Şimdi Ara

İstanbul'da öğrenci evinde kalan ünililere sorularim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar,istanbulda okuyorum.gelecek sene icin bi arkadasimla eve cikmayi dusunuyoruz ama evleri arastirdigimizda oldukca pahali oldugu gercegi ile yuzlestik.kafamizda bir butce cikarmak icin bazi sorularim olacak sizlere:

1.evde kac kisi kaliyorsunuz?
    2. Ev nerde+okul nerde?
    3.kira ne kadar?
    4.elektrik+su+internet ne geliyor?
    5.dogalgaz ne geliyor?
    6.yemek isini nasil yapiyorsunuz?evde mi okulda mi disarda mi?
    7.yurttan eve cikmaya degecek bi rahatligi var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İstanbulda okuduğun üni. Ye bağlı. Ben olsam param yoksa veya bir evde 4-5 kisi kalmayacaksam. Eve çıkmam. Para yetmez.

Kiranin ucuz olduğu yeri istersin eve uzak olur. Yakin istersin fiyatlar ucuktur. Ayrica cevrenin de fiyatları uçuk.

Dışarda yiyceksen kalicagin yere bagli bizim burda bir dürüm 3 lirayken kaliteli bir yerde 8 lira. Fark ediyor

• Up!

• dışardan yemek yeme annen evine ne alıyorsa onu al pişirmeyi öğren yoksa para dayanmaz dönere kebaba vs hele istanbulda hiç inan simide bile dayanmaz
  • 1 kişi

Yenisahra durağına 5dk yürüme mesafesinde (göztepe köprüsünden az ilerde optimum yanı) - göztepe kampüsü

2+1 müstakil ev (gecekondu :D ) 550tl ekstra ücreti yok kapıcı aylık vs.

elektrik 40, su 15-20 , taahhütsüz sınırsız 65tl internet

60 tl civarı kışın tek oda yaktım. yazın 15 falan

paran varsa dışardan yoksa ev-okul karışık

Evde kalmak paha biçilemez.
  • Kuzenim uskudarda giriş kat 1+1 650 kalıyor metrobus ve uskudar sahile bir otobus. Beylerbeyinde guzel yer aslında. Ama tamamen masraf...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • abimle beraber kalıyoruz ev şirinevlerde okul maslak abimin işi havalimanında

kira 615 aidat dahil
    su 20-25
    elektrik 50-60
    doğalgaz 100-150 yazın 50
    intenet 65 artı tivibu dahil
    alışverişede yemek dahil 400 gidiyor

edit: ev 1 artı 1 teras katı yazın beya güzel oluyor bana sorarsan kaldırabilirsen eve çık derim,ses seda yok, laf eden yok aç müziğini filmini ses kıs diyen yok çay çorba her zaman elinin altında daha ne olusn.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lagari Hasan Çelebi -- 2 Nisan 2015; 22:48:19 >
  • Up

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.