Şimdi Ara

KAça Kaç ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar aşağıdaki resimdeki evin salonun m²'si 16.18 ama duvar uzunluklarını vermemişler.Acaba bunu bulabilir miyiz ? Yardım Lütfen ?

KAça Kaç ?

• Bulunamaz mı acep. Gerçekten lazım ??????????????????????
  • Yanlış oldu bi dk

X=5.4
    Y=3

Diğer duvarlara oranlayarak mantıkî olarak düşündüm ve hesapladım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AurorAbeam -- 15 Haziran 2009; 1:55:34 >
  • autocad yükle resimi aktar ölç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Micuvan -- 15 Haziran 2009; 3:52:44 >
  • keşke autocad bilsem :)
  • TŞk... AurorAbeam
  • quote:

Orjinalden alıntı: Blutray

TŞk... AurorAbeam

• autocad deyince hallediyim dedim

ölçüler desimetredir metrenin 10 da 1 ine denk geliyor. ama resimin ölceği yok sanırım o yüzden üstündeki ölçüleri karşılamadı . . .

KAça Kaç ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: zihnat

autocad deyince hallediyim dedim

ölçüler desimetredir metrenin 10 da 1 ine denk geliyor. ama resimin ölceği yok sanırım o yüzden üstündeki ölçüleri karşılamadı . . .

KAça Kaç ?

Ölçeksiz çizilmiştir belkide. Ama ölçüler 43 ve 64 olamaz kesinlikle. Çarparsanız 24 m^2 gibi birşey çıkıyor ama orda 16m^2.

• dediğim gibi çizim ölçeksiz arkadaşım çizim üstünden ölçmeyeceksin o zaman alla alla bende biliyorum 24 çıktığını
  • quote:

dediğim gibi çizim ölçeksiz arkadaşım çizim üstünden ölçmeyeceksin o zaman alla alla bende biliyorum 24 çıktığını

Beyefendi sinirleniyor bir de. Bak sen!
    Madem biliyorsun öyleyse niye yazıyorsun yanlış olduğunu bile bile?
  • bu ev boğazköydemi?
  • quote:

autocad deyince hallediyim dedim

KAça Kaç ?

Burda yazan oranlar doğruysa yaklaşık olarak;
    X: 4.9m
    Y: 3.27m
    çıkar.

• x= 500,3945
    y= 329,869

İşlem tamam. Sağlaması yapıldı. Resimde oranlar korunmuşsa sonuç budur. 5 metreye 3,3 metre...

Sağ taraftaki kapı kısmının alanı tam dikdörtgenin 50,3'te biri olarak çıkıyor. Merak edenler bu oranla sağlamayı yapabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.