Şimdi Ara

Kablolu interneti wireless adaptör ile paylaştırmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
3
Favori
17.257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzun süredir bu konuyu araştırıyorum internette ancak dişe dokunur bir döküman elde edemedim bir türlü. Yapmak istediğim bağlantı şu şekilde

Kablolu modem e masaüstü bilgisayarım bağlı bu masaüstü bilgisayara wireless adaptör takıp kablolu modemden aldığım interneti wireless olarak yayma şansım var mı ? Yani connectify denilen programı windows xp de çalıştırabileceğim bir yöntem istiyorum açıkçası.

Şema şöyle, Kablolu modem ===> Masaüstü bilgisayar ===> wireless adaptör ))))) wireless olarak yayın.

Sanırsam çok ütopik bir şey hayal ediyorum ama wireless modem almadan kurtulmam gerek.

Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler

• Windows böyle birşey var zaten ağ bağlantılarında bağlantının üstüne kısayol açıp, bu bağlantıyı paylaş gibi birşey var.

Ben Ubuntu kullanıyorum tam nerden di kusura bakma unutmuşum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nulkarp

Windows böyle birşey var zaten ağ bağlantılarında bağlantının üstüne kısayol açıp, bu bağlantıyı paylaş gibi birşey var.

Ben Ubuntu kullanıyorum tam nerden di kusura bakma unutmuşum.
    arkadaşım dediğin şey mümkün. ağ bağlantılarım a gir internet gelen ethernet bağlantına sağ tıkla bağlantıları köprüle ye tıkla oradan wirelles adaptörünü seç sihirbazdaki ilgili adımları izle ve ayarla oluyor. ben kasama taktığım pci ethernet kartını modeme bağladım, anakarttaki gigabit ten laptoptaki gigabite bağladım. hem bilgisayarlar arası gigabit dosya transferi yapıyorum hemde laptoptan internete girebiliyorum. şuana kadar max 250mbit hıza ulaştım o sırada laptopun hdd ledi sürekli yanıyordu. oda 2.5'' hdd olduğu için...

(not: 2 bilgisayar arasında gigabit bağlantı yapabilmeniz için özel gigabit cross kablo hazırlamanız lazım düz kablo kullanırsanız 100mbit olarak görüp çalışıyor.)

• quote:

Orijinalden alıntı: tamircihasan

arkadaşım dediğin şey mümkün. ağ bağlantılarım a gir internet gelen ethernet bağlantına sağ tıkla bağlantıları köprüle ye tıkla oradan wirelles adaptörünü seç sihirbazdaki ilgili adımları izle ve ayarla oluyor. ben kasama taktığım pci ethernet kartını modeme bağladım, anakarttaki gigabit ten laptoptaki gigabite bağladım. hem bilgisayarlar arası gigabit dosya transferi yapıyorum hemde laptoptan internete girebiliyorum. şuana kadar max 250mbit hıza ulaştım o sırada laptopun hdd ledi sürekli yanıyordu. oda 2.5'' hdd olduğu için...

(not: 2 bilgisayar arasında gigabit bağlantı yapabilmeniz için özel gigabit cross kablo hazırlamanız lazım düz kablo kullanırsanız 100mbit olarak görüp çalışıyor.)

Alıntıları Göster
    Mesajım Bulunsun, ilgi çekici birşeye benziyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Céltics

Mesajım Bulunsun, ilgi çekici birşeye benziyor.

Alıntıları Göster

ben de bu modemden var,yanınada orta halli bi usb wireless adaptör alcam amacım kablolu olan internetimi kablosuz olarak yayın yapmak
    (tel.den ve laptop dan girmek için) yani kablosuz modeme para vereceğime 10-15 liralık bi usb ile işimi halletmek, sadece ev ortamı için yayın yapmak ve aynı anda pc den nete girmek ?
    usb yi aldım diyelim ne gerekli bana?
    pc den ayarları yaparak pc açıkken yayın yapma şansım olduğunu araştırıp buldum ayrıntılara inmek için yardım edebilirmisiniz?
    ap ler ve wireless modemler baya bi bahalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ch4ylak -- 10 Ocak 2011; 17:13:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ch4ylak

ben de bu modemden var,yanınada orta halli bi usb wireless modem alcam amacım kablolu olan internetimi kablosuz olarak yayın yapmak
    (tel.den ve laptop dan girmek için) yani kablosuz modeme para vereceğime 10-15 liralık bi usb ile işimi halletmek, sadece ev ortamı için yayın yapmak ve aynı anda pc den nete girmek ?
    usb yi aldım diyelim ne gerekli bana modemde usb çıkışı var birbirlerinemi gireceğim usbleri?

Bu modemden de herkeste var

• quote:

Orijinalden alıntı: Ch4ylak

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Windows 7 kullanıyorsanız Connectify adlı bir program var onunla işinizi 10 saniyede halledebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TruV4

Windows 7 kullanıyorsanız Connectify adlı bir program var onunla işinizi 10 saniyede halledebilirsiniz.

