Şimdi Ara

İşlemci değiştirdim şimdi görüntü alamıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar herkese, yeni işlemci alıp taktım ama şuan görüntü hiç bir şekilde alamıyorum. Burdan ve netten araştırdıklarımı denedim ama yine olumlu sonuç alamadım. Yardımcı olabilseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi southsayer -- 4 Temmuz 2010; 0:55:12 >

• işlemciyi doğru olarak taktığından emin ol.aynı şey amd işlemcimde banada oldu bi baktım cpu tam oturmamış:)
    ayrıca sorun anakartın ile işlemci arasındaki uyuşmazlıktanda kaynaklanıyor olabilir.
    bileşenlerini yazabilir misin?
  • @SiLVeR_FoX

İşlemcim amd kontrol ettim tekrar söküp taktım ama yine olmadı.

Anakartım gıgabyte ga-m720-us3 işlemci amd sempron140
  • ramlerini sok ram yok sinyali almaya calis. ayni anakarttan kullaniyorum herhangi bir problemi yok. o islemciyi de belki bios update ile destekliyor olabilir bu yuzden oncelikle biosunu sifirlayip safe mod seklinde calismasini dene
  • quote:

Orijinalden alıntı: exeter

ramlerini sok ram yok sinyali almaya calis. ayni anakarttan kullaniyorum herhangi bir problemi yok. o islemciyi de belki bios update ile destekliyor olabilir bu yuzden oncelikle biosunu sifirlayip safe mod seklinde calismasini dene

Dediğiniz yapmışdım zaten ramleri komple çıkartınca uyarı alabiliyorum, biosu sıfırlamayı deneyeceğim şimdi.
  • bios hata sesi alıyor musunuz peki?
  • yeni işlemci aldıysanız ve açılmıyorsa bios update ile sorunu giderebilirsiniz,

bios yazıldığında o işlemci piyasada yoksa bios desteklemez

piyasaya sonradan çıkan işlemcileri bios update ile yazılımlarına ekliyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: southsayer

quote:

Orijinalden alıntı: exeter

ramlerini sok ram yok sinyali almaya calis. ayni anakarttan kullaniyorum herhangi bir problemi yok. o islemciyi de belki bios update ile destekliyor olabilir bu yuzden oncelikle biosunu sifirlayip safe mod seklinde calismasini dene

Dediğiniz yapmışdım zaten ramleri komple çıkartınca uyarı alabiliyorum, biosu sıfırlamayı deneyeceğim şimdi.

Yani islemci calisiyor fakat anakart tarafindan ya fsb si yada id si taninmiyor. ram yok sinyali alinabildigine gore sadece bios update edilmesi gerek
  • Hepinize ayrı ayrı teşekkürler, ama gene olmadı biosu sıfırladım belkide yanlış yaptım, clrcmos diye bir ibarenin yanıda iki tel var yada bacak ama jumper yok bende o iki bacağa tornavida ile temas ettirerek yaptım ama yine görüntü alamadım beceremedim sanırım biosu nasıl uptade edebilirim hiç görüntü yok.
  • Bir yerden destekli islemci bulman lazim. mesela en alt biosu atiyorum f4. f4 ile calisan bir islemci ile update edebilirsin.
    normalde acmasi lazimdi ama acilmamis ne yazik ki.
    eger istanbulda oturuyorsan anakartin distributoru zaten 2 tane biri arena biri kont. onlara da goturup bedavaya bios guncelletebilirsin sonucta distributor ve destek vermek zorunda
  • @exeter

Teşekkürler, desteğin için biraz daha uğraşıp olmaz ise o şekilde yapıcam artık. Biosu sıfırlama işlemini yukarıda beirtiğim şekilde yaptım bu doğrmudur sizce bu konudada aydınlatabilirmisiniz beni?
  • AMD Sempron 140 2700MHz 1024KB N/A Sargas 45nm C2 45W 4000 F5

sitesinde sempron 140 için F5 bios gerekli diyor.seninkinde büyük ihtimalle f4 bios vardır.
  • Bios sifirlaman dogru. o konuda merak etme. sadece taktigin islemci tam am3 ve kodlari icinde olmayabilir. belkide cift cekirdek( ki bu %90 ihtimal) bu yuzden NVCC bios update istiyor ve bu yuzden acamiyor olabilir
  • F5 bios indirdim işlemci bulup görüntü alır almaz bios update yapıcam herkese ayrı ayrı tekrar teşekkür ediyorum çok sağolun ilgi ve alakanız için.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.