Şimdi Ara

İZMİRE YERLEŞİP TEK BAŞINA EV TUTUP YAŞAMAK(TAVSİYE)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar, İzmir doğumlu olup ilkokul 3 te konyaya geldim fakat o zamanlar ne kadar çocukta olsam o zamandan bu zamana o içimdeki izmir sevdası bitmedi, üniversite okudum işe başladım ama hiçbirşey yolunda gitmiyor, 30 yaşındayım ve tek çocuğum hala ailemden azar yiyorum ve artık bende özgürlük istiyorum.

İzmire tek başına gidip asgari ücret veya 2000tl'ye yakın bir ücret alsam, kelepir bir ev kiralasam huzur bulur ve bütün şanssızlıklarımdan bir nebze kurtulurum diye düşünüp tasarlarken benden yaşça büyük abilerimde, ne işin var izmirde orada seni harcarlar yapma etme burada dil kursuna git kendini geliştir yediğin önünde yemediğin arkanda, orada hiçbirşey yapamazsın diyorlar.

Birde ben dh aileme sorayım dedim bu konuda tavsiyeleri ne olur?
    (baştan söylüyorum arkadaşlar ciddi yorum atın zira dalga geçilecek bir konu değil hatta bir yerde hayat memat meselesi)

• quote:

Orijinalden alıntı: yogi22

Hocam bence gitmelisin kendi çapında ekonomik özgürlugunde elinde gecikmiş bir karar bence şuan 17 yaşındayım ben bile artık bu aile baskısından sıkıldım

vay be hocam yaşın baya gençmiş senin yaşında olmak için neler vermezdim.. senin hala şansın var bir an önce kurtul aile baskısından ben ailesini çok sevip yıllarca ailesiyle yaşayan insanları anlayamıyorum benim aileme göre ters çok baskıcı ve çok muhafazakarlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scritous

2000 liraya olur da asgari ücretle kendine harcayacak paran olmaz. Evden işe işten eve anca öyle yaşarsın. Doğalgazsız 600 liraya güzel evler var.

aynen bende mediamarkt damat gibi satış danışmanı alan yerleri düşünüyorum en azından kendimi toparlayana kadar.. oralarda en az 1800 den başlıyor maaş ama aileyi ikna etmek zor yapcak bişey yok
  • up

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Travego42 -- 13 Temmuz 2017; 22:0:14 >
  • Bu sene bende üniversiteye yerleşeceğim ama çok sıkıldım bir an önce işe başlayıp kendi hayatımı kurmak istiyorum
  • sen hala ergensin. ileride bir pronlemin kAlmaz diye dusunyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mugla daha iyi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.