Şimdi Ara

Jetta 1.6 tdi mi yoksa Focus 1.6 tdci mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
14.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MetuEs

otomatik alıncaksa jetta manuel alıncaksa kesinlikle focus

focus forumda sevilmez fazla ama iki aracıda kullananlar focus tavsiye edecektir. Focusun direksiyonuna laf eden kişinin hiç focus kullanmadığı ortada zaten.
    kullanım olarak direksiyon tepkileri olarak focus daha iyi. yedek parçası bakım maliyetleri olarak focus daha iyidir.
    jettanın avantajı ise ikinci elde bikaç bin lira daha fazla para eder bide prestiji!
    otomatik düşünüyorsanız dsg yi anlatmaya gerek yok. dsg için jetta alınmalı kesinlikle..

her başlığa jetta vw yazan çocukların yorumlarını dikkate almayın, kendi başlarına takılsınlar forumda boşverin

İmzaya bak yoruma bak...

Açılan her başlığa kendi kullandığı markayı önerenlere yorum nasıl yapılır işte örneği.

• focusun sürüş pozisyonu kötü yol sesi çok performansı daha iyi plastik kalitesi düşük arka koltuklar çok rahatsız donanım fiyat orantısı daha iyi
    jettanın malzeme kalitesi daha iyi ön koltuklar inip binerken rahatsız ,eğimli asr vb güvenlik donanımları mevcut motor çok daha sessiz
    iki aracın yol tutuşları birbirine yakın gibi ancak 2 gün önce şoförlüğümüzü yapan eleman arkadaşın jettasının kendi fokusundan daha iyi yol tuttuğunu söyledi (ancak araçta devreye girmemekle birlikte esp başta olmak üzre tcs vb focusta olmayan herşey vardı)
  • Jetta
  • imzaya bak yoruma bak diyorsunda. imzası ve yazdıkları objektif olduğunu göstermiyormu
  • quote:

Orijinalden alıntı: aadnan

imzaya bak yoruma bak diyorsunda. imzası ve yazdıkları objektif olduğunu göstermiyormu

Objektif olduğunu gösteriyor mu bilemem ama arkadaşın yazdıkları tamamen doğru..
  • quote:

Orijinalden alıntı: aadnan

imzaya bak yoruma bak diyorsunda. imzası ve yazdıkları objektif olduğunu göstermiyormu

İkinci yazdığım satırı da okursan sorunun cevabını verdiğimi göreceksin
  • Jetta kıyası yapmak şu forumda imkansız hale geldi sözüm ona bazı arkadaşlar yüzünden. Karşısına hangi araba gelse itin .ötüne sokmaktan zevk alıyorlar. Üslubunuza biraz daha dikkat ederseniz sevinirim.
  • jetta'yı kullanmak hiç hoşuma gimedi benim. Ses ve konfor olarak tabi ki focus'tan daha iyiydi.

Focus yol tutuş olarak jettanın önünde, Ford'un önde olduğu bir konu bu. kabul edilen bir şey.

focus'un direksiyonu daihatsu cuore'deki havalı direksiyondan boşuna tartışmayın hıza duyarlı tabi ki. 2002 focus kullanmıştım o arabada kol kası yapmıştım gerçi. yeniler başarılı.

Ford zevkli, VW tam orta kalite araçlar yapıyor. Scirocco'dan bile tat almadım. Biniyorsun gidiyorsun işte araba. Zaten Almanlar ona göre segmente ediyor VW'i. Zevk verecek markaları başka. Bunu al bin uzun süre.
    Ford amerikan gevşekliğine dayanarak eğlenceyi daha düşük kalite ile veriyor.

Focus'un ses sistemi sony, jetta'nınkinden bariz derecede kaliteli. Volvo'nunki gibi değil tabi. s40 diyen arkadaş kesinlikle onu seçmeli.

• quote:

Orijinalden alıntı: /Bulut\

Jetta kıyası yapmak şu forumda imkansız hale geldi sözüm ona bazı arkadaşlar yüzünden. Karşısına hangi araba gelse itin .ötüne sokmaktan zevk alıyorlar. Üslubunuza biraz daha dikkat ederseniz sevinirim.

