Şimdi Ara

İstanbulda okumak ne kadara patlar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.Ben istanbulda İTÜ Uzay Mühendisliği ve Bahçeşehir'de Tam Burslu bölümler düşünüyorum.Fakat Bahçeşehirde yurtlar oldukça pahalı(sanırsam 700-800 lira gibi birşey aylık) ve tam burslu bölümlerde yurdu karşılamıyor.İTÜ'nün yurtları birazdaha uygun.Ailemin maddi durumu kötü de değil çok iyi de değil.İTÜ yü seçersem Bahçeşehir i seçersem eve çıkarsam aileme aylık ne kadar yük olurum herşey dahil.(çok fazla takılan,fuzuli harcama yapan biri değilim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eem35 -- 5 Temmuz 2013; 17:06:43 >

• bi ara konu dışında benzer konu vardı . yaşadğınız şehirde ne kadar harcıyorsunuz gibi orada yazanlar vardı . açıkçası orada en fazla milleti zorlayan şey dışarda yeme alışkanlığı ve sigaraya verilen para
  • Ortalama yurt fiyatları yani zorunlu harcamalar sizce ne kadar olur
  • Bizim gibi okulda güzel ve ucuz yemek çıkıyorsa ve kaldığın yurt da kyk ise sigara içmeyen biri için 500 lira civarı tutar. Sigara ve ev kirası masrafı varsa 800'den aşağı kesinlikle inmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.chaLi

Bizim gibi okulda güzel ve ucuz yemek çıkıyorsa ve kaldığın yurt da kyk ise sigara içmeyen biri için 500 lira civarı tutar. Sigara ve ev kirası masrafı varsa 800'den aşağı kesinlikle inmez.

Hangi okul?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xlood

Ortalama yurt fiyatları yani zorunlu harcamalar sizce ne kadar olur

Bak güzel kardeşim İstanbul'da özel yurtlar özellikle kız yurtları pahalı. 3 kişilik oda için kişi başı 500 lira civarı iyi bir yurt bulursun. Kyk'ya kapak atabiliyorsan at. Odalar kalabalık vs.dir ama belki inşaatı biterse Atatürk Cevizlibağ Ö.Y.'na geçersin yarım dönemden sonra rahat edersin.

500 lira civarı yurt dediğim de yemek vermez en iyi ihtimal kahvaltı verir haberin olsun. Okula kayıt dönemi giderim bir yurt bulurum dersen de öğrenci bolluğuna fiyatı şişirirler. Gideceksen acele etmelisin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eem35

quote:

Orijinalden alıntı: K.chaLi

Bizim gibi okulda güzel ve ucuz yemek çıkıyorsa ve kaldığın yurt da kyk ise sigara içmeyen biri için 500 lira civarı tutar. Sigara ve ev kirası masrafı varsa 800'den aşağı kesinlikle inmez.

Hangi okul?

İstanbul üni
  • İtü'nün Vadi yurtları 225 tl yanılmıyorsam uygun yani.
  • Pahalıya patlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eem35 E kullanıcısına yanıt
    Yeni bir ev için emlakçı parası + depozito + 1 kira gidiyor öncelikle. Sonrasında da kira + aidat, faturalar (su, elektrik, doğalgaz ve internet faturası) giderlerin olur düzenli olarak. Bu ücretler de eve ve semte göre değişiyor tabii...ekstrem veya normal olması çıkacağın eve göre değişir. Ev arkadaşıyla çıkarsan bu 2 ye bölünür tabii. Bahçeşehirin mutlaka burslu öğrenciler için yurt bursu vs başvuru programı vardır belki dikkatinden kaçmıştır. Onun dışında İstanbulda ne kadar harcayacağın sana kalmış biraz. Nerelerde takılacağına göre vs değişir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kafsızderecemiolrolm kullanıcısına yanıt
    yav hortlattığın konuya bakar mısın adam evde kalırsan 800 demiş dedim noluyor
  • Clepsy kullanıcısına yanıt
    Hocam muhtemelen mezun oldu yazan kişi

• Profes124 kullanıcısına yanıt
    Dhsıdhsjdsjsjssjak mesaj tarihine bakmadım ben AHAHAHAHA FORUM 101

Problem sizde değil hortlatanda hocam

• Profes124 kullanıcısına yanıt
    Neyse bu sene böyle dertleri olan pıtırcıklara bilgilendirici mesaj olur 2020 edition........

İnşallah bana da bilgilendirici olur

• Eem35 E kullanıcısına yanıt
    Gençliğine mal olur 👎🏽👎🏽

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.