Şimdi Ara

iPhone 6 ekran camı cam kırıldı, ne yapmak lazım? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
0
Favori
72.166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    300 tl bi şey değil hemen değiştir bence.Yazdım yukarda clear coat bende yaptım hane bir tek o noktaya denk gelirse kırılır yada zarar görür.Binde bir olur ama o da sana denk gelmiş.
    Birde clear coat yaptırdığın yerle bi konuş belki karşılarlar çünkü bi garanti olayı var
  • quote:

Orijinalden alıntı: KrM's

300 tl bi şey değil hemen değiştir bence.Yazdım yukarda clear coat bende yaptım hane bir tek o noktaya denk gelirse kırılır yada zarar görür.Binde bir olur ama o da sana denk gelmiş.
    Birde clear coat yaptırdığın yerle bi konuş belki karşılarlar çünkü bi garanti olayı var

emin olmak için sitesine tekrar baktım ama clear coat kırıklara karşı bir garanti vermiyor gibi, sadece ömür boyu yenileme garantisi veriyor, kabarma, çizilme gibi durumlara karşı..
  • 5s ekran değişimi için 280+kdv ödedim, ekranı değişmiş cihaz beklerken pilinde de sıkıntı vardı diyip yeni cihaz verdiler 280+kdv ye.

yani iphone 6 ekran değişimi için 400 tl civarı isterler diye düşünüyorum çünkü birebir telefon değişiminde 6-5s arası 300 lira gibi bi fark var, ekran değişiminde 100 tl civarı fark olması muhtemel.

tavsiyem ise başka seçenek düşünmeyin bile direk apple ile ekran değişimi yaptırın. garantisi bozulmasın yeni cihazın
  • Bu clear coat ne kadar
    Hocam birde bu telefonu biri alıp masanın köşeye geçirmiş gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Banrion -- 23 Ekim 2014; 20:06:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iki telefon düşürdüm, ikisinin de ekranı aynı yerden, aynı şekilde kırıldı. bu ekranın kendi kendine kırılmış olma ihtimali neredeyse sıfır. o ihtimali listeden çıkarın bence.
  • Ekranın etrafındaki siyah şeyler normal mi

• sizlerin de yorumlarından sonra, 1. ve 3. seçenekler çok zayıfladı gözümde. çantadayken anahtarla bozuk parayla felan olacak şey değil. hem zaten çantadan çıkardıktan sonra konuşmada farkedilmese bile mesajlaşmada kesin farkedilirdi diye düşündük. kendi kendine çatlamasının da o aradaki 10 dakikaya gelmesi mantıksız görünüyor. bence de, ya birisi düşürüp hemen yerine geri koymuş ya da inadına vurmuş gibi.. neyse ki 300 TL ile hallolacak gibi görünüyor, umarım randevu günü gittiğimizde farklı birşey söylemezler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: uA_OzaN

5s ekran değişimi için 280+kdv ödedim, ekranı değişmiş cihaz beklerken pilinde de sıkıntı vardı diyip yeni cihaz verdiler 280+kdv ye.

yani iphone 6 ekran değişimi için 400 tl civarı isterler diye düşünüyorum çünkü birebir telefon değişiminde 6-5s arası 300 lira gibi bi fark var, ekran değişiminde 100 tl civarı fark olması muhtemel.

tavsiyem ise başka seçenek düşünmeyin bile direk apple ile ekran değişimi yaptırın. garantisi bozulmasın yeni cihazın

bu arada aşağıdaki linkte amerika' daki apple store için ekran tamir fiyatları var. iphone 6 ekran tamir fiyatı 109 USD iken 6+, 5, 5C ve 5S için tamir fiyatı 129 USD görünüyor :S en ucuz iphone 6 ekran fiyatı olması ilginç, tabi en dandiği de o mu sorusunu akla getiriyor..

link:https://www.apple.com/support/iphone/repair/screen-damage/

• Geçmiş olsun. Evlat acısı gibi koymuştur :/

• quote:

