Şimdi Ara

Windows 10’un “Onarımlar Deneniyor”da Takılması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
8.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Dün gece elektrik kesintisi yaşadım ve asus laptop pile geçti. Ben işlerimi halledip kapatmaya yakınken de laptop kendini kapattı.

Elektrikler geldikten sonra çalıştırdığımda 6 ay önce yeni ssd taktırdığım, sorunsuz saniyeler içinde açılan laptop, microsoft simgesinde açılmayı bekledi. 10 dakikanın üstünde sürünce power tuşuna basılı tutup kapattım ve tekrar açtım.

Bu sefer “otomatik onarıma hazırlanıyor” yazısı çıktı ve bir süre sonra “onarımlar deneniyor” yazdı. Saatler geçti ama bu yazı gitmedi ve windows’a ulaşamıyorum. Henüz başka birşey de denemedim.

Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Asus n serisi laptop ve yanımda herhangi bir windows cd’si veya usb’si yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

• Yapay Zekanın Yanıtı

"Onarımlar Deneniyor"da Takılan Windows 10 Bilgisayarlar

Windows 10 bilgisayarınız "Onarımlar Deneniyor" ekranında takılırsa, bu durum çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir. Bu sorunu çözmek için deneyebileceğiniz bazı adımlar şunlardır:

• Sabırlı Ol: "Onarımlar Deneniyor" süreci, sistemin hasar derecesine bağlı olarak uzun sürebilir. Bazı durumlarda saatlerce sürebilir. Bu nedenle, sabırlı olmanızı ve bilgisayarınızı kapatmamanızı öneririz.
    • Güvenli Modda Başlat: Bilgisayarınızı güvenli modda başlatarak sorunun üçüncü taraf yazılımlardan kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol edebilirsiniz. Güvenli modda, yalnızca Windows çalıştırmak için gerekli olan temel sürücüler ve programlar yüklenecektir.
    • Sistem Dosyası Denetleyicisi'ni (SFC) Çalıştır: SFC, Windows sistem dosyalarındaki bozulmaları tarayan ve onaran bir araçtır. "Onarımlar Deneniyor" ekranında takılı kalmanıza neden olan bozuk dosyaları onarmak için SFC'yi çalıştırabilirsiniz.
    • DISM Komutunu Kullan: DISM (Dağıtım Görüntüsü Hizmet ve Yönetimi), Windows sistem görüntüsünü onarabilen gelişmiş bir araçtır. "Onarımlar Deneniyor" ekranında takılı kalmanıza neden olan daha derin sorunları çözmek için DISM komutunu kullanmayı deneyebilirsiniz.
    • Windows 10 Kurulum USB'sini Kullan: "Onarımlar Deneniyor" ekranında takılı kalma sorunu çözülemiyorsa, Windows 10 kurulum USB'si kullanarak bilgisayarınızı sıfırlamanız veya yeniden yüklemeniz gerekebilir.

"Onarımlar Deneniyor" ekranında takılma sorunu, çeşitli faktörlerden kaynaklanabilecek karmaşık bir sorun olabilir. Yukarıdaki adımları uygulayarak bu sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz. Ancak, sorunun devam etmesi durumunda, profesyonel bir teknisyenden yardım almanız önerilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Windows 10 Ortam Oluşturma Aracını (Windows 10 Media Creation Tool)deneyebilirsiniz.

Şöyle bir şey gördüm:
    trmalwarefix.freeforums.net
    Win 10 Önyükleme ve sistem onarması | Malware Fix
    http://trmalwarefix.freeforums.net/thread/422/win-10-kleme-sistem-onarmas?page=1&scrollTo=3207

quote:

Bu bilgisayarda daha önce Windows 10'a yükselttiyseniz ve şimdi yeniden yüklüyorsanız ürün anahtarı girmeniz gerekmez. Windows 10 kopyanız, daha sonra dijital lisansınız kullanılarak otomatik olarak etkinleştirilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.