Şimdi Ara

İPhone Klavye ve Kilit Sesi Kısık Çıkıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
1
Favori
3.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar, telefonumda şöyle garip bir durum soz konusu:

Klavye sesi ve kilit sesi, Telefon ve hoparlor sesi sonuna kadar açik olmasina rağmen diger tum iphone lara gore epey az çikiyor.

İşin enteresan yanı "sesler" menusunden kilit sesi ni kapatip açtiğimda çikan ses normal bir şekilde çikiyor hemen akabinde tuş kilidi yaptiğimda kısık ses çikiyor. Defalarca denedim hep aynı...
    Kapatip açtim, kapatip 2-3 dakka bekledim, respring yaptim ama düzelme yok.

Konu hakkında yardimci olabilecek varsa yardimlarinizi,fikirlerinizi bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

iPhone Klavye ve Kilit Sesi Kısık Çıkıyor: Sorun Giderme Rehberi

iPhone'unuzun klavye veya kilit sesi aniden kısık çıkmaya başladıysa veya hiç ses çıkarmamaya başladıysa aşağıdaki sorun giderme adımlarını takip edebilirsiniz:

• Ses Seviyesini Kontrol Edin: Fiziksel ses seviyesi düğmelerini kullanarak iPhone'unuzun ses seviyesinin yükseltildiğinden emin olun. Ayrıca Ayarlar > Sesler ve Dokunuşlar bölümünden zil ve uyarı seslerinin en yüksek seviyede olduğundan emin olun.

• Sessiz Modu Kapatın: Sessiz mod, iPhone'unuzun klavye ve kilit seslerini kapatır. Kontrol Merkezi'ni açıp sessiz mod simgesinin devre dışı bırakıldığını kontrol edin.

• Klavyenin Tıklama Seslerini Etkinleştirin: Ayarlar > Sesler ve Dokunuşlar > Klavye Tıklamaları bölümüne giderek klavye tıklama seslerinin etkinleştirildiğinden emin olun.

• Telefonu Yeniden Başlatın: Bazen, basit bir yeniden başlatma, ses sorunlarını gidermeye yardımcı olabilir. iPhone'unuzu kapatıp yeniden açın.

• Yazılım Güncellemelerini Kontrol Edin: Apple, sıklıkla ses sorunlarını gideren yazılım güncellemeleri yayınlar. Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümünden herhangi bir bekleyen güncellemenin olup olmadığını kontrol edin.

• Donanım Hasarını Kontrol Edin: iPhone'unuzu düşürdüyseniz veya suya maruz kaldıysanız, donanım hasarı ses sorunlarına neden olabilir. Bu durumda, onarım için yetkili bir servis sağlayıcıyla iletişime geçmeniz gerekebilir.

Özel Durumlar:

• iPhone 13 Kilit Sesi Az Çıkıyor: Bazı iPhone 13 kullanıcıları, kilit sesinin diğer iPhone modellerine kıyasla daha düşük olduğu bildirdiler. Bu, iPhone 13'ün donanım tasarımıyla ilgili olabilir ve şu anda bilinen bir çözüm yoktur.

• iPhone Kilit Sesi Bazen Az Çıkıyor: Kilit sesinin aralıklı olarak kısık çıkması, yazılım hatası veya geçici donanım sorunlarından kaynaklanabilir. iPhone'unuzu yeniden başlatmak veya yazılımı güncellemek bu sorunu çözmeye yardımcı olabilir.

• iPhone Klavye Sesi Birden Yükseliyor: Klavye sesinin aniden yükselmesi, özellikle AirPods gibi Bluetooth cihazlarına bağlandığınızda oluşabilir. Bu, Bluetooth bağlantısıyla ilgili geçici bir sorun olabilir. Bluetooth'u kapatıp tekrar açmayı veya farklı bir Bluetooth cihazına bağlanmayı deneyin.

Bu adımları uyguladıktan sonra iPhone'unuzun klavye ve kilit sesleri hala kısık çıkıyorsa, daha fazla sorun giderme işlemi için Apple Destek ile iletişime geçmeniz gerekebilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Telefonu hangi elle kullanıyorsun? Sol elle kullanınca parmakların alt hoparlörün önüne geçmesi dolayısıyla sesin kısık çıkması olası bir durum
  • aynı sorun bir çok kişide var ancak çözümü yok.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.