Şimdi Ara

iPhone 6 ekran camı cam kırıldı, ne yapmak lazım? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
0
Favori
72.166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DreamingLight

çantada kendi kendine kırılacak darbe oluşması imkansıza yakın. düşürmeden olmuş bir olay olduğunu sanmıyorum. çünkü çatladığı noktayı düşürerek yapmak pek mümkün gözükmüyor. telefonun şarj kısmını inceleyin ezilme darbe var mı yoksa zaten düşme ihtimali sıfırlanmış olur. benim tahminim telefonun üzerine bir şey düşürülmüş.

telefonun üzerinde apple ın silikon kılıfı vardı ve kılıfın sadece sizin belirttiğiniz şarj kısmı açık. o kısımda da bırakın ezilmeyi darbeyi en ufak bir çizik bile yok. zaten apple store da ayak üstü ilk bakan görevli de direk camdan darbe almış bu telefon demiş. eğer öyleyse camda tam clear coat un olmadığı 1 mm lik kısımdan darbe alması enteresan gerçekten..

• Ekranın ortasında oluşan renklenmeye de bakarsak bu düşme değil bana göre kasıt ihtimali daha yüksek. Şiddetle vurulmuş olmalı ki lcd bile etkilenmiş. bence üst köşeden tutup biri sert zemine vurup yerine koymuş. ekranı çatlayan çok gördüm ama ekrana baskı, şiddetli darbe vs olmadıkça lcd'nin renk atması çok zor.

bence eşinizin arasının iyi olmadığı biri tarafından yapılmıştır. büyük ihtimalle de kadın olan biri yapmış olmalı. kadınlar arası kıskançlık vs meşhurdur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roark -- 24 Ekim 2014; 9:49:47 >
  • bugün akasya apple store da 279 TL karşılığında yeni telefonla değişim yaptılar. Telefon yere düşmüş ama apple silikon kılıf çok iyi olduğu için kasaya zarar gelmemiş sadece ekran kırılmış dedi görevli!! Dalga mı geçiyordu ciddi miydi anlamadım ama 279 TL yi duyunca fazla karıştırmadım. Çünkü en başından ücretsiz değişimin imkansız olduğunu iki farklı Store dan onaylamış oldum. Bu arada Görevli aslında bedelin 990 TL olduğunu ama müşteri memnuniyeti için böyle yaptığını söyledi ama ben inanmadım çünkü zorlu da ilk gün sorduğumuz arkadaş ta 300 TL civarı tutar demişti. Neyse, bu süreci ucuz atlattığımı düşünüyorum. Bundan sonra ekran camını kıracaklara (umarım kimsenin başına gelmez) hiç başka birşeye bakmadan randevu alıp store a gitmelerini önerebilirim. Bu arada görevli arkadaş Amerika'da mevcut olan ekran değişim cihazlarının yakında Türkiye ye de geleceğini ve ekran değişiminin yapılacağını söyledi ama zamanını söylemedi. Zaten 279 TL aslında ekran tamir ücretiymiş. Yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• nasıl başarıyorsunuz böyle şeyleri hayret ediyorum.
  • 1 ay içinde sigorta yaptırabilirsin 2 gün kalmış işte sigorta yaptır hemen internetten yarın yolla kırıldı diye

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun üzücü bir durum, Benim başıma'da 5s'de gelmişti. Ama garantisi bitmişti, gittim 370 lira ödeyip sıfırını aldım.
  • Arkadaşlar benim iphone6 da aynı şey oldu, görüşmenin ardından cebime koydum, çıkarttığımda sağ alt köşesi çatlaktı ,
    darbe yada düşürme söz konusu değil, hem silikon kılıf hem de ekran koruyucu mevcuttu.
    yüksek çözünürlüklü fotolarını da çektim zaten, en ufak bir çarpma izi leke dahi olmadığı görülüyor.
    Foruma yazmamın sebebi bundan sonra da başka kişilerin başına gelirse en azından örnek teşkil etsin.
    sanıyorum kavisli ekranın orasında bir gerginlik yada kasıntı öz konusu. Servise bugün verdim gelecek yanıtı sizlerle paylaşırım
     iPhone 6 ekran camı cam kırıldı, ne yapmak lazım? iPhone 6 ekran camı cam kırıldı, ne yapmak lazım?

