Şimdi Ara

iPod Touch Alırken Dikkat

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün Vatan bilgisayardan bir iPod Touch 8gb 3g aldım ama bilmediğim onlarında bilmediği hatta bilkom' unda bilmediği birşey varmış ki oda ipod touch 8gb ın 3gsi yokmuş...

Cihazı aldığım gibi 3.1.2 versiyon ile geldi ve blackra1n ile jailbreak ettim. cydia organizing aşaması uzun sürdü orda huylandım sysinfoplus kurdum ve işlemci hızının 532mhz' de olduğunu gördüm.. Ram' i ise 128mb.. 3g' nin 800mhz işlemcisi ile uzaktan yakından alakası yoktu sonuçların.. Model numarasına bakında A1288 olduğunu gördüm ve ARAŞTIRMA SONUCU cihazın ipod 2g olduğunu sadece MC versiyon olduğunu yani tether jailbreak olmaya yarayan başkada bir artısı olmayan versiyon olduğunu gördüm..

Vatan bilgisayara gittim bunun üzerine iade için. Kabul etmediler, bilkomu aradılar Serdar Bozkurt adındaki supervisor ile telefonda görüştüler, cihazın 3g olduğunu söyledi kendisi. Ben kendisini tekrar aradım, elimdeki bilgileri söyledim ama henüz bir cevap vermediler. Apple Support sitesini incelediğimi oradan bu sonuçlara ulaştığımı vs. söyledim cevap bekliyorum kendilerinden...

Bana bunun 3g olduğunu kanıtlaması için işlemci ve ram özelliklerini denklemesi gerekir ki imkaanı yok, ama benim gözüne sokma hakkımda yok jailbreak ettiğimi işlemci ve ram hızına baktığımı söylesem zaten iade şansım kalmayacak..

Vatan bilgisayarın sattığı üründen, bilkom' un ithal ettiği üründen haberi yok. Bu mevkilerde çalışan adamların sorumlu olduğu ürünler hakkında her türlü bilgiye sahip olmasını beklerdim ama malesef dünyadan haberleri yok...

Bunu yazma sebebim alırken başka alan yada almayı düşünen arkadaşların dikkat etmesini sağlamaktı..

Zaten iade etmemeye karar verdim şu an için..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leopar -- 12 Şubat 2010; 15:27:30 >

• iyi de herkes bas bas bağırıyordu 3g 8gb lıkların 2g lerden donanım olarak hiç bir farkı yok diye..bunu yazmanız biraz garip olmuş
  • Zaten bu bilinen 1 şeydi.
    Ben çoğu yere yazmışımdır.
    8 Gb olan modelin tek model numarası ve yüklü geldiği FW farklı, donanım olarak cihaz 2G.
    Ama bu satıcıların işine geldi, pazarlarken işlerine yaradı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MustangGT39

Zaten bu bilinen 1 şeydi.
    Ben çoğu yere yazmışımdır.
    8 Gb olan modelin tek model numarası ve yüklü geldiği FW farklı, donanım olarak cihaz 2G.
    Ama bu satıcıların işine geldi, pazarlarken işlerine yaradı.
    Kurnazmısın sen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kara Mithat

Kurnazmısın sen.

Alıntıları Göster
    keske almadan da bu forumu bıraz karıstırsaydın kardes..herkes bas bas bagırıodu 8gb lerde 3g nin 2g den farkı yok ıslemcı farkı 32 de 64 te fln war diye..
  • ne farki var acaba? bende 8gb almayi dusunuyorumda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KirkLeeHammet

ne farki var acaba? bende 8gb almayi dusunuyorumda.
    Çok basit.

http://www.apple.com/ipodtouch/specs.html
  • quote:

bellek bakımından farkı var 2g-3g
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Calderon_

quote:

bellek bakımından farkı var 2g-3g

Alıntıları Göster
    beyler bende 1 hafta once vatandan aldim 8gb touch yeni gelen urunlerdi simdi benim aldigimdami 3g degil?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HoLyMasteR

beyler bende 1 hafta once vatandan aldim 8gb touch yeni gelen urunlerdi simdi benim aldigimdami 3g degil?

