Şimdi Ara

İsmek dil kursları nasıl

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
23.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bildiginiz gibi ismekin yabanci dil kurslari var.Ucretsiz oldugu icin katilmayi dusunuyorum.Daha once katilip memnun olan var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Japonca A1 kurundan mezun oldum bu dönem.A2 için kayıt yaptırıcam.Ücret vermiyorsunuz kurs için ama kitaplar için ya da çıktılar için para sizin sorumluluğunuzda.Japonca üzerinden anlatmam gerekirse bizim için kaynak kitap zaten Türkiye de yok.Hocanın yurt dışından getirdiği bir kitap var.Hocada orjinali var ama bize pdf i atıldı.Bizde pdf i çıktı olarak aldık ve kitap haline getirttik.Benim için kitap 50 tl ye yakın bir fiyata geldi çıktı alıp ciltletince.(2 kitap totalde 500 sayfa kadar.Birisi gramer kitabı diğeri de dersin işlendiği kitap)Onun dışında hocanın her hafta işlediği dersler ile ilgili attığı tablolar vs oluyordu.Onların da çıktılarını aldık.Hiragana-Katakana öğrenebilmek için sheetler gönderdi onların çıktılarını aldık.Hepsi kendi paramızla.Ama başka bir yerde aylık 200 tl ye gideceğim kursa göre bu şeyler için harcadığım para hiçbir şey.Hocalara gelirsek ben fatihteki ismek dil okuluna gittim.Japonca hocam gayet kaliteli öğretiyor.Dil okulundaki hocaların çoğu gayet iyi.Sadece dil eğitimi yapılıyor ortamı güzel.Metroya yakın ulaşımda sıkıntı olmuyor.3 tane sınav yapılıyor total de.Sertifika alabilmeniz için min 45 ortalamanız olması lazım.Yapabilecekseniz gidin ama çünkü kursu bırakanlar yüzünden çok sıkıntı çıkıyor.
    Yapay Zekanın Yanıtı

İsmek Dil Kursları: İngilizce ve Diğer Dillerde Yeterliliğe Ulaşmanın Yolu

Dil öğrenmek, kariyerinizi geliştirmek, kişisel gelişiminizi desteklemek veya farklı kültürleri keşfetmek için çok yönlü bir yoldur. İsmek Dil Kursları, bu hedeflere ulaşmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış kapsamlı bir dil öğrenme deneyimi sunar.

İsmek'in İngilizce kursları, uluslararası kabul görmüş sertifikalara hazırlık, günlük yaşam için İngilizce ve iş İngilizcesi gibi çeşitli ihtiyaçlara göre uyarlanmıştır. Deneyimli ve kalifiye eğitmenler, bireysel öğrenme stillerine göre kişiselleştirilmiş dersler sunarak etkili bir öğrenme ortamı yaratmaktadır.

İngilizce'nin yanı sıra İsmek, Almanca, Fransızca, İspanyolca ve daha birçok dilde kurslar sunmaktadır. Bu kurslar, dilin temellerinden ileri seviye dil bilgisine kadar tüm becerileri kapsayarak dil yeterliliğinizi geliştirmenize yardımcı olur.

İsmek Dil Kursları'nın öğrenciler arasında olumlu yorumlar aldığını belirtmek önemlidir. Öğrenciler, deneyimli eğitmenleri, modern tesisleri ve esnek programlarını övmektedir. Kursların, gerçek yaşam senaryolarını kullanarak dil becerilerini geliştirmeye odaklanması da öğrenciler tarafından takdir edilmektedir.

Diksiyon kursuyla ilgilenenler için İsmek, etkili iletişim becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak özel programlar sunmaktadır. Bu kurslar, profesyonel ortamlarda kendinizi net ve güvenle ifade etmenizi sağlayacaktır.

İster İngilizce yeterlilik sertifikası almak, ister yeni bir dil öğrenmek veya diksiyon becerilerinizi geliştirmek isteyin, İsmek Dil Kursları size hedeflerinize ulaşmanız için gerekli araçları ve desteği sağlayacaktır. İsmek Dil Okulu'nun yorumlarını inceleyerek diğer öğrencilerin deneyimleri hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve kayıt yaptırıp dil öğrenme yolculuğunuza başlayabilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Ne yaptın? Öğrenebildin mi?