• 279'a değişim yapmak müthiş bir şey. Bu süreklimi geçicimi acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shooter16

Arkadaşlar benim iphone6 da aynı şey oldu, görüşmenin ardından cebime koydum, çıkarttığımda sağ alt köşesi çatlaktı ,
    darbe yada düşürme söz konusu değil, hem silikon kılıf hem de ekran koruyucu mevcuttu.
    yüksek çözünürlüklü fotolarını da çektim zaten, en ufak bir çarpma izi leke dahi olmadığı görülüyor.
    Foruma yazmamın sebebi bundan sonra da başka kişilerin başına gelirse en azından örnek teşkil etsin.
    sanıyorum kavisli ekranın orasında bir gerginlik yada kasıntı öz konusu. Servise bugün verdim gelecek yanıtı sizlerle paylaşırım
     iPhone 6 ekran camı cam kırıldı, ne yapmak lazım? iPhone 6 ekran camı cam kırıldı, ne yapmak lazım?

Hocam bu ekran koruyucu camı nasıl çıkarıcaz biliyormusun yere düşerse cam dahi olsa telin kendi camı kırılıyormuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kabukkinen

bazı arkadaşlar kendi kendine kırılma olayını pek ciddiye almamış ama aslında gayet mümkün ve bilimsel açıklaması olan bir olay, bir kadının kendi kendine hamile kalması ile aynı şey değil yani :) eğer üretim sırasında camın gerilimi düzgün alınmadıysa, doğru ısıl işlemlerden geçmediyse, eksik kimyasal kullanıldıysa vs vs. zaman içerisinde bir cam gayet te kendi kendine kırılabilir. Özellikle bombeli camlarda daha sık görülen bir olay olduğu için ihtimaller arasında eklemiştim ama sanırım iphone larda pek görülen birşey değil. zaten öyle olsa da apple store un ikna olacağını sanmıyorum. neyse, bu durumda 300-400 gibi bir bedele kapatırsak sevineceğim..

O ciddiye almayan arkadaşlar gayet haklı ama hocam. Camın kendi kendine kırılma olayı sadece üretim esnasında soğuma hızı ve yüzey geriliminin ayarlanmaması esnasında tam şekilini verdikten sonra soğumada çatlıyor. Yani kendi kendine iphone camının kırılması diye birşey imkansız :)

• Cihaz türkiye garantili ise apple store den randevu alıp 300 tl karsılıgında sıfırı ıle degısım yapıyorlar ve yaptıran oldu . Hayırlı olsun
  • Apple 3-6 ay arasındaki ürünü fiyat farkıyla yeniliyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de dün 300 TL karşılığında ekranı değiştirdim. Güncel bilgi olması için buraya yazayım dedim.
  • jahnny J kullanıcısına yanıt
    Çok vermişsin be hocam. Yetkili servis yaptıysa normalde dışarıdan birine yaptırdıysan fena kazıklanmış durumdasın. Allah göstermesin tekrar kırılma bozulma durumu olursa mesaj at uygun fiyata yardımcı olmaya çalışırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmutdemet

Çok vermişsin be hocam. Yetkili servis yaptıysa normalde dışarıdan birine yaptırdıysan fena kazıklanmış durumdasın. Allah göstermesin tekrar kırılma bozulma durumu olursa mesaj at uygun fiyata yardımcı olmaya çalışırım

Apple Store'da yaptırdım.

• Benim iphone6 tam ortasindan cami krildi. Ekraninda kullanim acisindan sorun yok ama ben telefonumu amerikadan almistim. Apple store 300TL ye benimkinide degistirir mi? Bi bilginiz varmi? Ne yapmami onerirsiniz?
    Simdiden tesekkurler

• KuşBeyinn K kullanıcısına yanıt
    Amerika cihazlarına ekran değişimi dahil herhangi bir işlem yapmıyorlar. Çünkü yaparlarsa ve herhangi bir şekilde cihaz arızalanırsa, sizin cihaz ile aynı modelde olan yeni bir cihaz ellerinde olmadığı için size cihaz da veremiyorlar. O yüzden Apple o riske girmiyor.

• Kabukkinen kullanıcısına yanıt
    Sayın hocam, bendede aynı sıkıntı var düştü ve kırıldı camı, kullanımda herhangibir sorun yok ama merak ettiğim sorgusuz sualsiz kim giderse değiştiriyorlarmı

• Kabukkinen kullanıcısına yanıt
    Hic omadi form sakilerine helva dagitabilirsin.
     iPhone 6 ekran camı cam kırıldı, ne yapmak lazım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sagy -- 19 Mart 2015; 11:24:14 >
  • iphone 6 var bende komple ekranı kırık aynı fiyata değiştirirler mi acaba yenisini verir mi apple

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falconettii -- 25 Mayıs 2015; 17:09:17 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.