Şimdi Ara

Kafam karıştı (C)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Ödevim için yardıma ihtiyacım var. Bir türlü ne yapmam gerektiğini çözemedim. Algoritmasını kurabilsem kafama bir şeyler oturacak ama malesef yapamadım.
    Hocamız words.txt adlı bir not defterinin içine yaklaşık 3000 tane kelime yazmış. Bizden istenen bu kelimeleri okumak, her kelime için tek tek ingiliz alfabesine göre olan karşılıklarını bulmak.(ağırlık) (a=1,b=2,c=3,...,z=26) Ve her kelimenin karşılığını başka bir dosyaya yazdırmak.
    Örneğin woods için w=23,o=15,d=4 => toplam = 57.

Kullanıcıdan dosyayı okutuyorum. while(dosya!=EOF) koşuluyla döngüye giriyorum. Sanırım döngüde bir yanlışlık yapıyorum. Değer dizisini ayrı bir fonksiyon içinde buldum. Fakat kelimeleri okutmak isterken çok değişik hatalar alıyorum.

Örneğin ;
    1-)Exception thrown at 0x57053B8D (ucrtbased.dll) in deneme 3.exe: 0xC0000005: Access violation reading location 0x00000041.

If there is a handler for this exception, the program may be safely continued.

2-)ucrtbased.pdb not loaded (?)

gibi. Algoritması hakkında yardımcı olur musunuz. Kafamda oturtamadım nasıl ilerleyeceğimi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ryoneasis -- 15 Aralık 2015; 21:25:22 >

• words.txt dosyasında sozcukler nasıl sıralanmış alt alta sıralanmışsa
    while(!feof(dosya))
    {
    fscanf(dosya",%s",words);
    gönder(words)
    }
    okudugun wordsu while dögüsü içerisinde bir fonk gönder.
    o fonk dizi içerisinde teker teker harlferin karşılıklarını bulup başka bir txt dosyasına yazdır
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.