Bir up olsun bu da. Hiçbir şeklide ücret talep edilmiyor değil mi?
    Ücretsiz diyor ama kitap parası filan ne durumda.

Belki almanca dersi alabilirim ilerde.
  • Japonca A1 kurundan mezun oldum bu dönem.A2 için kayıt yaptırıcam.Ücret vermiyorsunuz kurs için ama kitaplar için ya da çıktılar için para sizin sorumluluğunuzda.Japonca üzerinden anlatmam gerekirse bizim için kaynak kitap zaten Türkiye de yok.Hocanın yurt dışından getirdiği bir kitap var.Hocada orjinali var ama bize pdf i atıldı.Bizde pdf i çıktı olarak aldık ve kitap haline getirttik.Benim için kitap 50 tl ye yakın bir fiyata geldi çıktı alıp ciltletince.(2 kitap totalde 500 sayfa kadar.Birisi gramer kitabı diğeri de dersin işlendiği kitap)Onun dışında hocanın her hafta işlediği dersler ile ilgili attığı tablolar vs oluyordu.Onların da çıktılarını aldık.Hiragana-Katakana öğrenebilmek için sheetler gönderdi onların çıktılarını aldık.Hepsi kendi paramızla.Ama başka bir yerde aylık 200 tl ye gideceğim kursa göre bu şeyler için harcadığım para hiçbir şey.Hocalara gelirsek ben fatihteki ismek dil okuluna gittim.Japonca hocam gayet kaliteli öğretiyor.Dil okulundaki hocaların çoğu gayet iyi.Sadece dil eğitimi yapılıyor ortamı güzel.Metroya yakın ulaşımda sıkıntı olmuyor.3 tane sınav yapılıyor total de.Sertifika alabilmeniz için min 45 ortalamanız olması lazım.Yapabilecekseniz gidin ama çünkü kursu bırakanlar yüzünden çok sıkıntı çıkıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Blkbs

Japonca A1 kurundan mezun oldum bu dönem.A2 için kayıt yaptırıcam.Ücret vermiyorsunuz kurs için ama kitaplar için ya da çıktılar için para sizin sorumluluğunuzda.Japonca üzerinden anlatmam gerekirse bizim için kaynak kitap zaten Türkiye de yok.Hocanın yurt dışından getirdiği bir kitap var.Hocada orjinali var ama bize pdf i atıldı.Bizde pdf i çıktı olarak aldık ve kitap haline getirttik.Benim için kitap 50 tl ye yakın bir fiyata geldi çıktı alıp ciltletince.(2 kitap totalde 500 sayfa kadar.Birisi gramer kitabı diğeri de dersin işlendiği kitap)Onun dışında hocanın her hafta işlediği dersler ile ilgili attığı tablolar vs oluyordu.Onların da çıktılarını aldık.Hiragana-Katakana öğrenebilmek için sheetler gönderdi onların çıktılarını aldık.Hepsi kendi paramızla.Ama başka bir yerde aylık 200 tl ye gideceğim kursa göre bu şeyler için harcadığım para hiçbir şey.Hocalara gelirsek ben fatihteki ismek dil okuluna gittim.Japonca hocam gayet kaliteli öğretiyor.Dil okulundaki hocaların çoğu gayet iyi.Sadece dil eğitimi yapılıyor ortamı güzel.Metroya yakın ulaşımda sıkıntı olmuyor.3 tane sınav yapılıyor total de.Sertifika alabilmeniz için min 45 ortalamanız olması lazım.Yapabilecekseniz gidin ama çünkü kursu bırakanlar yüzünden çok sıkıntı çıkıyor.

Merhaba bir sorum olacak.

Hangi günler hangi saat aralığında dersler veriliyor? Ben de rusça kursuna gitmeyi düşünüyorum.