yahu hala niye anlamıyorsunuz..sadece yazıda 3g..8gb ların 2g ve 3g si arasında hiç bir fark yok 3g veya değil farketmiyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ksk_mehmet

quote:

Orijinalden alıntı: HoLyMasteR

yahu hala niye anlamıyorsunuz..sadece yazıda 3g..8gb ların 2g ve 3g si arasında hiç bir fark yok 3g veya değil farketmiyor...

Alıntıları Göster
    Zaten 8Gb ise 2G olması daha iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MustangGT39

Zaten 8Gb ise 2G olması daha iyi olur.

Alıntıları Göster
    abiler bende almayı düşünüyorum.. 3g 32gb sizce nasıldır veya onun yerine samsung s803 jet mi alamalıyım onuda bilmiyorum tavsiyelerinizi bekliyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: scn1272

abiler bende almayı düşünüyorum.. 3g 32gb sizce nasıldır veya onun yerine samsung s803 jet mi alamalıyım onuda bilmiyorum tavsiyelerinizi bekliyorum..

Alıntıları Göster
    3g lerde 32gb ve 64gbler de 800mhz işlemci var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H_QmR -- 18 Şubat 2010; 0:58:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: H_QmR

3g lerde 32gb ve 64gbler de 800mhz işlemci var

Alıntıları Göster
    Afedersiniz ama forumu okumuyorsunuz sonra bu böyleymiş diye çıkıp geliyorsunuz.Defalarca yazdık zaten 2G 8GB'lıklar ile 3G 8GB'lıklar arasında fark olmadığını.
  • quote:

Orijinalden alıntı: y_ahmet

Afedersiniz ama forumu okumuyorsunuz sonra bu böyleymiş diye çıkıp geliyorsunuz.Defalarca yazdık zaten 2G 8GB'lıklar ile 3G 8GB'lıklar arasında fark olmadığını.

Alıntıları Göster
    Ne kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: SakuraKasugano

Ne kadar

Alıntıları Göster
    Amerikadayken ilk çıktığı zamanlarda almıştım 3g 8gblıgı vede gelipte buraya yazmıstım farklı olmadıklarını. Eylülün başlarındaydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yorumicinburdayim -- 18 Şubat 2010; 14:31:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yorumicinburdayim

Amerikadayken ilk çıktığı zamanlarda almıştım 3g 8gblıgı vede gelipte buraya yazmıstım farklı olmadıklarını. Eylülün başlarındaydı.

Alıntıları Göster
    kurnaz falan değilim. çocuklaşmayalım atışmayalım durduk yere. forumun bu bölümünü takip etmiyordum. Cihazı alıp jailbreak edince gördüm ki 533 mhz işlemci bundan ötürü gittim uğraştım bu işle. Ayrıca buraya yazılmış olması önemli değil zaten yaşanan problem önemli, buraya isterseniz defalarca yazın vatan bilgisayarın bu konuda bir bilgilendirmesi var mı hayır? bilkom bu konuda bir bilgi veriyor mu hayır?

Bilkom beni aradı ipod bölüm şefi sıfatındaki birisi aradı, 3g ile 2g arasında bir donanımsal fark olmadığını söyledi 800mhz işlemci olayını söylediğimde bundan haberi olmadığını söyledi ama MC ise cihazın kodunun 3g olduğunu söyledi.. ipod şefi içindeki donanımdan haberdar değil. şu mantıkla yaklaşıyor. 2008 üretimine 2g deriz 2009 üretimine 3g deriz diyor.

apple ise ürüne 3g demiyor ipod touch 8gb adını veriyor... buradan yola çıkarak müşteri haklılığı ilkesinden ötürü haklı olan benim, biziz... ama uğraşasım kalmadı artık, cihazda şu anda kullanımda zaten kendime almamıştım. Şahısta kullanmaya karar verdi..

yani buraya yazmamdaki tek neden benim gibilere bilgi vermekti. netekim bu konuda da görüldüğü üzere başka takip etmeyenlerde varmış. ki forumların arama sistemleri doğru dürüst çalışmadığından aranan string in neredeyse birebir verilmesi gerektiğinden aranılan sonuca her zaman ulaşılamıyor. fazla konu olması göz çıkarmaz...

