Şimdi Ara

Kablo İnternet ve Wireless Router.. Lütfen yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Bu zamana kadar USB den kullandığım "Motorola Surfboard Cable Modem SB4200" modemimi "USRobotics Wireless Router 5463" e bağlayıp interneti 2 masa üstü ve 1 dizüstü PC ye yaymak istiyorum.
    Fakat hiç eksik birşey yaptığımı düşünmesemde modemin statüsde sürekli "DISCONNECTED" yazıyor ve internet gelmiyor. Yapmam gereken ne olabilir? Modemin Kurulum Sihirbazında Dinamik ve Statik ip seçenekleri var bunlardan hangisini seçmem gerekli (turksat kablo internet kullanıcısıyım)? Yne modemin kurulum sihirbazında DNS girmemi söylüyor bunu boş bırakıyorum herhangibi DNS ayarı zorunlumu ? Ayrıca "Motorola Surfboard Cable Modem SB4200" modemimi şimdiye kadar hiç ethernetten bağlammıştım ethernetten bağlayınca modemede başka bi ayar mı yapmak gerekiyor?

Bilginiz veya herhangibi fikriniz varsa paylaşırsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

• kullanıcı adı ve şifreni girmediğini düşünüyorum. seçeneklerde türk delekom var ise onu da seçmen gerekir. güncel dns'ler topiğinden de yardım alabilirsin. ayarların eksik
  • su an ben de bu sorunu cozmeye calısıyorum Ayrıntılı bilgi verebilecek var mı acaba?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.