Şimdi Ara

ir engel algılayıcı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selam aleyküm değerli ustalar engel algılayıcı bir devre yapmam gerek internette 1 haftadır araştırıyorum ama anlaşılır bir devre bulamadım çoğunluğu pic üzerine kurulu ben sade ama kararlı çalışan bi devre istiyorum kendim elektrik ustasıyım elektronik olarak bilgim zayıf elimi sensöre 5 -10 cm yaklaştırdığımda rölenin çekmesini istiyorum

1. Örnek 2. Örnek

3. Örnek 4. Örnek

5. Örnek

VİDEO

• hadi ustalar bi el atın şu devreye lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanjack504

selam aleyküm değerli ustalar engel algılayıcı bir devre yapmam gerek internette 1 haftadır araştırıyorum ama anlaşılır bir devre bulamadım çoğunluğu pic üzerine kurulu ben sade ama kararlı çalışan bi devre istiyorum kendim elektrik ustasıyım elektronik olarak bilgim zayıf elimi sensöre 5 -10 cm yaklaştırdığımda rölenin çekmesini istiyorum

1. Örnek 2. Örnek

3. Örnek 4. Örnek

5. Örnek

VİDEO

merhaba hocam ben bu bahsettiginiz devreyi okulda yaptım eger 3 gün süreniz varsa ben çizimi size göndereyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şarp sensörlerkoyabilirsin ama ppahalı olur onun yerine cny70 tarzı bir sensörle ucuza maal etmeye çalışabilirsin
  • şarp sönsörleri 3 tl civarı biliyorum fakat şu elemanlarla bi devre kurulamazmı acaba bide cny70 beyaz cisimleri algılıyor diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin

ir engel algılayıcı
     ir engel algılayıcı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanjack504 -- 10 Aralık 2012; 18:46:48 >

• CNY70 contrast bazlı çaışır.Yani sen elini koyarsan da belirli durumlar oluşuyor sen de bunları algılayıp önce elektronik sonra da yazılımsal olarak çözebilirsin
  • işte ozaman devreye pic girer okadar zeki olduğumu sanmıyorum pic konusunda pic siz bu işin çözümü olmalı
  • şöyle bi devre buldum bi incelermisiniz lütfen

ir engel algılayıcı
  • Hali hazırda direk bu tarz indüktif sensörler var.. çıkışına röle bağlamanız yeterlidir.. genelde 24v ile çalışırlar..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • değerli ustalar şu olayı açıkca anlatacak bi allahın kulu yokmu neden bilgilerinizi esirgiyorsunuz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.