı

ben 1 tane söyleyim purple camera sorunu bence önemli bir sorun

• quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

bahsettiğiniz sorunların hepsi her cihazda olabilecek sorunlar, aksine iphone 5'e özel olan sorunlardan hiç bahsedilmemiş saçma sapan kopyala yapıştır başlığı

ben 1 tane söyleyim purple camera sorunu bence önemli bir sorun

Alıntıları Göster
    Şu propagandalar bitsin artık.. İphone 5 alacaklara söylüyorum Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Hiç sorun yaşamadım yaşayanı da görmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Grignard

Şu propagandalar bitsin artık.. İphone 5 alacaklara söylüyorum Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Hiç sorun yaşamadım yaşayanı da görmedim.

Alıntıları Göster
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cem300

Alıntıları Göster
    wifi konusunda bende sorun yaşıyorum hala ...
  • yaw tarafinizi bukadar belli etmeyin.bildigin kenarlari cizikler icinde butun i5 lerin.bu sorunu kucumseyenler tarafli yorumcudur.yada cizik yok diyenler 10tane i5 gordum hepsi simdiden eskimis
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.