Şimdi Ara

İşlenmiş Et Yemekle Sigara İçmek Arasında Bir Fark Yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Marketten alıp yediğiniz salam sosis sucuk hatta çikolata biskuvi cips vs ile sigara içmek arasında bir fark yok niye sigara bu kadar büyütülüyor onu anlamadım

10 sigara içen insandan 1 tanesinde sigaraya bağlı koah yada kanser vs oluşumu görülüyor
    Hergün işlenmiş et yada abur cubur yiyen 10 kişiden 7-8 inde obezite var
    Obezite dediğin şeyde sadece yağ tulumu görüntüsü değil sigaradan çok daha hızlı ve çabuk şekilde damar tıkanıklığı kanser oluşumuna etki vs sağlıyor.

Sigaraya öcü gibi bakmak saçma yani o yüzden

• up
  • Durumun yoksa spor yürüyüş yaparak/ az yiyerek obezitenin önüne geçersin. Sigara gıda mı ne yani içmezsen ölmezsin. Sporla falan zararı da azalmaz.

• CockroachHunteR kullanıcısına yanıt
    En komik ve ironik olan şey senin anlamayıp ona anlaması kıt diye kızman.
    Ortalamayı sen düşürüyorsun diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Astrian -- 2 Haziran 2021; 12:53:24 >
    Sen ne saçmalıyosun la? Türkçe konuş
  • Sucuk yedi diye obez olan kimseyi görmedim. En kötü aldığın kiloyu verir düzelirsin.
    Sigara ile alakası yok fark olmaması bir tarafa...
  • Diyelim ki arasında fark yok sigara = işlenmiş gıda

Sigara + işlenmiş gıda = 2 sigara

Sigara içmediğinde üzerindeki kötü efektleri yarı yarıya azaltıyorsun.

Sadece sigara içip yemek yememek de bir tercih tâbi.
  • Hergun abur cubur yiyorum neden obezite değil zarganayim
  • Benim için farklı kardeşim. İşlenmiş et yiyen biri beni rahatsız etmiyor ama sigara kokusu beni rahatsız ediyor. Hele polar tarzı varsa içenden çok benim üzerim kokuyor.
  • Yediğin şey sucuk, salan değil ki? Yediğin şey bildiğin kimyasalal. Gerçek sucuk ve salam 200-300 Liradan başlıyor.

• Şöyle bi sıkıntıyı atlıyorsun her gün işlenmiş et yiyenlerin belki yarısı kadarı da sigara içiyor. Bilimsel bir makalen, kaynağın vs varsa at okuyalım. Yoksa kafandan attığın rakamlarla meşgul etme bizi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.