Şimdi Ara

İPHONE İMEİ SORUNSALI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle merhaba, internette bir ilan üzerine usa dan iphone getirmiş birinden 6s alacağım,
    jelatini kutusu garantisinde (A1688) bir sorun yok. ancak aklıma takılan, cihazın kutusunun arkasında imeinin yazması, satıcının nasıl birisi olduğunu bilmiyoruz, bu imeiyi satmadan bir kenara kaydedip sonra benim telefonumun bloke olma şansı var mıdır? yardım ederseniz çok sevinirim :)

edit: aynı mantıkla bir telefoncu da ennihayetinde böyle bir işlem yapabilir veya 2. el telefon satılmazdı o zaman.. içim içimi yiyor forum az para mı, yardım :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozwizard -- 6 Şubat 2016; 23:05:25 >

• Cihazın faturası nerde ?

Faturasız üründen her zaman korkmalısınız,

Ürünün faturası yoksa olası bir risk karşısında hiçbirşey yapamazsınız.
    Çğnkü bir imei klonlaması durumu oldupunda kendinizi aklamanı gerekiyor.
    Pasaport kaydı ne şekilde yapıldı
    Buda önemli yasal olmaym bir durum ile yapıldıysa
    Sonra cihazı parayla bile çalışır hale getiremezsiniz.

300-500 lira daha ıcız alıcam diye yurt dışı cihaz almayın.
    2 yıl garantili resmi ithalat ve faturanın kendi adınıza olduğu cihaz satın alın.
    Bu işin en temizi en sağlıklısı budur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakarboy -- 7 Şubat 2016; 0:21:50 >
  • sakarboy S kullanıcısına yanıt
    fatura amerikanın faturası olacak büyük ihtimalle. fatura olsa ne gibi değişmeler olur peki?
  • Faturası elinizde olsun
    Bir imei klonlama sorununda btk bu faturayı ibraz etmenizi isteyebilir.
    olayı okumamışsınız, henüz almadım. pasaport kaydı benim tarafımdan yapılacak. kendi pasaportuma kaydettireceğim yani.
  • ozwizard kullanıcısına yanıt
    bu fatura ve kendi pasaport kaydım imeiyi iddia edebilmem için yetecek mi? faturanın kendi adıma kayıtlı olması gerekmiyor öyleyse. imei (pasaport kaydı) kendi adıma olsa yeter?
  • Siz olası riskleri merak ediyorsunuz bende nacizane anlatmaya çalıştım.
    Gayetde iyi anladım konuyu
    Ayrıca ilk mesaj da siz pasaport kaydını yapacağınıza dair bir bilgide yok.
    Kaydı siz yapacaksanız sorun zaten yok.

Dediğim gibi cihazın faturasının elinizde olmasında fayda var..
    peki çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozwizard

peki çok teşekkür ederim.
    Niyet kötü olduktan sonra imei klonlamak isteyen kayıtlı,yani yurtiçi cihazını klonlamayı tercih eder.Bir de siz imei harcı yatırırken,banka size imei no yazılı bir dekont verecek zaten.İspatsa her türlü ispat edersiniz,yeter ki pasaport güvenilir birine ait olsun...
  • horrorshow kullanıcısına yanıt
    pasaport şahsi olarak benim, yani 2. el satış sözleşmesi vesaire gibi şeyler yapmak istemiyorum, hani imza vesaire atıcak her iki taraf ta şimdi ben empati kuruyorum şahsen bir şey satarken böyle bir teklif edilse tc mi ve imzamı paylaşmazdım.

adamın usadan aldığı faturanın resmi var 1
    imei kaydı benim adıma olacak 2

yeterli ise ne ala sonuç olarak?

internette faturanın adınıza olan bir fatura olması lazım vesaire denmiş, o yüzden karıştı kafa..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozwizard -- 7 Şubat 2016; 2:26:06 >
  • quote:

pasaport şahsi olarak benim, yani 2. el satış sözleşmesi vesaire gibi şeyler yapmak istemiyorum, hani imza vesaire atıcak her iki taraf ta şimdi ben empati kuruyorum şahsen bir şey satarken böyle bir teklif edilse tc mi ve imzamı paylaşmazdım.

adamın usadan aldığı faturanın resmi var 1
    imei kaydı benim adıma olacak 2

yeterli ise ne ala sonuç olarak?

internette faturanın adınıza olan bir fatura olması lazım vesaire denmiş, o yüzden karıştı kafa..
    Hocam,cihaz kapalı kutu ise zaten ilk siz açıp,apple id'nizle aktive ettikten sonra faturanın çok da bir önemi yok.Ancak her ne kadar konuyla alakası olmasa da Amerika cihazlarının (model no:A1633/1634) garantileri burada geçerli olmuyor.O bakımdan sadece sıkıntı yaşayabilirsiniz.Ben de yurtdışından aldım cihazı,Apple'dan kontrol ettim 1 yıl garantisi geçerli.Faturalık bir durum yok.