• Riktinyo kullanıcısına yanıt
    Hafta içi sabah(13.00-16.00)-hafta içi akşam(18.00-21.00) ve hafta sonu grupları var.rusça için hepsi var mıdır onu bilmiyorum ama ders saatleri böyle genel olarak

• Arkadaslar ogrendiklerimi yaziyim Arkadasin da dedigi gibi kursa katilim ucretsiz sadece kitap vs.ucretini siz karsiliyorsunuz.Cogu dil var Fransizca,itallyanca,Arapca,Cince,Rusca,Ingilizce..Eger Istanbuldasaniz ve bos zamaniniz varsa bence kesinlikle boyle degerlendirebilirsiniz.Cogu dile kayit balslamis durumda ve 8 agustosta dersler basliyor.Ama daha kayit almayan ve eylul-aralik tarihleri gibi baslayacak olanlar da var.Kayit icin once internet sitesinden on kayit olup sonra kayit oldugunuz merkeze gitmelisiniz.Ben Fransizca veya Cince dusunuyordum onlarin kayidi ve dersleri sonbaharda baslayacagi icin simdilik daha bi sey yapmadim henuz

• ben 4 yıl önce ismekte ingilizce a1-a2 kurslarını aldım o zamanlar lise 2 ye gidiyorumdum ingilizce notlarım hep 05 -10 arasındaydı. kursu bitirdikten sonra akıcı birşeilde konuşamadık ama okul notlarım 55-60 a çıkmıştı. İngilizce korkunu yenebiliyorsun. Daha sonra 2014 te üniversite tercihlerimde elektronik ve haberleşme müh ingilizce öğretimi seçtim.ingilizce seviyem hazırlık sınıfını direk atlamaya yetmedi tabi ama iyi bir seviyede ingilizce hazırlık sınıfına başladım b2 seviyesiyle bitirdim hazırlığı. Şu an 3. sınıftayım hala akıcı bir şekilde konuşamıyorum fakat akademik metinleri anlayabiliyorum ingilizce rapor yazabiliyorum. Yani ismek kursuna katılmasaydım asla ingilizce bölüm tercih etmeye cesaret edemezdim.
  • Sunder kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler hocam bende ispanyolca a1 e basladim simdilik iyi gidiyor tabiki kendim de ekstradan calisip bir seyler ogrenmeye calisiyorum amacim ispanyolcayi belli bir seviyeye getirdikten sonra bu yazda fransizcaya baslamak

• Mouveon M kullanıcısına yanıt
    Hocam ogrenebildiniz mi ispanyolcayi?

Bende a1 almanca baslamak istiyorum bi uplamis olayim

• Ben yardımcı olayım size biraz hocam

Japonca A1den sonra A2 kurunu da aldım ve geçtim.Bu yaz başında Japon hükümetinin yaptığı Uluslararası Japonca sınavına girip onu da geçtim.Japon hükümeti tarafından onaylanmış şekilde N5 seviyesinde Japonca belgem var artık Yani eğer siz de istekliyseniz fazlasıyla şey katıyor size.

Bu sene de önce Almanca A1 ve A2ye gidip nisan ayında da Japonca B1e devam edeceğim.Fakat Almancanın kayıtları bitti maalesef.bu sene için (en azından A1 kuru için) almancaya gitmeniz biraz zor.Evde kendim çalışır A1 kurunu hallederim diyorsanız direk A2 kuruna kayıt olun.Onda asil liste yok zaten.Sınav ile alınıyor.Herkes sınava giriyor ona göre asil liste yapılıyor.Şansınız yaver gider de asil listeye girersiniz belki

• Arkadaşlar İsmekin dil kursunu bitirdikten sonra verilen sertifika ne işe yarıyor? Mesela dil kursu sertifikası olan biri profesyonel tercümanlık veya farklı işler yapabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F E K E L İ -- 27 Ağustos 2018; 5:05:44 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Blkbs kullanıcısına yanıt
    Aslinda lisede 4 sene almanca gordum ama hic bir sey hatirlamadigimdan a1 den baslayayim dedim.Kayitlar kasimda baslayacak o zamana kadar a1 i kendimce halletmeye calisayim.

