Şimdi Ara

ISD; Adresleme zahmetinden kurtulalım!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ISD ile 6 ayrı ses ve bunları pic ile seçerek çalma işlemi gerçekleştireceğim. A0 ve A9 bacakları adreslemeye yarıyor. Yalnız forumlardan birinde aşağıdaki anlatım vardı. ISD ile bu yöntemle çalma işlemi gerçekleşebilirmi? Bilen varmı?
    A0 pininin lojik durumuna göre çalma yada CD çalarda olduğu gibi parça seçme (forward) işlevine sahip olduğu söyleniyor. Böyleyse adresleme zahmetinden kurtuluruz.
    Aralarına 1 saniye boşluklar vererek 5 ses kaydederiz rastgele ve istediğimiz sesi CE pinini Forward yaparak çalarız. Olmazmı? Bilen, uygulayan, duyan varmı???

"isd 2560'ta ard arda kaydetttigin parcalar var diyelim 2 ve ustu,ve istedigin parcaya ulasip caldirmak istiyorsun.isd paralel kontrol edildigi gibi seri olarakta kontrol edilebiliyor,yapman gereken isd den 3 adet uc almak(A0,PD,CE) kullanmaya gelince ; her islemin basinda PD ucunu kullanarak isd'ye reset atiyorsun(PD=1 bekle PD=0),daha sonra ilk parcayi calicaksan (A0=0 da sabit kaliyor-CE=0 bekle CE=1)yapiyorsun boylelikle isd ilk parcayi calar ve 2.parca basinda durur.2 ve sonrasi parcalari caldirmak icinse tekrar reset atiyorsun (A0=1 'e cekiyorsun.CE ucunu kacinci parcayi calicaksan,sayisi kadar (CE=0 bekle CE=1) yapiyorsun.ardindan A0=0 cekiyorsun ve bir kez (CE=0 bekle CE=1) yapiyorsun.islem tamam boylelikle 3 uc kullanarak isd istedigin kadar parca caldirabiliyorsun.aslinda calisma mantigi CD calar cihaziyla ayni burada (CE /PLAY ve FORWARD ,A0'da CE o an icin PLAY mi FORWARD mi olacak onu belirliyor)."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f1varol -- 15 Temmuz 2008; 13:35:17 >

• alıntı yaptığınız bölümde anlatılanları nette aradım ama yazıyı alıntı yaptığınız site hariç hiçbir yerde bulamadım.

ayrıca anlatılan bana pek doğru gelmedi çünkü ISD adres tabanlı çalışan bir entegre.
    İki kere yapınca 2. parça üç kere yapınca 3. parça çalacak,benim aklıma yatmadı.
    Yine de kesin bilmiyorum ama ben bunu doğrulayacak bir bilgi bulamadım...
  • A0 ile A9 arası pinlerle adresleme paralel A0 ve CE ile yapılan ise seri olarak kontrol veya adresleme olarak kabul edilebilir. Yani yine bir adres mevcut.
  • hocam bunu denediniz mi sonuç nedir merak ettim,araştırdım ama bu şekilde bir kullanım örneği bulamadım...
  • denemek için malzeme toplama aşamasındayım. Sonucu yazacağım. umarım öyledir
  • Sonucu merakla bekliyoruz....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.