• İkinci el telefon A LIN MAZ
  • Kardesim adamin imei klonlama gibi niyeti olsa 500 dolar verip iphone almak yerine gider ayni paraya bin tane 3310 alir ve elinde bin tane imei olur. Biraz paranoyak yaklasiyorsunuz bence. Burda asil sormaniz gereken soru imei degil, olasi bir ariza durumunda tr garantiden yararlanamayacagimiz bir iphone ununuz olacak. Ben iphone 2g den beri kullaniyorum ve sadece iphone 4s te sorun yasamadim, diger tum iphonelari bi sebeple garantiye yolladim (iphone 2g haric yurtdisi cihazdi sebeke problemi vardi, iphone 3g cikinca satmistim). Yani asil sormaniz gereken soru, aldiginiz ucuz fiyat, garantisiz iphone kullanmaya degecek mi! Buna karar vermemiz gerekiyor
  • Herkes 2.el alıp satıyor,endişelenmeniz gereksiz
    En basitinden,şehirden şehire telefon kargolarken bile,paketin üstünde imei no yazar
    Kimse imei alayım,bi çakallık yapayım diyerek satmaz cihazını
    Ben de 3 sene önce Amerika'dan 4s getirttim,hala kullanıyorum
    Boşuna sıkıntı ediyorsunuz
    Milyonda bir çakala denk gelecek kadar bahstsızsan bişe diyemem tabi :)
  • Merhaba gercekten icime su serpildi. Simdi soyle ki cihaz usa olmasina karsin a1688 koduna sahip. Bu turkiyede 1 sene garantim olacagi anlamina geliyor. App stopu bizzat aradim bilgi aldim. İstersen antartikadan al, a1688 ve a1687 ler 1 SENE ULUSLARARASI GARANTİYE TABİDİR :) burdan butun kardeslere extra bilgi olsun.
    2. El satis sozlesmesi falan yapmicam, jelatin acmadan apple sistemden serial kontrolu yaoicam, adamin yaninda aktiflestircem cebi ve islem biter bitmez kaydi yapicam. İnsallah bir sorn cikmaz ancak cikacak gibi durmuyr sizin dediklerinize gore
  • quote:

Merhaba gercekten icime su serpildi. Simdi soyle ki cihaz usa olmasina karsin a1688 koduna sahip. Bu turkiyede 1 sene garantim olacagi anlamina geliyor. App stopu bizzat aradim bilgi aldim. İstersen antartikadan al, a1688 ve a1687 ler 1 SENE ULUSLARARASI GARANTİYE TABİDİR :) burdan butun kardeslere extra bilgi olsun.
    2. El satis sozlesmesi falan yapmicam, jelatin acmadan apple sistemden serial kontrolu yaoicam, adamin yaninda aktiflestircem cebi ve islem biter bitmez kaydi yapicam. İnsallah bir sorn cikmaz ancak cikacak gibi durmuyr sizin dediklerinize gore

Alacağın telefonun jelatini üstünde,bi de seri no kontrolü yapacaksın ve bu kadar pimpirikli olman güldürdü beni
    Neyse,güle güle kullan cihazını

• quote:

Orijinalden alıntı: @koray.tekler

quote:

Merhaba gercekten icime su serpildi. Simdi soyle ki cihaz usa olmasina karsin a1688 koduna sahip. Bu turkiyede 1 sene garantim olacagi anlamina geliyor. App stopu bizzat aradim bilgi aldim. İstersen antartikadan al, a1688 ve a1687 ler 1 SENE ULUSLARARASI GARANTİYE TABİDİR :) burdan butun kardeslere extra bilgi olsun.

Alacağın telefonun jelatini üstünde,bi de seri no kontrolü yapacaksın ve bu kadar pimpirikli olman güldürdü beni
    Neyse,güle güle kullan cihazını

Alıntıları Göster
    imeini alıp dandik bir cihaza kopyaladı mı senin cihazın kapanır. geri de açmazlar

• @koray.tekler kullanıcısına yanıt
    Az para değil ki
  • @koray.tekler kullanıcısına yanıt
    Az para değil ki
  • quote:

Üç ay içinde yurt dışına çıktınız mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kutluay1 -- 7 Şubat 2016; 14:21:54 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.