Şimdi Ara

kapalı fonksiyonun integrali

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • nasıl alınıyor arkadaşlar ? konu anlatımlılarda göremedim bireyde soru olarak çıktı karşıma yapamadım bilen var mı mantığı nedir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• up up up

• soruyu atarsan bakarız. normalde böyle birşey yok müfredatta. çeşitli yalnız bırakmalarla ve düzenlemelerle cevaba gidiliyordur muhtemelen.
    asıl mevzu üni matematiğinde geçiyor sanırım. calculus'ta. kısmi diferansiyasyon falan filan.
  • hocam ben sorudan ziyade mantığını öğreneyim dediydim 10 test çözdüm birkaç tane çıktı 2-3 yerden konu anlatım izledim hiç görmemiştim türev mantığından gittim bulamadım cevabı eğer çıkma ihtimali düşükse hiç beynimi yormayam

• quote:

Orijinalden alıntı: burak1alkan

hocam ben sorudan ziyade mantığını öğreneyim dediydim 10 test çözdüm birkaç tane çıktı 2-3 yerden konu anlatım izledim hiç görmemiştim türev mantığından gittim bulamadım cevabı eğer çıkma ihtimali düşükse hiç beynimi yormayam

hocam bi saniye. kapalı fonksiyon derken ? hem x hem y olan ifadelere direk kapalı fonksiyon demiyoruz biliyorsunuz değil mi ? normalde iki tane değişken olsa bile bir integral yanlızca bir değişkeni inceler orada. dx şeklinde belirtir hangi değişkenle çalıştığını. o integrali hesaplarken diğer değişkenleri sabit kabul edersiniz. böyle bir soru tipi olabilir demek istediğiniz. onun dışında kapalı fonksiyonun integrali diye birşey yok , çıkmaz.

• integral (x2y+y3)dx gibi bir şey mi diyorsun ? Eğer böyleyse integral dx e göre alındığından y yi sabit terimmiş gibi düşünebilirsin durumun onla alakası yok çünkü
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShadowFiend

quote:

Orijinalden alıntı: burak1alkan

hocam ben sorudan ziyade mantığını öğreneyim dediydim 10 test çözdüm birkaç tane çıktı 2-3 yerden konu anlatım izledim hiç görmemiştim türev mantığından gittim bulamadım cevabı eğer çıkma ihtimali düşükse hiç beynimi yormayam

hocam bi saniye. kapalı fonksiyon derken ? hem x hem y olan ifadelere direk kapalı fonksiyon demiyoruz biliyorsunuz değil mi ? normalde iki tane değişken olsa bile bir integral yanlızca bir değişkeni inceler orada. dx şeklinde belirtir hangi değişkenle çalıştığını. o integrali hesaplarken diğer değişkenleri sabit kabul edersiniz. böyle bir soru tipi olabilir demek istediğiniz. onun dışında kapalı fonksiyonun integrali diye birşey yok , çıkmaz.

yok hocam onu biliyorum sorunun öncülünde x ve y değişkenlerine bağlı f fonksiyonu diyor zaten yani kapalı olmadı akşam soruyu direkt atarım bi bakarsınız şuan atma şansım yokta :)

• heyecanla bekliyorum. benim için de fantezi olacak
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.