Şimdi Ara

İphone 6 ekran ve arka filmi ( ömür boyu garantili )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
2.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, forumdaki bir arkadaşın bana özel mesajla bilgi alışverişi üzerine Clear -Coat adlı şirketi araştırdım. İstanbul cevahir avm, istanbul merter meydan avm ve kartal da 3 adet şubesi bulunan amerikan şirketi. Cihazın ön ve arka kısmına koruma jelatini çekiyorlar. Ve en önemlisi çizilmeye ya da kenarlarının kalkmasına karşı garanti veriyorlar ömür boyu. Az önce cevahir avm de yetkili arkadaşla görüştüm ön film 29 TL ön arka komple film 59 TL olarak fiyatlandırdı. Mat film sevdiğimi söyledim, mat modeli de varmış ancak ona garanti verilmiyormuş. Açıkcası iphone cihazımı aldığım gibi hemen uygulatmayı düşünüyorum, sizinle dr paylaşmak istedim.

İncelemek isteyenler için internet adresi:

http://www.clearcoatturkey.com

• Daha önce ip4s kullanıyordum, sayısız kere düştü/süründü; ekranda veya arka tarafında çizilme olmamıştı. ip6 cihazım dün yatağımdan laminant parkeye düştü ve ekranda 1,5cm derin olmayan bir çizik oluştu.

• quote:

Orijinalden alıntı: pilotcosmos

Daha önce ip4s kullanıyordum, sayısız kere düştü/süründü; ekranda veya arka tarafında çizilme olmamıştı. ip6 cihazım dün yatağımdan laminant parkeye düştü ve ekranda 1,5cm derin olmayan bir çizik oluştu.

Benim plusta 15 cmden dustu ufak bir ezikle atlattim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1A7323562

quote:

Daha önce ip4s kullanıyordum, sayısız kere düştü/süründü; ekranda veya arka tarafında çizilme olmamıştı. ip6 cihazım dün yatağımdan laminant parkeye düştü ve ekranda 1,5cm derin olmayan bir çizik oluştu.

Benim plusta 15 cmden dustu ufak bir ezikle atlattim.

Alıntıları Göster
    Ürünlerin maliyeti "kuruş" cinsinden falan oluyor ondan dolayı rahat garanti veriyorlar,iyi yinede zaten piyasada da aşağı yukarı aynı ön taraf için, hiç değilse sorun olursa değiştirirsiniz ücretsiz,Türkiye de kaldıkları sürece :)
    Ama ürün kalitesinin abartılmasına kulak asmayın pek,standart ekran filmi işte.
    Çok daha kalitelileri var.

Bknz : Spigen NanoGlass serisi...

• Mat ekrana garanti vermemesinin sebebin nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ktaskaya

Mat ekrana garanti vermemesinin sebebin nedir ?

Valla hocam onu bilemiyorum, muhtemelen çizilme sorunu vardır, veya normal bir filmdir uygulama yapıyorlardır. Zaten mat taktırıcam, onu da sorarım taktırırken. Tabii önce zorluya iphone gelmesi lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: prince01010

Ürünlerin maliyeti "kuruş" cinsinden falan oluyor ondan dolayı rahat garanti veriyorlar,iyi yinede zaten piyasada da aşağı yukarı aynı ön taraf için, hiç değilse sorun olursa değiştirirsiniz ücretsiz,Türkiye de kaldıkları sürece :)

Hocam zaten bu para veriliyor, en azından film değişmesi gerekince tekrar tekrar ödemeyiz bu rakamı, 3 ayda bir değiştirmişte cillop gibi olsun telefon
  • quote:

4ler kadar saglam seri yok zaten
    Neler yaptiydik arkadasinkine banamisin demiyor,ama bizimkiler oyle mi 5 serisi olsun 6 olsun tak kiriliyor

• quote:

Ekranda mi

Ss var mi hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sserdar93

quote:

Ekranda mi

Ss var mi hocam?

Ekranda evet. Çıplak gözle rahat gürünüyor da fotoğrafta farkettirmek için anca pro bir makina lazım(makro) hocam. Diş macunu ve karbonat ovuşturmalarıyla göze çarpmayacak şekle getirildi çok şükür.