• quote:

Orijinalden alıntı: Leopar

kurnaz falan değilim. çocuklaşmayalım atışmayalım durduk yere. forumun bu bölümünü takip etmiyordum. Cihazı alıp jailbreak edince gördüm ki 533 mhz işlemci bundan ötürü gittim uğraştım bu işle. Ayrıca buraya yazılmış olması önemli değil zaten yaşanan problem önemli, buraya isterseniz defalarca yazın vatan bilgisayarın bu konuda bir bilgilendirmesi var mı hayır? bilkom bu konuda bir bilgi veriyor mu hayır?

Bilkom beni aradı ipod bölüm şefi sıfatındaki birisi aradı, 3g ile 2g arasında bir donanımsal fark olmadığını söyledi 800mhz işlemci olayını söylediğimde bundan haberi olmadığını söyledi ama MC ise cihazın kodunun 3g olduğunu söyledi.. ipod şefi içindeki donanımdan haberdar değil. şu mantıkla yaklaşıyor. 2008 üretimine 2g deriz 2009 üretimine 3g deriz diyor.

apple ise ürüne 3g demiyor ipod touch 8gb adını veriyor... buradan yola çıkarak müşteri haklılığı ilkesinden ötürü haklı olan benim, biziz... ama uğraşasım kalmadı artık, cihazda şu anda kullanımda zaten kendime almamıştım. Şahısta kullanmaya karar verdi..

yani buraya yazmamdaki tek neden benim gibilere bilgi vermekti. netekim bu konuda da görüldüğü üzere başka takip etmeyenlerde varmış. ki forumların arama sistemleri doğru dürüst çalışmadığından aranan string in neredeyse birebir verilmesi gerektiğinden aranılan sonuca her zaman ulaşılamıyor. fazla konu olması göz çıkarmaz...

Alıntıları Göster
    İyi de, zaten nesil dediğimiz şey yıldan yıla değişmez mi ? :) Bilkom'un web sitesinde de 8GB ve 32-64GB modelleri ayırmışlar, Apple'da da ayırmışlar. 32 ve 64 GB'e yüksek performans daha iyi grafik falan yazmışlar.

http://www.bilkom.com.tr/apple/content.php?cat_id=27&page_id=31&content_id=104

Zaten 2.nesil touch'ta (bende var) iPhone OS 2.0 vardı, şimdi satılanlarda ise iPhone OS 3.0 var. Bu yüzden bence gereksiz bir konu olmuş bu...

• quote:

Orijinalden alıntı: yusyf

İyi de, zaten nesil dediğimiz şey yıldan yıla değişmez mi ? :) Bilkom'un web sitesinde de 8GB ve 32-64GB modelleri ayırmışlar, Apple'da da ayırmışlar. 32 ve 64 GB'e yüksek performans daha iyi grafik falan yazmışlar.

Zaten 2.nesil touch'ta (bende var) iPhone OS 2.0 vardı, şimdi satılanlarda ise iPhone OS 3.0 var. Bu yüzden bence gereksiz bir konu olmuş bu...

yıldan yıla değişmiyor hersene 1 g eklersen nanoların g si 10g falan olurdu heralde.

• quote:

Orijinalden alıntı: oguzhan1989

quote:

Orijinalden alıntı: yusyf

yıldan yıla değişmiyor hersene 1 g eklersen nanoların g si 10g falan olurdu heralde.

Alıntıları Göster
    valla bende bilmiyordum ama helal olsun iyi kandırmışlar bizi....

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.