Anlat hele
  • quote:

quote:

Anlat hele

Alıntıları Göster
    Direk programı indir tek seçenek var zaten programda

• quote:

Eyvallah

• quote:

quote:

Eyvallah

Alıntıları Göster
    Benimde bu konu ile sıkıntım var benim masaüstü bilgisayarıma eternet ile bağlatım var. Birde bilgisayarda PCI wireless adaptörüm var ben köprüleme yaptım ama netbook la arama yaptığımda wireless göremiyorum onu nasıl görünür yapabilirim. Yada bu işlemlerden sonra ne yapmam lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: azaell

Benimde bu konu ile sıkıntım var benim masaüstü bilgisayarıma eternet ile bağlatım var. Birde bilgisayarda PCI wireless adaptörüm var ben köprüleme yaptım ama netbook la arama yaptığımda wireless göremiyorum onu nasıl görünür yapabilirim. Yada bu işlemlerden sonra ne yapmam lazım.

Alıntıları Göster
    masa üstü bilgisayar da xp yüklü , dizüstünde win 7 internet bağlantısı kurulabilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FİRUKO

masa üstü bilgisayar da xp yüklü , dizüstünde win 7 internet bağlantısı kurulabilir mi ?

Alıntıları Göster
    Arkadaşım kullandığın modem adsl 1 standart modemi değişim zamanı gelmiş.Hazır ihtiyacın varken al bir tane hem internet hızını düşürmemiş olursun.

Bu modem bende de vardı her 30 dk hattan düşüyoo.....Görünce aklıma geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bkm.cvs

Arkadaşım kullandığın modem adsl 1 standart modemi değişim zamanı gelmiş.Hazır ihtiyacın varken al bir tane hem internet hızını düşürmemiş olursun.

Bu modem bende de vardı her 30 dk hattan düşüyoo.....Görünce aklıma geldi.

Alıntıları Göster
    http://forum.donanimhaber.com/m_45551814/mpage_1/f_/key_druen//tm.htm#45749027

• quote:

Orijinalden alıntı: druen

http://forum.donanimhaber.com/m_45551814/mpage_1/f_/key_druen//tm.htm#45749027

Alıntıları Göster
    Android ad-hoc desteklemediğinden Connectify i kullanamıyorum yardım

• quote:

Orijinalden alıntı: Eddie The Head

Android ad-hoc desteklemediğinden Connectify i kullanamıyorum yardım

Alıntıları Göster
    konu yararlı güncel kalsın ve arkadaşlar deneyimlerini paylaşsın,

ben bu bağlantıyı zyxel usb kablosuz adaptörle yaptım. Masa üstü bilgisayarımıdan , dizüstü bilgisayara kablosuz interneti paylaştırdım. Modem surecom kablolu modem , masaüstü bilgisayara bağladığım usb adaptörü ap moduna getirip vap programıyla bu iş oluyor. İşin ilginç tarafı bu program olmadan ne yaptıysam olmadı. Programsız yine ap moduyla bağlantı kuruluyor fakat sayfalar açılmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: FİRUKO

konu yararlı güncel kalsın ve arkadaşlar deneyimlerini paylaşsın,

ben bu bağlantıyı zyxel usb kablosuz adaptörle yaptım. Masa üstü bilgisayarımıdan , dizüstü bilgisayara kablosuz interneti paylaştırdım. Modem surecom kablolu modem , masaüstü bilgisayara bağladığım usb adaptörü ap moduna getirip vap programıyla bu iş oluyor. İşin ilginç tarafı bu program olmadan ne yaptıysam olmadı. Programsız yine ap moduyla bağlantı kuruluyor fakat sayfalar açılmıyor.

Alıntıları Göster
    Merhaba arkadaşlar konuyu hotlattım ama bir sorum olacak Şimdi benim kablolu modemim var ve bunu xp prof. yüklü bir pc de kullanıyorum yeni aldığım androidli telefonumda bu internetten faydalanmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim münkünse wireless adaptör alabilirim. Wireless modem almayı düşünmüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: majestica

Merhaba arkadaşlar konuyu hotlattım ama bir sorum olacak Şimdi benim kablolu modemim var ve bunu xp prof. yüklü bir pc de kullanıyorum yeni aldığım androidli telefonumda bu internetten faydalanmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim münkünse wireless adaptör alabilirim. Wireless modem almayı düşünmüyorum.

Alıntıları Göster
    Güncel.
  • quote:

Güncel.

Alıntıları Göster
    Bu modem bende de vardı her 30 dk hattan düşüyor

Görünce aklıma geldi.
  • quote:

20-25 lira wifi adaptöre verene kadar
    38 liraya router almak çok daha mantıklı. tp-link 740n.
    ayrıca pc açık kalma zorunluluğuda olmıyacağı için
    2 ayda elektrik parasından çıkar cihazın parası.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.