Orijinalden alıntı: Kabukkinen

quote:

Orijinalden alıntı: uA_OzaN

5s ekran değişimi için 280+kdv ödedim, ekranı değişmiş cihaz beklerken pilinde de sıkıntı vardı diyip yeni cihaz verdiler 280+kdv ye.

bu arada aşağıdaki linkte amerika' daki apple store için ekran tamir fiyatları var. iphone 6 ekran tamir fiyatı 109 USD iken 6+, 5, 5C ve 5S için tamir fiyatı 129 USD görünüyor :S en ucuz iphone 6 ekran fiyatı olması ilginç, tabi en dandiği de o mu sorusunu akla getiriyor..

link:https://www.apple.com/support/iphone/repair/screen-damage/

gerçekten çok ilginç hocam hepsi aynı fiyat 6 daha ucuz. merak ettim sebebini gerçekten

• quote:

Orijinalden alıntı: Banrion

Bu clear coat ne kadar
    Hocam birde bu telefonu biri alıp masanın köşeye geçirmiş gibi

Sadece ön taraf 29 Tl ön ve arka istersen 59 tl
    Cevahir avm de yapıyorlar

• Kabukkinen kullanıcısına yanıt
    300 tl çok iyimser bir rakam gibi geldi hocam bana, tam hatırlamıyorum ama iphone 5s için 600 lira civarında bir tutar istemişlerdi arkadaşımdan. Umarım gittiğinide farklı fiyat vermezler.
    ( şayet 300 liraysa kılıf falan almaktan vazgeçerim, sonucu yazarken mümkünse beni de etiketlerseniz çok memnun olurum, önemli bir kpnu benim için. Tekrar geçmiş olsun )

• 300 tl ise iyiymiş hocam yine iphone 5'e genpa 500 tl istedi ekran değişimine hiç durma yaptır derim bari garantisi devam eder.
  • Ucretsiz degisim falan olmaz ayrica ekran disa donuk katmanli oldugu icin yaptirdiktan sonra da darbede yine ekran zarar gorur,bayanlar kesinlikle kapakli yada bumper kilifla kullanmali telefon beyaz renkli oldugu icinde ilk bakista anlamamis olma ihtimali de yuksek.Netten de bakabilirsin kirik ekranli siyah 5s ve beyaz 5s lere onlarda da gozle gorulur sekilde fark vardir.

• Düşmüş

• Kendi kendine kırılmamı dur ben bi şu köşeden çatlayıvereyim demiş telefon

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Komik olduginu mu saniyorsun

• Çantada iken eğer bir yere vurmuşsa yenge o esnada kırılmış olabilir. Öyle bir şey olmadıysa kesinlikle düşmüş. Geçmiş olsun
  • bazı arkadaşlar kendi kendine kırılma olayını pek ciddiye almamış ama aslında gayet mümkün ve bilimsel açıklaması olan bir olay, bir kadının kendi kendine hamile kalması ile aynı şey değil yani :) eğer üretim sırasında camın gerilimi düzgün alınmadıysa, doğru ısıl işlemlerden geçmediyse, eksik kimyasal kullanıldıysa vs vs. zaman içerisinde bir cam gayet te kendi kendine kırılabilir. Özellikle bombeli camlarda daha sık görülen bir olay olduğu için ihtimaller arasında eklemiştim ama sanırım iphone larda pek görülen birşey değil. zaten öyle olsa da apple store un ikna olacağını sanmıyorum. neyse, bu durumda 300-400 gibi bir bedele kapatırsak sevineceğim..
  • çantada kendi kendine kırılacak darbe oluşması imkansıza yakın. düşürmeden olmuş bir olay olduğunu sanmıyorum. çünkü çatladığı noktayı düşürerek yapmak pek mümkün gözükmüyor. telefonun şarj kısmını inceleyin ezilme darbe var mı yoksa zaten düşme ihtimali sıfırlanmış olur. benim tahminim telefonun üzerine bir şey düşürülmüş.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.