Şimdi Ara

İşlemci Ekran Kartı değişikliği yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İŞLEMCİ:Ryzen 5 1600AF 3.2Ghz

ANAKART:Gigabyte A320M-H 3200MHZ

EKRAN KARTI:MSI ARMOR RX570 4GB

PSU:CORSAIR VS650 +80

SSD:ADATA SU630 240GB

Arkadaşlar sistemim bu parçaları değiştirmek istiyorum..FPS oyunları yönelik oynuyorum.CS:GO , Valorant tarzında..

İşlemci ve Ekran Kartı değiştirmek istiyorum..İşlemcimi ve Ekran Kartımı satıp (1.500TL) üzerine 1.700TL de ben koyabiliyorum..Ve 3000-3500 TL civarı bir param oluyor.Bu bütçeyle sistemi nasıl daha iyi hale getirebilirim.Lütfen yardımcı olun.

• ++ Yardım lazım :/

• Hocam benim fikrim cs go ve valorant için işlemcini ve ekran kartını değiştirmene gerek yok. Gayet yeterli. İlle bir şey değiştireceksen 2400 mhz'lik ramlerini elinden çıkarıp cl16 3200 mhz gibi bir ram edinmeni tavsiye ederim, yine yerinde olsam monitörümü de değiştirmeyi düşünürüm.(60hz olduğunu varsaydım, zaten minimum 144hz fhd bir model varsa gerek yok)

• cduman C kullanıcısına yanıt

Dostum yorumun için teşekkür ederim öncelikle.Monitorum 144hz.Lakin şöyle birşey duydum aydınlatırsan sevinirim.Anakartlar sistemdeki en düşük frekans hızını baz alarak çalıştırırmış sanırım donanımları.Simdi benim anakart 3200 destekli ama işlemci maksimum 2666mhz veri yolu hızına sahip ramlerimde 2400mhz yani işlemci maksimum 2400 hızda mi çalışıyor yoksa 2666mhz olmasına bakmaksızın anakart desteklediği için ramleri 3200 e çekebilirmiyim..Teşekkürler.

• luzengor L kullanıcısına yanıt

1600AF ile gönül rahatlığıyla 3200mhz kullanabilirsiniz, daha fazlasını da kullanan arkadaşlar var forumda. Ryzen işlemciler asıl performanslarını 3000+ ramlerde gösteriyorlar diye biliyorum.

Edit: Bu konuyu inceleyebilirsin hocam https://forum.donanimhaber.com/669-tl-kargo-dahil-crucial-ballistix-16gb-2x8gb-3000mhz-cl15-ddr4-ram-micron-e-die--143822347

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cduman -- 28 Aralık 2020; 15:10:37 >

Dostum şu dediklerinden sonra o zaman işlemci ve ekran kartı sabit tutup, anakart ve ram ikilisini değiştirmeye karar verdim.Bana attığınız linkteki ramleri alıcam.Anakart tavsiyesi ne edersiniz?Elimdeki ram ve anakartları 650 TL'ye satabiliyorum..1650 TL bütçem var anakart ve ram..Tekrardan teşekkürler ilginiz için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luzengor -- 28 Aralık 2020; 15:20:58 >
  • anakart ve ekran kartını degiştir devam et ram degiştirmene gerek yok ram e xmp açarak 3000 üzeri kullanabilirsin

4 ram slotu destegi olan b450 anakartlardan birini alıp dual kit şeklinde ramlerinizi takın r5 1600af ile b550 anakart alamazsınız

ekran kartını da en düsük rtx 2060 bakın

b450 anakart aldıgınızda işlemciyede overclok yapıp 4.0 ghze sabitlersiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 28 Aralık 2020; 15:30:15 >

Hocam şu anda b450 tomahawk max itopyada 739 lira(https://www.itopya.com/msi-b450-tomahawk-max-2667mhzoc-ddr4-soket-am4-m2-dvi-hdmi-atx-anakart//). Kaçmaz bir fiyat bana sorarsan. B450'lerin en iyilerinden, 1600AF'yi de ramleri de dibine kadar OC yapabilecek bir kart. Tek sorun itopyanın muhtemelen bunu 20 günde falan sana anca teslim edecek olması, şikayet konuları çok kabarık belki sen de görmüşsündür.

Edit: B550 s2h'da olabilir demiştim ama ilk nesil ryzen ile uyumsuzmuş sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cduman -- 28 Aralık 2020; 15:34:3 >
  • asko56 kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim lakin bütçemi aşmakta..B450 serisi anakartla beraber RAM arttırmayı düşünüyorum..Ekran kartı ve işlemci FPS oyunları için yetecekmiş o yüzden ileride belki işlemci değiştirebilirim..Ama yinede düşünücem yazdıklarınızı çok teşekkür ederim.

ram arttırmanıza gerek yok ramleriniz yeterli ramlere overclok yapılabilir sogutucusu var anakartta xmp destegi varsada rahatça 3000 mhz yapabilirsiniz boşa para harcamanıza gerek görmüyorum o parayıda ekran kartına verin

https://www.itopya.com/msi-b450-tomahawk-max-2667mhzoc-ddr4-soket-am4-m2-dvi-hdmi-atx-anakart//

su anakart gayet iyi b450 lerin top modellerinden biri

@luzengor

• asko56 kullanıcısına yanıt

Gigabyte kullanıyorum 2400MHZ rami 3000e çekme gibi bir durum var mı?Yeni öğreniyorum Hyperx Kullanıyorum CL15 2x8 olarak.

var

@luzengor

3200MHz ram alıyorum , b450 tomahawk alıyorum şimdi son bir isteğim var bir tane ucuz yollu anakartın uyacağı kasa atarmısınız..Benim kasam çok çok eski ve mATX anakart takılı ufak bir kasa şöyle rahatca sığacak bir kasa atabilirmisiniz ucuz olursa sevinirim..PSU elimde mevcut..

• Cs oynayan biri olarak sana şunu söyliyeyim eğer mermilerin daha güzel gitmesini istiyorsan ekran kartı ve monitörü değiştir. İşlemcin iyi sayılır. Ekran kartı 1650 veya 1660 süper al (GDR6 olmasına dikkat et) Ve kesinlikle şu monitörü al. Prosetting sitesinde prof oyuncular bu ve üstünü kullanır genelde. Bu ikisini alabilirsen güzel perfomans alırsın. İşlemci ben çok değiştirdim test ettim ekran kartı ve monitör gibi çok ahım şahım etkisi yok. Bu ikisini sana şiddetle tavsiye ederim. Ekran kartını alamazsan bile 1650 süper GDR6 bak.

https://www.itopya.com/msi-geforce-gtx-1660-super-aero-itx-oc-6gb-gddr6-192-bit-ekran-karti//

https://www.sinerji.gen.tr/benq-zowie-24-xl2411k-1ms-144hz-hdmidisplayport-e-spor-gaming-monitor-p-37565

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.