• quote:

Spigen ip6 için netten araştırdığım kadarıyla henüz üretmemiş.
  • quote:

Hocam spigen gereksiz yere çok pahalı yapıyor araştırsak aynı kalitede çok daha ucuza ürün bulunur
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliekin

Arkadaşlar merhaba, forumdaki bir arkadaşın bana özel mesajla bilgi alışverişi üzerine Clear -Coat adlı şirketi araştırdım. İstanbul cevahir avm, istanbul merter meydan avm ve kartal da 3 adet şubesi bulunan amerikan şirketi. Cihazın ön ve arka kısmına koruma jelatini çekiyorlar. Ve en önemlisi çizilmeye ya da kenarlarının kalkmasına karşı garanti veriyorlar ömür boyu. Az önce cevahir avm de yetkili arkadaşla görüştüm ön film 29 TL ön arka komple film 59 TL olarak fiyatlandırdı. Mat film sevdiğimi söyledim, mat modeli de varmış ancak ona garanti verilmiyormuş. Açıkcası iphone cihazımı aldığım gibi hemen uygulatmayı düşünüyorum, sizinle dr paylaşmak istedim.

Hocam Aliexpress ten Godosmith Titan siparişi vermiştim. Henüz postaya verilmedi iptal etme şansım var.
    http://www.aliexpress.com/snapshot/6270406607.html

Bu filmi görünce kararsız kaldım çünkü cam yüzeyler biraz kalın, bu filmi kullanan var mı acaba?
    Bir de İphone 6 Plus' ın yanlarını da kaplıyorlar mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ynal -- 10 Ekim 2014; 14:01:39 >

• Ben ggden 17 liraya şeffaf silikon kılıf aldım, yanında da 2 ekran koruyucu film geliyor.
    Bundan önce hep (2g'den beri) ZAGG Invisible Shield veya Bodyguardz marka full body protect ürünler kullanıyordum. Hepsinde büyük ölçüde sararma veya kalkma oluyor. İstediği kadar ömür boyu garanti olsun, zaten normal ekran filmlerinden daha kalın ve daha silikonumsu bir materyal, dolayısıyla hissiyat gidiyor, bari sararma veya kalkma ile uğraşmayayım diye silikon kılıftan yana kullandım koruma işini.
    Gayet de memnunum. Kamera çıkıntısını ancak kapatacak bir kalınlıkta. Bugüne kadar kılıf kullanacağım aklıma gelmezdi, full body protect ürünlerini kullanan, tavsiye eden biriydim, ancak işler değişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onur__

Ben ggden 17 liraya şeffaf silikon kılıf aldım, yanında da 2 ekran koruyucu film geliyor.
    Bundan önce hep (2g'den beri) ZAGG Invisible Shield veya Bodyguardz marka full body protect ürünler kullanıyordum. Hepsinde büyük ölçüde sararma veya kalkma oluyor. İstediği kadar ömür boyu garanti olsun, zaten normal ekran filmlerinden daha kalın ve daha silikonumsu bir materyal, dolayısıyla hissiyat gidiyor, bari sararma veya kalkma ile uğraşmayayım diye silikon kılıftan yana kullandım koruma işini.
    Gayet de memnunum. Kamera çıkıntısını ancak kapatacak bir kalınlıkta. Bugüne kadar kılıf kullanacağım aklıma gelmezdi, full body protect ürünlerini kullanan, tavsiye eden biriydim, ancak işler değişti.
    bu iphone 6 ların ekran koruyucuları cok igrenc.. ne oyle ...kuş kondurmus gibi.. tam kapatan bir film olmazsa taktırmam.. yarım ekran filmimi olurmus.. sacma

• quote:

Orijinalden alıntı: Onur__

Ben ggden 17 liraya şeffaf silikon kılıf aldım, yanında da 2 ekran koruyucu film geliyor.
    4 varken bende 1,5m yüksekten betona düşürmüştüm. cam patladı derken abartmıyorum ezik bile yoktu çok şaşırmıştım o sesi duyunca. bende kılıfa karşıyım jelatin iyidir, yalnız ön taraf için çok alternatif varken arka taraf pek bulunmuyor sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UNF0RGIVEN -- 10 Ekim 2014; 14:31:51 >

