Şimdi Ara

İslemci sogutucumdaki problem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • işlemci soğutucusunun mandalı gevşekken herşey normal, sıkınca (işlemciye baskı uygulayınca) açılıyor görüntü yok bip yok öylece çalışıyor. bu sorun nedir ya işlemcinin soketimi arızalı?
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• soğutucu ile yahut soğutucunun metal bir parçası ile temas ediyor mu anakart ?
  • kasa ile anakart arasında kısa devre olabilir anakartı kasadan çıkartıp kasa ile teması kesmelisin....
  • hayır sadece işlemciyle temas halinde. zaten acaba kısa devremi var diye araya yalıtkan birşey koyup denedim aynı durum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: iskndrcgr

kasa ile anakart arasında kısa devre olabilir anakartı kasadan çıkartıp kasa ile teması kesmelisin....

kasa ile de bi kısa devre yok. çünkü mandal gevşekken çalışıyor bilgisayar. hatta bu mesajı bu pc den atıyorum. mandalı sıkıncada mandal işlemciyi kendine doğru çekiyor bu yüzden yine kısadevre söz konusu değil.
  • tahminimce anakartta,işlemcinin yakınında bir yerde mikro çizik veya çatlak var,mandalı sıkınca devre açıyor olabilir.
  • mecbur mandalı sıkmadan kullanacaz demekki. acaba anakartın altına bi destekmi atsam aslında denemeye değer.
  • dediğin gibi anakartın altına laptop kutularından çıkan sert köpük benzeri bir madde işini görür :)
  • normal strafor var galiba onunla yada başka birşeyle bi denerim sonucu yazarım bir daha açabilirsem
  • anakartın altına sıkıştırdığım şey işe yaramadı ama onun yerine mandalların görevini yapacak iki kağıt sıkıştırdım araya. hem soğutucu işlemciye temas ediyor hemde fazla gerdirmiyor bu yüzden şu an çalışıyor. sonuç olarak sorunu İLKEL yöntemlerle geçici olarak çöşmüş bulunuyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.