O fanatik Jettacılar kalmadı forumda en az Jetta diyen kadar Focus diyende var..

Benim şu an 23-24.000 lira gibi bir bütçem var,az daha koyabilme çabasındayım ve istediğim 2008 model 1.6 TDCİ Trend Focus.İnceledim baktım beğendim Jetta hiç bakmayı düşünmediğim bir araç VW araçları kullandığım halde.2008 modeli makyajlı olduğu için istiyorum ama 2006 da olur.Hatta 2006 1.6 TDCİ Ghia olursa daha iyi olur.Olmadı yetmedi 2004 Vectra bakıyorum.Ben şahsım adına Jetta yı tip şekil şemal yakıt ve servis bakımından tavsiye etmiyorum..

• 1.6tdi icin beklemek lazim bence bir sene daha.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kyokushin

iki aracın yol tutuşları birbirine yakın gibi ancak 2 gün önce şoförlüğümüzü yapan eleman arkadaşın jettasının kendi fokusundan daha iyi yol tuttuğunu söyledi (ancak araçta devreye girmemekle birlikte esp başta olmak üzre tcs vb focusta olmayan herşey vardı)

Arabanın yol tutuşu kaymadan anlaşılmaz,üstelik arabanın hissettirdikleriyle de alakalı.Ancak aynı hıza aynı viraja aynı açıyla girdiğinde anlarsın.Araba kaydıktan sonra toparlamasına göre anlarsın,bende geçen Captiva kullandım direksyonu çok hafif.Arabanın sınırını anlamak zor fakat açıkcası otomobillerin dinamiklerinden anlamayan birisi ilk bindiğinde özellikle yumuşak direksyonlu arabalarda daha iyi yol tutuyormuş gibi düşünüyor.Çünkü çeviriyorsun ve hiçbir fark hiçbir tepki hissetmiyorsun viraj öncesine göre.Gerçekten kaliteli bir parkurda denedim,evet Captiva yoldan çıkmıyor kolay kolay ama aynı virajı Focus'la bariz daha hızlı dönüyorum.Şimdi SUV ile C segmenti sedan tartışılmaz bu konuda da hani kabaca işin mantığı bu yönde.Ayrıca bu arabalar arasında o kadar fark olmaz,hele ESP olduktan sonra gerek bile yok bu ayrıntıya fazla dikkat etmeye.Fakat ben virajda tepkilerini hissettiğim,direksyonu biraz sert arabalardan daha çok hoşlanıyorum.Ayrıca yukarıda bahsettiğim gibi yumuşak direksyonlarda arabanın tepkisini alamadığımdan neler yaşayabileceğimi kestiremiyorum ve bu beni rahatsız ediyor.Sanıyorum ki Jetta'nın direksyonu Focus'tan bariz yumuşaktır.Ha birde aklıma gelmişken yazayım,Focus'un spor-standart-yumuşak modları var direksyon için.Bu güzel bir avantaj benim için sizin de aklınızın bir köşesinde bulunsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Derin Mavi -- 6 Nisan 2010; 17:18:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dranov

quote:

Jetta kıyası yapmak şu forumda imkansız hale geldi sözüm ona bazı arkadaşlar yüzünden. Karşısına hangi araba gelse itin .ötüne sokmaktan zevk alıyorlar. Üslubunuza biraz daha dikkat ederseniz sevinirim.

O fanatik Jettacılar kalmadı forumda en az Jetta diyen kadar Focus diyende var..

Benim şu an 23-24.000 lira gibi bir bütçem var,az daha koyabilme çabasındayım ve istediğim 2008 model 1.6 TDCİ Trend Focus.İnceledim baktım beğendim Jetta hiç bakmayı düşünmediğim bir araç VW araçları kullandığım halde.2008 modeli makyajlı olduğu için istiyorum ama 2006 da olur.Hatta 2006 1.6 TDCİ Ghia olursa daha iyi olur.Olmadı yetmedi 2004 Vectra bakıyorum.Ben şahsım adına Jetta yı tip şekil şemal yakıt ve servis bakımından tavsiye etmiyorum..

İnşallah bulursun temizinden dranov;bence makyajsız Ghia makyajlı Trend'e tercih edilir.2-3 koydun mu rahat bulurusn temizinden.

