Şimdi Ara

Kanal Frekans Sorunu - Nexy YE-500 FTA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
2.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Next YE 5000 FTA uydu alıcımla Türksat Tanıtım 11844 V 02222 Frekansından tarama yaptğımda %10 - %15 sinyal alabiliyorum.Dolayısıyla yeni frekansların hiçbirini göremiyorum.
    Yumurcak Tv, Atv avrupa gibi kanallar yok. Vertical bazı kanallar çıkarken bazılarını göremiyorum. Next Quattro Lnb var, iki adet Next uydu alıcıda (7500 FTA ve 18000 FTA Usb) Yumurcak Tv ve benim YE5000 FTA ile sinyal alamadığım yayınlarda hiçbir sorun yok ve izlenebiliyor.

YE 5000 FTA yazılımının güncel olmadığını düşünerek (2007 yazılımıydı) 01062009 Mpa'lı yazılımını yükledim ama hiçbirşey farketmedi.
    Lnb çıkışını çalışan uydulardan birinden çıkarıp benim cihazıma bağladım ama yine birşey olmadı.
    Uydu frekanslarında kayma olabileceğini düşünerek -+850 Mhz'lik kaydırma yaparak H ve V olarak 11844 yayınını taradım ama sinyal yok gibi.
    Kanal istesini ve uydu parametrelerini her iki cihazdanda kontrol ettim.Bütün değerler aynı görünüyor.

Universal LNB (9750 - 10600)
    22 Khz off
    Lnb Voltajı 13/18 V (otomatik)
    0-12 V seçeneği - 0V
    Diseqc - off
    Lnb Sabit

Kanal listesini güncelledim, türksat tanıtım kanalından arama yaptırdım, izlemek istediğim kanalların frekanslarını elle girdim ama sinyal yok / zayıf mesajı alıyorum.
    Lnb'yi saat 1 yönüne hafifçe döndürdüm ve diğer Receiverlarda sinyal kontrolü yaptım yumurcak TV %98 Sinyal %78 kalite görünüyor.

Sorun sadece vertical olan frekanslarda var ve receiver 3 gün önceye kadar gayet normal bir şekilde çalışıyordu.

Bilen biri lütfen yardım etsin kafayı yemek üzereyim :)

• bump
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.