Şimdi Ara

İşlemci Anakart ve Soğutucu tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, şu anki sistemimi gürültü ve performans sorunları nedeniyle değiştirmek istiyorum. Performans derken yanlış anlaşılmasın, günlük kullanım veya oyundan ziyade Photoshop ve 3D ve 3D render gibi işler için kullanıldığında bu problem ortaya çıkıyor.

(Sistemim: FX8350 m5a99fx evo r2.0, 7870 DCU II, 16 GB RAM vsvs. İşyerinde 16GB RAM, 3770 ve 7850'li sistemim var ama sanki evdeki bilgisayardan daha akıcı çalışıyor gibi. Ses konusunda ise hiç şüphem yok, ofis makinesi daha sessiz.)

I7 4790 veya 4790K işlemci yanında O.C ile aram olmadığından dolayı işlemciye uyumlu çok uçmayacak bir anakart (mesela GIGABYTE GA-Z97M-D3H) ve eğer gerekliyse sessizliği ön planda olan bir işlemci soğutucusu almak istiyorum. (EVO 212?)

(4790K'yı düşünme sebebim sahip olduğu artı 400mhz'dir)

Ayrıca şu anki kasam olan Lancool pc k60'ı da Carbide 200R veya 300R ile değiştirmek istiyorum.

Elimdeki 8350'li sistemi de OC'siz kullanıyorum, yeni sistemi de öyle kullanacağım. Açıkcası bilgisayarla uğraşma hevesim ve zamanım artık pek kalmadığından dolayı tak-çalıştır bir sistem aramaktayım.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. :)

• Hocam i7 4790k al kesinlikle, ve anakartı'da z97' chipset seç, ve render, yapıcaksan photoshop, vs. hava soğutma olmamış sıvı soğutma tercih etmelisin.

İntel i7 4790k

Gigabyte gaming5 | Asus z97 pro gamer | Msi gaming 5 , Sanırım bu anartlar arasında Gigabyte ' gerçek 8 faz bi anakart, gigabyte olanı alabilirsin .

Sıvı soğutma ise Corsair H90'a bakabilirsin.
  • Hocam teşekkürler OC düşünmüyorum o yüzden faz sayısı çok önemli değil benim için. Sıvı soğutma ile de uğraştırma beni gözünü seveyim, tak çalıştır şeyler arıyorum ben. : )))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thyke.mc -- 24 Mayıs 2015; 22:55:23 >
  • Sıvı soğutma zaten kapalı devre hazır sıvı soğutma kit'i dir. Herhangi bir sorun olmaz, ayrıca daha verimli olur.

O.c'olayına gelirsek şimdi yeni anakartlarda çok kolay tek tuş ile o.c'olabiliyo işlemci v.s şimdi o.c' yapmana gerek olmasa bile ilerde zorlandığın uygulamalarda hız aşırtma yapabilirsin, sistemini değiştirmek veya fazladan beklemek zorunda kalmazsın.. Teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.