Siniflar kac kisilik oluyor?66 kontenjan diyor ama boluyorlardir herhalde

• O 66 dediği yedek kontenjanı.Sınıflar genelde 20-25 kişi arasında değişiyor

@TheLegendx

MEB'e bağlı ismek o yüzden resmi kurumlarda geçerli bir belge verdikleri belge.Çevirmenlik yapabilecek seviyeye gelebileceğinizi sanmıyorum ismekte dil kursuna giderek.direk çevirmenlik kursu var mı onu bilmiyorum
  • İSMEK'in Arapça kursu ile ilgili birkaç eleştirim olacak.

Öncelikle bu kurslar ücretsiz açıldığı için çok kişi kayıt oluyor. Açılan kontenjan 25 diyelim, 50 tane de yedek açılıyor. Sisteme kayıt için girdiğinizde bir bakıyorsunuz kontenjan dolmuş, yedeklerde de bilmem kaçıncı sıra boş.
    Fakat kayıt yaptıranların birçoğu gelmiyor. Yedeklerden çağrıldığı hâlde yine kursta 25 kişi olmayabiliyor. Gelenlerin bir kısmı da çeşitli sebepler öne sürüp kursu bırakabiliyor. Katılımcıların belirli bir sayının altına düşmesi hâlinde kursun kapatılma riski de var.

Kursa gelenler ise değişik profilde insanlar. Aralarında sırf can sıkıntısından kursa gelen, sosyal çevre yapmak, ilgi odağı olmak isteyen tipler de olabiliyor; üniversite mezunu olup da kariyer yapmak veya kendisini geliştirmek için çalışan insanlar da. Bu sebepten siz kursta bir şeyler öğrenmeye çalışırken işi geyiğe dökenler fazlasıyla canınızı sıkabiliyor. "Bu çok zor", "bir şey anlayamıyorum" diye sürekli söylenen, hoca aynı konuyu 10 kere de anlatsa bunu sürdüren insanlarla aynı ortamda kalabiliyorsunuz. Anlamıyor, anlamak için çaba da göstermiyor, çok zorlanırsam kursu bırakırım, olmazsa tekrar kayıt olurum, vs. diyebiliyorlar. Ee madem çaba göstermeyeceksiniz bari en baştan kaydolmayın, gerçekten öğrenmek isteyip de kaydolamayan insanlara da mani olmayın, değil mi?

Kursta hocalık yapanlar ise Arapça Öğretmenliği mezunu da olsa dil ile alakalı bazı konularda yetersiz kalabiliyor. Bakla anlamına gelen فول ile çiçek adı olan فل sözcüklerini birbirine karıştırabiliyor, vs.

Aslında günümüzde kursa gitmeden de Arapça öğrenmek mümkün. İnternette Arapça ile ilgili çok sayıda video bulunuyor. Anlayamadığınız bir konuyu defalarca ve farklı kişilerin anlatımlarıyla izleyebiliyorsunuz. Çıncalık kitaplar da mevcut.

• Merhaba ben de ingilizce kursuna yazılmak istiyorum hevesimde var, kendimi anlatabilecek kadar gitmek istiyorum ama ne zaman baksam hep kayıtlar dolu ayrıca ingilizce için hocalar nasıl bazı insanlar ismekte hiçbir şey öğrenemezsin gibi söylemlerde bulunuyorlar. Burda b2 kadar gidip sonrasında özel bir kursa gitmeyi planlıyorum sizce ismek eğitimi iyi mi?
  • İSMEK'in 2023-2024 dönemi bugün başlıyor. Yabancı dil eğitiminde önerim imkanı olanların İSMEK dil okulunu seçmeleri yönünde olacaktır.

İngilizce, Almanca, Arapça, Fransızca, Rusça, İtalyanca gibi birçok eğitim bulunmaktadır.

Kaynak:

yaygın eğitim
    İSMEK Kursları: 2023-2024 Kayıtları Başladı.
    https://www.yayginegitim.net/ismek-kurslari
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.