Şimdi Ara

.............:::::::::::::::::K750 vs D900:::::::::::::.............

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1 Hafta önce K750 kullanıyordum, şu an D900 kullanıyorum.
    Her iki telefonun + larını - lerini paylaşmak istedim.
    Lütfen fanatiklik yapmadan, sadece kullanıcı yorumunu okumak isteyenler okusun.

D900 3mp kabul ama, kamera yazılımında Sonyericsson'a bence yetişememiş.
    Lensin 2 ya da 3 mp olması çok çok önemli değildir. sadece resmin boyutunu ve derinliğini büyütür.
    Asıl önemli olan lens kalitesi ve yazılımdır.
    Nasıl ki piyasadaki 7-8 megapiksel dandik fotoğraf makineleri 4 megapiksel sony ya da canon lardan daha kötü çekiyorsa, aynı durum telefonlarda da geçerli.
    D900'ün lensi kalitesiz değil, daha kötü çekiyor da demiyorum ama yazılımı yeterli değil bence ve bu eksiklik kendini oldukça hissettiriyor
    İyi resim çekecek ama naz yapıyo gibi.
    Elinizi hiç ama hiç titretmemeniz gerekiyor ki zaten sony bu durum için (yani titretilse dahi net resim çekebilme için) yıllardır çalışma yapıyor bildiğim kadarıyla ve bu tecrübelerini telefonlara da aktarmışlar. Özellikle de K790da daha da ön plana çıkıyormuş bu duyduğum kadarıyla.
    Forumda D900 kullanan arkadaşlar telefona alıştıkça daha az titreteceğimi ve daha net resimler çekebileceğimi yazmışlardı. Gerçekten de ilk aldığımda çektiğim resimlerle 1 hafta sonrakiler arasında dağlar kadar fark var. Ancak gene de şu an kıyas yaptığımda K750 ile çektiğim resimler daha az çözünürlükte(büyüklükte) ancak daha netler.

Bunların yanında telefon hoparlöründen mp3 dinlediğinizde ses yüksekliği çok farklı değil.
    K750 de biraz daha az ama net geldiğini hatırlıyorum.
    D900de asıl sorun ahize sesi ve özellikle kulaklık sesi.
    Ahizeden konuştuğunuzda K750ye göre daha bulanık geliyor ses.
    Hele hele kulaklıkla konuştuğunuzda hele bi de karşınızdakinde de samsung olduğunda ve o da kulaklıkla konuştuğunda konuşmak işkence haline geliyor.

Menü ve kullanım kolaylığı konusunda cok lafa gerek yok, kesinlikle K750 daha iyi.
    Özellikle hafıza kartının kullanımı konusunda.

Bütün bunlara rağmen K750de çektiğim arızaları, serviste beklemeleri, harcadığım mesai ve parayı düşündüğümde eğer sorun çıkarmayacaksa(ki umarım bu da çıkarmaz) D900 derim.
    Gerçi forumda okuduğum kadarıyla K750 deki sorunlar giderilmiş, sorun çıkarmıyomuş artık.
    Ancak gene de K750 de çektiklerimi hatırlamak bile istemiyorum
    CANIMDAN COK SEVDİĞİM K750 :))))))) başlığını ben açmıştım. Okuyanlar hatırlar.

Yazılım, menü ve ses : K750
    Ekran netliği, sağlamlık, incelik ve şıklık : D900

........:::::::: N73 vs D900 ::::::::..........

Şekline şemaline gelinceeee.
    Telefoncuya gittiğimde aklımda D900 ve N73 vardı.
    Her ikisini de inceledim. N73ün symbian olması ve çektiği resimlerin kaliteli olması çok cezbetti beni ama, elime aldığımda uzaktan kumanda gibi geldi D900ün yanında.
    Gerçekten çok şık ve cok zarif telefon D900.
    Ha bu telefon almak için bi sebep midir? Kullanım amacına bağlı bence.
    N73'ün ne kadar iyi bir tel. olduğu aşikar. Eminim D900den daha iyi çekiyodur. Kıyaslardan gördük bunu daha önce forumda. Sesi de daha iyidir belki ama,
    kumaş pantolon giyip N73ü cebinizde taşıma şasınız yok mesela.

Biraz da yaşa bağlı sanırım. 18-23 yaşları arasındaysanız ve tel.i elinizden düşürmeyecekseniz N73 olabilir ama çalışıyorsanız ve tüm gün koşuşturuyosanız D900 cebinizde kayboluyor.
    Bence önemli bişey...

Umarım yazdıklarım birilerinin işine yarar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esahan -- 20 Nisan 2007; 23:29:54 >

• Bilgi paylaşımı için teşekkürler.

Tam öğrenmek istediğim şeyleri yazmışsın. 1 hafta içinde k750i alacak bir kişi olan ben için güzel yorumlar :)

Yalnız tek üzüldüğüm nokta mp3 ü hoparlörden dinleme konusunda k750i nin daha az ses verdiğini yazmışsın.. Oysa ben tam tersini okumuştum..

Hayırlısı artık..
  • Evet ben de tam tersini okumuştum forumda.
    Bu yüzden çok kısık bi ses bekliyordum D900den.
    Ama son sese getirdiğinde bangır bangır bağırıyor valla, hiç de az değil.
    Ancak kulaklıkla dinlediğinde Sony bariz fark atıyor.
    Sanırım forumdakiler bunu kastetmişler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esahan -- 20 Nisan 2007; 23:33:05 >
  • Dostlar, sanırım çözdüm olayı
    Bi arkadaşımda İngiltereden yaklaşık 9 ay kadar önce aldığı aldığı D900 var.
    Onun D900 ile benim D900ü bu gün iyice inceledik, iciğini cıcığını çıkardık.
    Bütün araylar aynı iken bariz İng. malı D900 benimkinden 2 kat daha iyi çekiyo.
    İng.le çekerken eli sabitleyip benimkiyle çekerken titretmiş olma ihtimali yok çünkü yan yana tutup, sabitleyip öyle çektik ve dediğim gibi bütün ayarlar aynıydı.

Biriniz nasıl resim yükleyebileceğimi yazarsanız sizlere de göstermek isterim farkı.
  • http://www.imageshack.us/

Buraya fotoğrafları 800x600 ebatlarinda upload et, sonra en alttaki direck link kısmını kopyala

[simage]buraya yapıştır[/simage]
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.