Şimdi Ara

İşte Soğutma Ve Işıklandırma Böyle Olur Yeni Resimler Eklendi :==) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
3.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • İşlemci 1 dereceyi geçiyor mu o radyatörle

Şaka bir yana çok güzel olmuş elinize sağlık.
  • Dostum söylediklerine baktım birde yorumlara ortada bir yanılgı var galiba..
    Tabiki her tür radyatörü kullanarak soğutma yapabilirsin.
    Ama hiç bir sıvı soğutmada ,
    soğutulan işlemci veya ekran kartının ısısı , radyatörün ortam ısısının altına düşemez,
    yani oda kaç derece ise, örneğin 25 derece istediğin kadar büyük radyatör kullan 25 derecenin altına inemez sıcaklıklar.
    hatta 2 tane değil 10 tane radyatörü sıraya dizsen hiçbir şey değişmez ..
    Eğer sisteminde bir kompresör lü soğutucu yoksa Chiller tipi (ki görünürde yok ) ısıların söylediğin değerlere düşmesi için radyatörlerin balkonda ve sıkı bir ayazda olması gerekir.
    Bazı arkadaşların DEV gibi radyatör veya 4-5 tane radyatörü sıraya dizmek gibi hataya düşmesini istemediğim için düzeltme gereğini duydum.arg-ist

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arg-ist -- 14 Şubat 2015; 9:00:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arg-ist

Dostum söylediklerine baktım birde yorumlara ortada bir yanılgı var galiba..
    Tabiki her tür radyatörü kullanarak soğutma yapabilirsin.
    Ama hiç bir sıvı soğutmada ,
    soğutulan işlemci veya ekran kartının ısısı , radyatörün ortam ısısının altına düşemez,
    yani oda kaç derece ise, örneğin 25 derece istediğin kadar büyük radyatör kullan 25 derecenin altına inemez sıcaklıklar.
    hatta 2 tane değil 10 tane radyatörü sıraya dizsen hiçbir şey değişmez ..
    Eğer sisteminde bir kompresör lü soğutucu yoksa Chiller tipi (ki görünürde yok ) ısıların söylediğin değerlere düşmesi için radyatörlerin balkonda ve sıkı bir ayazda olması gerekir.
    Bazı arkadaşların DEV gibi radyatör veya 4-5 tane radyatörü sıraya dizmek gibi hataya düşmesini istemediğim için düzeltme gereğini duydum.arg-ist

Bu ise gonul verenler olarak ali {arg-ist} abimiz cok dogru

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bilim kurgu filmlerindeki mutantlara benzer bir yapı olmuş :D ısı değerleri çok başarılı. Ayrıca el emeği ile böyle bir ürün ortaya çıkarmak,zaman harcamak ve sabretmek gerçekten takdire değer. Görüntü konusunda diğer arkadaşlara katılıyorum. En olmadı için boş bir tane klima dış ünitesini alıp onun içine koysan çok daha iyi olur gibime geliyor.

Emeğine sağlık.
  • EagleHawx kullanıcısına yanıt

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aklima cok cilgin goruntu konusunu duzeltecek ffikirler geliyor heycanla bekliyorum :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ısısı ayrı dert, tozu ayrı dert, mavi ekranı, çökmeleri ayrı dert bu pc olayı gerçekten stresten başka birşey değil aslında. şu konsollara klavye-fare bağlayabilsek ve player, torrent programı kurabilsek pcler benim gözümde tarih olur.
  • Güzel olmuş hocam eline sağlık sanki soğutma fazla olmuş
  • Fazla kablo var ama fena değil güzel bence

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1) Cpu bloğu nedir fotoğraflarda 2 farklı model gördüm sanki ?
    2) Kuzey köprüsü neden sıvı soğutmaya dahil edilmedi ? Blok mu bulunamadı ?
    3) Kasa içinde hortum uçlarında kullandığın rekorlar nedir ? Ölçü veya link atabilir misin ?
    3) Kasa içinde üst kısımda ve ön kısımda 2 adet radyatör gördüm, ölçüleri ve markaları nelerdir ?

Çok güzel olmuş.

Önerim ;
    Akrilik boru alıp kırmızı su ile kullanırsan çok daha şık ve güzel olur diye düşünüyorum.
    Kasanın içini komple boşalt sadece metal yığını kalsın su bazlı veya silikonlu sprey boya ile kırmızıya boya.
    Psu Uzatma Kabloları (Komple Takım) KIRMIZI al.http://www.modifiyemalzemecisi.com/uzatma-kablolari-sleeved/389-psu-uzatma-kablolari-komple-takim-kirmizi.html

Önerilerimi yaparsan çok mükemmel bir görüntü ortaya çıkarabilirsin.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.