Şimdi Ara

POLİS OLMAK İSTİYORUM GÖZLÜĞÜM VAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
5.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Sizce polis olabilir miyim
    İnternette şartları araştırdım net bir şey yazmıyor veya eski yazılar

• Yapay Zekanın Yanıtı

Gözlüklü Polis Olunur mu?

Polis olmak isteyen ve göz problemi olan kişiler için cevap evettir. Gözlüklü kişilerin polis olma hayalleri, bazı kısıtlamalar olsa da gerçek olabilir.

Türk Polis Akademisi'nin Sağlık Yönetmeliği'ne göre, gözlüklü kişilerin polis olmasında bazı şartlar vardır. Polis adaylarının gözlük kullandıkları takdirde, uzak ve yakın görme keskinlikleri gözlük ya da kontakt lens kullanımıyla en az 0,7 olmalıdır. Bu şartı sağlayan gözlüklü kişiler, polislik mesleğine başvurabilirler.

Polis adaylarının göz muayenesi, Polis Sağlık Kurulları tarafından yapılır. Kurul, başvuru sahibinin görme keskinliğinin yanı sıra, renk körlüğü ve göz hastalıklarını da kontrol eder. Gözlük kullanımı nedeniyle herhangi bir sınırlama olması durumunda, kurul adaya bilgi verir.

Gözlüklü olarak polislik mesleğini icra eden kişilerin, bazı durumlarda özel önlemler almaları gerekebilir. Örneğin, güneş gözlüğü veya koruyucu gözlük kullanmak, gözlüklerinin buğulanmasını önlemek için buhar önleyici solüsyonlar kullanmak gibi.

Genel olarak, gözlüklü kişilerin polis olma hayalleri, belirli şartları yerine getirdikleri sürece gerçek olabilir. Gözlüklü adaylar, Sağlık Yönetmeliği'ni dikkatlice incelemeli ve Polis Sağlık Kurulları'nın kararlarına saygı duymalıdır.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Gözlüksüz okuduğun için net yazmıyordur.

Bu mesaj şaka içerir.
  • Kediyeyolgösterenadam kullanıcısına yanıt
    Troll musun komik misin nesin
    Uzak göremiyorum
  • Polis olmak için çıldırmış olman gerek git öğretmen ol bari daha iyi.
  • pmyo için tek göz 1 dereceyi geçmeyecek pomem için ise tek göz 2. Pmyo alımları bayağı düştü zorlaştı pomem daha basit.Göz ameliyatı olur dereceyi düşürürsen sıkıntı olmaz.
  • ahmetemrah A kullanıcısına yanıt
    Ameliyat olmadan polis olamaz mıyım yani?
    Ameliyatı internette izlemiştim korktum ben
  • Kediyeyolgösterenadam kullanıcısına yanıt
    Her mesajın Güldürüyor yav
    Kardeş amenliyat olursun ? Ben düşünüyorum ayrıca gözümün bozuk olmaması için her şeyi verebilirim
    Edit: Amenliyat videosuna bakim dedim de bende korktum gözlüğe devam galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3189175C2 -- 26 Temmuz 2015; 14:23:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-3189175C2

Her mesajın Güldürüyor yav
    Kardeş amenliyat olursun ? Ben düşünüyorum ayrıca gözümün bozuk olmaması için her şeyi verebilirim
    Edit: Amenliyat videosuna bakim dedim de bende korktum gözlüğe devam galiba
    Okula girsen bile,nasıl olsa polis olucam diye sevinme,okulu bitirdikten sonra tekrar sözlü mülakata giriyorsun.2 yıl okuduğun halde polis olamayabilirsin pmyo'u çok zorlaştırdılar,bence pomemden gir
  • quote:

Orijinalden alıntı: DJ Ten

Okula girsen bile,nasıl olsa polis olucam diye sevinme,okulu bitirdikten sonra tekrar sözlü mülakata giriyorsun.2 yıl okuduğun halde polis olamayabilirsin pmyo'u çok zorlaştırdılar,bence pomemden gir

Alıntıları Göster
    Bende Polis gözlüğün var sandım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Poseidon

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Ne mezunusun bilmiyorum ama PMYO'na gireceksen eğer, bildiğim kadarıyla sınır 1. Yanlış bilgi vermek istemem ama şuan polis olman mümkün değil.
  • Henüz lisedeyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: MustafaUnal41

Henüz lisedeyim

o zaman pmyo'nu bi dene ama çok fazla eliyorlar bilgin olsun,uzağı göremiyorsan işin yaş onu söyliyim,hadi bi şekilde okula girdin diyelim, atışlarda çuvallarsın kaç metreye kadar göremiyorsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kediyeyolgösterenadam

Gözlüksüz okuduğun için net yazmıyordur.

Bu mesaj şaka içerir.

ohaa osmanlıcı birisi tarihte ilk kez güzel bir espiri yaptı.İNCEREDİBLE
  • quote:

İki gözümün de derecesi 1.75 miyop

Neden polis olmak istiyorsun ki her an ölüm tehlikesi var gel vazgeç bu sevdadan
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkeytv

quote:

İki gözümün de derecesi 1.75 miyop

Neden polis olmak istiyorsun ki her an ölüm tehlikesi var gel vazgeç bu sevdadan
    bende askerliği komando olarak yapmak istiyorum ama miyop var 1.00 e 0.75
  • Ameliyat olursun. Düzenlediğine dair belgeyide pmyo verirsin. Tamamdır

İnsallah 2 yila bende giricem
  • Polis olup ne yapacaksın.bu devirde hiç birşey olamayan polis oluyor.bi de çok mühim bi işmiş gibi eleme mülakat bilmem ne yapıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Davut_oğlu

Polis olup ne yapacaksın.bu devirde hiç birşey olamayan polis oluyor.bi de çok mühim bi işmiş gibi eleme mülakat bilmem ne yapıyorlar.

Basın en ufak sikişsa polisi cagirirsin ama lafa gelince mühim bir is mi
  • Çalışkan degilsen torpilin de yoksa olamazsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeniVarya

Çalışkan degilsen torpilin de yoksa olamazsin
    eskiden pmyo alımı çoktu şimdi zorlaştı.Baktın pmyo zor gir bi ögretmenliğe(pdr dışındakiler basit önüne gelen ögrt mezunu) dene kpss de şansını. olursa ögretmen olursun olmassa 6 aylık eğitimle polissin 2 yıldan iyidir hemde garantidir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.