Şimdi Ara

Kapsama alanı dışında ve Kasma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
3.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadaşlar ben 1 tane Tablet satın almıştım. Tablet'de yeterince iyiydi. Tablet'in ilk bana verildiği gün evimde Wıreless yoktu. Tablet geldiğinde evime Wıreless almıştım. Wireless, Tablet ile ilgili herşeyi tamamlamıştım ve uygulamıştım. Tablet'ten internet'e ve oyunlara giriyorken Tablet hiç takılmadan takır takır istediğimi hemen uygulayabiliyordu. Tablet'imde 10'a yakın oyun vardı. Tablet'ime 10-15 tane daha oyun yükleyeyim demiştim. Hepsini yüklediğimde tüm oyunlar'ı iyi derece'de oynatıyordu. Sonra Tablet'i kapattıktan sonra yeniden açmak istemiştim. Tablet'i açtığımda Tablet çok fazla kasıyordu. Oyunlara giremiyordum. Girdiğim zaman '' Launcher yanıt vermiyor '' ve herhangi bir uygulamaya girdiğimde '' Ayarlar yanıt vermiyor '' , Şu, bu yanıt vermiyor uyarılarıyla karşılaşıyordum. Bu sorunlar ile karşılaştığımda ben neden bu kadar oyun yükledim demiştim içimden ;) . Sonra Tablet'in fabrika ayarlar'ını sıfırladım. Tablet'e format atmayı denedim yalnız '' Power, Ses aç/kapa '' tuşlarıyla Format atma bölümünde hiçbiryere giremiyordum. Tablet'i sıfırladığım zaman kasma sorunu azda olsa düzelmişti. Bi tanede şöyle bir sorun oluştu; Tablet'imdeki Wireless, İnternet gitmişti. Evde 3 tane tablet var. Sadece 1 tanesinin Wireless'i yoktu. O da benimkisiydi zaten. Ağ'ımın kullanıcı ad'ını ve şifresini girdiğimde '' Kapsama alanı dışında '' uyarısı geliyordu. Oysaki Wireless dibimde duruyor.

2 Tür çözemediğim sorunlar var bunları size yazayım;

> Tablet'im çok kasıyor. Bi yere girdiğim zaman donup kalıyor. Sonrasında '' Launcher yanıt vermiyor '' ve '' Herhangi bir uygulamaya girdiğim zaman '' Ayarlar yanıt vermiyor '' uyarılarıya karşılaşıyorum. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

ÇÖZÜLDÜ > Tablet'imin fabrika ayarlar'ını sıfırladıktan sonra Tablet'imdeki Wireless, Kablosuz ağ internet gitmişti. Wireless'e girip kullanıcı adı ve şifreyi yazdıktan sonra maalesef '' Kapsama alanı dışında '' uyarısı ile karşılaşıyordum. Evdeki Wireless'i yeniden söküp kurup ayarlar'ı yeniden ayarlamak istiyorum ama yinede size sormak istiyorum. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim? ÇÖZÜLDÜ

Bilgisayar mühendisiyim ama bu sorunu çözmekte sizdende yardım isteyim dedim ;)

Tablet hakkında;

Model: Casper Nırvana
    Model numarası: CTA
    Android sürümü: 4.0.3
    Çekirdek sürümü: 2.6.34

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quadrorex -- 25 Ekim 2013; 15:53:19 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Kapsama Alanı Dışında: Anlamı ve Kasma ile İlişkisi

"Kapsama alanı dışında" terimi, bir ağ cihazının veya hizmetinin sinyal gönderip alamayacağı bir bölgeyi ifade eder. Bu bölge, cihazın teknik sınırlamaları, fiziksel engeller veya ağ yapılandırmasındaki sorunlardan kaynaklanabilir.

Kapsama alanı dışı sorunlar, özellikle taşınabilir cihazlar kullananlar için can sıkıcı olabilir ve kasma gibi bağlantı sorunlarına neden olabilir. Zayıf sinyal gücü, bağlantı hızlarını yavaşlatabilir, internet sayfalarının yüklenmesini zorlaştırabilir ve hatta çağrıların kesilmesine neden olabilir.

Kapsama alanı dışı sorunlarının nedenlerini belirlemek önemlidir. Sinyal kalitesini iyileştirmek için şu adımları deneyebilirsiniz:

• Cihazınızı ağ yönlendiricisine veya hücresel baz istasyonuna yaklaştırın.
    • Fiziksel engelleri, örneğin kalın duvarları veya büyük binaları kaldırın.
    • Ağınızı yeniden başlatın veya cihazınızı yeniden bağlayın.
    • Sinyal güçlendirici veya menzil genişletici kullanmayı düşünün.

Kapsama alanı dışı sorunları devam ediyorsa, ağ sağlayıcınızla iletişime geçmeniz gerekebilir. Sorunu çözmek için ekipmanınızı yükseltmeniz veya ağ yapılandırmanızı değiştirmeniz gerekebilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Arkadaşlar Wireless ağ bağlanmama sorununu çözdüm, İnternete bağlanabiliyorum. Diğer sorun için bana yardımcı olacak kimse yok mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quadrorex -- 25 Ekim 2013; 15:52:09 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.