• Aynı şekilde plus'u cebime koyarken nasıl olduysa yere düştü ve sizin gibi köşesinde 4-5 mm ezik oluştu ekranda da çizikler götürüp telefonu iade ettim tabi şans faktörü sayesinde :) Kesinlikle telefonu kılıfsız kullanmayın en azından bumper falan alın ki düştüğünde köşeleri ezilmesin bu arada ipg tarzı full korumalar malesef köşeleri tam kapatamıyor plus da.Zagg ve bodyguardz tarzı korumalar nasıl sonuç verir bir fikrim yok dediğim gibi en kötü ihtimalle bumper kullanın düşmez demeyin ummadığınız anda telefonu yerde görebilirsiniz ve o çizik,darbe izi telefondan soğumanıza sebep olur.
  • Yaptıran olursa paylaşımlarını beklemedeyiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ynal

quote:

Arkadaşlar merhaba, forumdaki bir arkadaşın bana özel mesajla bilgi alışverişi üzerine Clear -Coat adlı şirketi araştırdım. İstanbul cevahir avm, istanbul merter meydan avm ve kartal da 3 adet şubesi bulunan amerikan şirketi. Cihazın ön ve arka kısmına koruma jelatini çekiyorlar. Ve en önemlisi çizilmeye ya da kenarlarının kalkmasına karşı garanti veriyorlar ömür boyu. Az önce cevahir avm de yetkili arkadaşla görüştüm ön film 29 TL ön arka komple film 59 TL olarak fiyatlandırdı. Mat film sevdiğimi söyledim, mat modeli de varmış ancak ona garanti verilmiyormuş. Açıkcası iphone cihazımı aldığım gibi hemen uygulatmayı düşünüyorum, sizinle dr paylaşmak istedim.

Hocam Aliexpress ten Godosmith Titan siparişi vermiştim. Henüz postaya verilmedi iptal etme şansım var.

Bu filmi görünce kararsız kaldım çünkü cam yüzeyler biraz kalın, bu filmi kullanan var mı acaba?

Valla hocam ben daha cihazımı teslim alamadığım için yaptırma şansım olmadı. Ama dediğim gibi uygulanan bir iphone 6 gold modelini gördüm, güzel duruyor. Benim eller biraz fazla terlediği için ben mat modelini alıcam onda ömür boyu garanti yokmuş ama yine de denemek istiyorum. Ayrıca evet cihazın her yerini kaplıyor ( arkaya da yaptırırsanız hoparlörlerin kilit tuşunun olduğu yere kadar milimetrik uygulama yapıyorlar )

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ynal

quote:

Valla hocam ben daha cihazımı teslim alamadığım için yaptırma şansım olmadı. Ama dediğim gibi uygulanan bir iphone 6 gold modelini gördüm, güzel duruyor. Benim eller biraz fazla terlediği için ben mat modelini alıcam onda ömür boyu garanti yokmuş ama yine de denemek istiyorum. Ayrıca evet cihazın her yerini kaplıyor ( arkaya da yaptırırsanız hoparlörlerin kilit tuşunun olduğu yere kadar milimetrik uygulama yapıyorlar )

Alıntıları Göster
    Köşeleri açık kalıyor ipg full korumadan pek bir farkı yok gibi düştüğün de zaten çizilmeler ve eziklik olacaktır(tabi düşme şekline bağlı) tek başına bunu kullanmanızı önermem kesinlikle bumper tarzı köşeleri koruyan kılıflardan alın.Bi kaç mesaj yukarda 6 plus ı yere düşürdüğümü ve düşmenin sonucunda ki ezikliği belirtmiştim yani şu koruyucuyu kullanmış olsaydım dahi köşesinde yine darbe izi,eziklik olacaktı.

Merak edenler için burda uygulanmış videosu mevcut;

http://www.youtube.com/watch?v=U4riOZ_I_zA

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.