Şimdi Ara

İTÜ Elektronik ve Haberleşme %30 ingilizce bölümü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İTÜ Elektronik ve Haberleşme %30 ingilizce bölümü

Merhaba, forumda bu bölümle ilgili tam bir rehber göremedim o yüzden bu konuyu açma ihtiyacı duydum bölümden mezun bir arkadaş varsa çok mutlu olurum sorularım şunlar: %100 İngilizce ile farkları nelerdir? Piyasada ingilizce bölümden mezun olan insanlar ile aynı statüde mi oluruz? Hedefim yurt dışında yaşamak olduğundan burada okumam herhangi bir sorun çıkarır mı ? Bu arada sıralamam da 5234 mesajlarınızı bekliyorum İTÜ Elektronik ve Haberleşme %30 ingilizce bölümü 

• Cevabın için teşekkür ederim mezun olduktan sonrası hakkında da bir bilgin var mı sonuçta diplomada %30 ingilizce bölüm diye geçiyor işe girerken bir dezavantajı olur mu onu merak etmiştim
  • Teşekkür ediyorum yardımlarınız için hocam
  • ing okumak çok zor yüzde yüzü hiç yazmamanı direkt yüzde 30 yazmanı tavsiye ederim yüzde yüzde seçmeli dersler bile ingilizce kan kustuyurolar okuması çok zor ve cidden bir fark yok. sadece yüksek lisans istersen YDS denen sınava girmiyosun bölümün ing oldugu için veya iş alımında dil biliyo kabul ediliyosun gibi bi şey ama bunlar sorun değil kendin de halledersin yuzde 30 yazıp keyfine bakmanı oneririm.
  • Benim de aklımdan buraya yatay geçiş yapmak geçiyor ama 2015 mezunuyum ben çok geç kalmış hissediyorum :( bu saatten sonra olma galiba :(
  • Ben %100deyim. %30ların ders seçmesi daha kolay oluyor. Mesela bir dersi alman gerekiyor o dersin sadece Türkçesi kalmış oluyor ben alamıyorum ama onlar alabiliyor. Sana kalmış bir şey bölüm güzel önü açık
  • Çoğu konuda %30 daha bile avantajlı. Bölümün önü yurt içinde de yurt dışında da epey açık. İlgin varsa gönül rahatlığıyla yazabilirsin.
  • cicikuşciyak C kullanıcısına yanıt
    Diploma aynı
  • Teşekkür ederim yardımlarınız için arkadaşlar
  • yurt dışına yüksek lisans veya iş konusunda çıkınca sıkıntı oluyor mu %30 ingilizce olması?
  • hankm00dy kullanıcısına yanıt
    Hayır olmuyor. Yurt dışında yüksek lisans, iş vb. için (hatta türkiye'deki bazı firmalara girebilmek için de) toefl veya ielts almanız gerek.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.