Şimdi Ara

İpod Touch 2.Nesil ve 3.Nesil Arası Farklar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
17.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba Arkadaşlar 1 kaç gün önce ipod touch 3g 8gb aldım fakat bunun 2.nesilmi yoksa 3.nesil mi oldugunu bir türlü adam gibi bi kaynaktan bulum biraz araştırmadan sonra şöyle bi sonuca vardım
    2 nesil arasındaki en büyük fark 3.nesilde Bluetooth+EDR olması ve grafik işlemcisinin 3.nesilde 2.ye göre hemen hemen 2 kat daha fazla olması

Seri Numarasına öre bakmak istiyorsanız resmi siteden bakabilirsiniz adres aşşagıda

http://support.apple.com/specs/#ipodtouch

Burdan Search Tecj Spec yazan yere neri numaranızı yazın eger ipod touch late 2009 çıkarsa 3. nesil demek
    2.nesil ise zaten iPod touch (2nd generation) yazıyor

ben uzun uzun araştırmama ragmen sağlam bi yanıt bulamadım eger varsa ve konulmuşsa ve ben görmemişsem kusura bakmayın

Teşekkürler...

• Seri numarasından nesil farkı anlaşılıyor ama zaten iPod Touch 3G 8GB'ın, 2G 8GB'tan farkı yok. 3G'nin 2G'den artıları, 3G 32GB ve 3G 64GB'ta bulunuyor.
  • sizin aldıgınız 2g 3g farketmez aynıdır
  • kutudan mıkrofonlu kulaklık cıkıyorsa 3g dır
  • sitesind ekesinlikle öylebi ibare yok kulaklıgı mikrofonlu mikrofonsuz die mikrofonlu kulaklık ayrıca satılıyor.
  • 2.nesiller ile 3G 8GB aynı özelliklere sahip.Farklılık 3G 32 ve 64GB'lıkta
  • ipod touch 8GB satın alırken mağaza görevlisine ipod touchun kaçıncı nesil olduğuyla ilgili bir soru sorduğumda 3. nesil demişti.

Konuyu açan arkaşın verdiği linkleri açtığımda 3.nesil ipod touchların 8GB seçeneği olmadığını gördüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazy401 -- 10 Ağustos 2010; 20:33:13 >
  • arkadaşlar alakasız bir şey olacak ama sorayım dedim bu 2. nesillerin kullanımı nasıldır ve fiyatı nedir bilen varsa yazarsa sevinirim nette arattırıyorum habire kılıf falan çıkıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: liviera

arkadaşlar alakasız bir şey olacak ama sorayım dedim bu 2. nesillerin kullanımı nasıldır ve fiyatı nedir bilen varsa yazarsa sevinirim nette arattırıyorum habire kılıf falan çıkıyor

Biraz geç bi cevap olacak ama yazayım. Kullanımları diğer touchlar gibi, beklentiniz nedir bilemem ama işinizi rahatlıkla görecektir. Fiyatlarına gelince sıfır bulmak kolay değil ama 350-400 lira arasında değişiyor 8 gb'lık modellerin fiyatları. Yurt dışından gelen ürünlerde ise bu fiyat 250-400 arası değişiyor.
  • donaımsal farkı bilmemde 2. nesil ile 3. nes arasında iOS pgrade destekleri acisindan fark var. 2. nesil ios 3te kaliyor. uygulama geliştiriciler de artik geriye yonelik desteklerini çektiğini göz önünde bulundurunca app storeda destekleyen uygulama sayısında azalma olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: slam dunk

donaımsal farkı bilmemde 2. nesil ile 3. nes arasında iOS pgrade destekleri acisindan fark var. 2. nesil ios 3te kaliyor. uygulama geliştiriciler de artik geriye yonelik desteklerini çektiğini göz önünde bulundurunca app storeda destekleyen uygulama sayısında azalma olacaktır.

2. nesil 3de kalmıyor. IOS 4 yükleniyor normal şekilde. Yavaşlıyor biraz tabiki.

Ipod için uygun bölüm burası değil. Taşıyorum.
  • İpod 2 de kamera yok 4te kamera ve retina ekrean var
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.