• quote:

Orijinalden alıntı: Derin Mavi

quote:

quote:

İnşallah bulursun temizinden dranov;bence makyajsız Ghia makyajlı Trend'e tercih edilir.2-3 koydun mu rahat bulurusn temizinden.

Teşekkür ederim inşallah.2 haftadır pazara gidiyorum ama genelde galericilerde var güvenemiyorum.Gece gündüz internette bakınıp duruyorum.Bir yandan 5 yıllık kredi çekip sıfır Trend alayım diyorum ama kredi işine girmek istemiyorum.Hayırlısı olsun bakalım olmadı Vectra ile idare edip Focus'u sonraya bırakıcam

• Doğuş oto servislerinde şöyle bir durum var. Bu servisler aynı zamanda Audi'lerin de servisleri. Audi ise premium markalar olan BMW-Mercedes'le aynı ayarda olduğu varsayıldığı için (en azından birçok kişi ve Doğuş oto böyle varsayısıyor) Audi'ye bakan Doğuş Oto servislerinin fiyatları da rakipleri olan BMW, Mercedes ile aynı fiyatlarda yani çok pahalı. Servis ücretleri 140.000 TL'ye A6, 90.000 TL'ye A4 alan insanlara göre belirlenmiş gibi, zaten bu paraları verenler de bu servis ücretlerini öder.

Yalnız 40.000 - 50.000 TL'ye Golf/Jetta, 30.000 - 40.000 TL'ye Polo alan adam da aynı servislere gidiyor ve aynı fiyatlara maruz kalıyor. Yani VW alan birisi Audi alanlara göre belirlenmiş servis ücretleriyle muhatap olmak zorunda kalıyor.
  • quote:

quote:

Var var birkaç tane daha var da neyse konuyu kapatıyorum umarım dediğin gibi olur. Bu arada Tdci'lara çok istiyorlar şu aralar 2.elin maşallahı var acelen yoksa yaz sonunu beklemeni tavsiye ederim ben öyle yapmayı düşünüyorum şahsen. Tabi bu arada uygun bir araçta çıkabilir nasip.

• Bence jetta yı göklere çıkarıp focusu yermek yanlış. Eski arabam jettaydı zaten. Konforlu ve malzeme kalitesi yüksek ama sanırım sürüş performansı ve dinamiği focus kadar iyi değil.
    Şu ana kadar servis yedek parça ve performans konusunda focus önce.
    konfor, işçilik ve malzeme kalitesi konusunda jetta daha iyi. Mesela focusun aydınlatması veya yol bilgisayarı tam bir fiyasko. İnsan biraz özenir. Müzik sistemi kontrolü jettada direksiyon üzerindeyken fordda kaba bir şekilde direksiyon altında. Jettaya artı katan özellikler bunlar.
    Güvenlik açısından sanırım ikiside benzer özelliklerde. İkisindede ESP opsiyonel. Hava yastığı sayısı yakın birbirine.
    Yakıt tüketimi hala muallakta sanırım. 1.6 tdi jetta kullanan yokmu ? veya yine 2010 model 1.6 tdi golf?
  • C segmentinde Focus un ilk kasalarından son kasalarına kadar olan dönem boyunca (1999-2010) sürüş dinamikleri, direksiyon tepkileri, yol tutuş vb. alanlarda rakibi olmadı ki Jetta rakip olsun. Malzeme kalitesi derseniz Jetta tabi ki önde sonuçta Jetta daha pahalı kaliteli malzeme koysunlar bir zahmet. Müzik kalitesine gelince Sony nerdeee Jetta nın müzik çaları nerdeee.
  • Kullanmadım ama okuduklarıma göre,Focus az biraz fazla yakıyor ama performansı da 1.6Tdi'ye göre önde diyorlar.Çok fark olmaz zaten,şehiriçi 0.5lt oynar kanımca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Derin Mavi -- 6 Nisan 2010; 20:13:33 >
  • @plantamax gercekten ıskembeden sallıyorsun
  • Jetta tipten kaybediyor baştan tercih etmemek için en büyük etken. Focus ise kasa değiştirecek yakın bir zamanda oyüzden başka alternatiflere bakmak daha iyi olur. Mazda 3 dizel bakmanızı tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.